שתף קטע נבחר

עובדי מפעל חרסה מפגינים נגד סגירת המפעל: "בגדו בנו"

העובדים שהתבשרו על סיום עבודתם חוסמים את הכניסה למפעל ומתעמתים עם המאבטחים שנשכרו על ידי ההנהלה. לטענת העובדים, בשבועות האחרונים נאמר להם שהמפעל במצב טוב: "נתנו את הנשמה ועכשיו זורקים אותנו לכלבים"

 

 

עשרות עובדי מפעל חרסה בבאר שבע התכנסו הבוקר (ב') בכניסה למפעל כדי למחות על הפיטורים שלהם . ד', שעובד 21 שנים במפעל סיפר כי "אני עדיין בהלם. ‏אחרי 21 שנה שאני מגיע יום יום למפעל הזה כדי לעבוד ולפרנס זה מאוד קשה לראות מאבטחים בכניסה. ‏אני צריך לדאוג עכשיו לפרנסה אחרת. הראש שלי נמצא שם עכשיו מה אעשה מחר בבוקר".

 

סופית: מפעל חרסה ייסגר, העובדים יפוטרו

עובדי חרסה בהלם: "המפעל לא מפסיד"

מענקים של כ-14 מיליון שקל להרחבת מפעלים, בהם של ספק חלקים לחמקן

 

העובדים חוסמים את הכניסה למפעל ומתעמתים עם המאבטחים שההנהלה שכרה. לטענתם, רק לפני החג נאמר להם על ידי המנהלים שהם במצב טוב וכי יש צפי למכירה של המפעל. כעת דורשים העובדים כי אם יאלצו לסיים את עבודתם - תדאג ההנהלה לתנאי פיטורים הוגנים המקובלים במשק. בשעה זו מכונס ועד העובדים באוהל מטה ביחד עם נציגי ההסתדרות ויועצים משפטיים כדי לקדם את המהלכים לקבלת תביעותיהם.

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   ()
העובדים מפגינים הבוקר בכניסה למפעל
 

   ()

א', שעובד במפעל מאז שנות ה-80, סיפר כי "אחרי ארבעים שנה במפעל אני כועס. איפה אני יכול למצוא עבודה? אני צריך לפרנס את המשפחה שלי. נתתי הכל למען העבודה הזו. רציתי לפרוש פה ועכשיו זורקים אותי לשבת בבית".

 

שמעון מילר (54) עובד כבר 28 שנים במפעל. "אני מרגיש על הפנים. בגדו בנו, מכרו אותנו בשקל. בהרמת כוסית אמרו לנו במפעל שיש צפי למכירה. מי יקבל אותי לעבודה אחרת? אנחנו בעלי משפחות, מי יפרנס אותנו עכשיו? שיקרו לנו. זה יום אבל בשבילנו, נתנו את הנשמה, דם, יזע ודמעות ועכשיו זורקים אותנו לכלבים".

 

יו"ר קבוצת חמת: "יום קשה לכם ולי"

יו"ר קבוצת חמת יניב גולן שלח מכתב לעובדים אמש ובו הודיע על סגירת המפעל. חרסה הוא מפעל לייצור כלים סניטריים, כמו אסלות וכיורים. מדובר במפעל היסטורי שהוקם בבאר שבע זמן קצר לאחר קום המדינה. הוא מונה כ-115 עובדים, תושבי באר שבע והסביבה, אשר מועסקים ישירות כעובדי המפעל, מאוגדים בהסתדרות.

   ()
מכתב יו"ר מפעל חרסה

במכתב שהעביר גולן נכתב: "היום הינו יום קשה מאוד לכם ולי. עברו שמונה שנים מאז רכשתי את קבוצת חמת במהלכן ניסיתי בכל כוחי להשביח ולהביא את חרסה לתוצאות עסקיות שיביאו ערך לכל העובדים ולבעלי המניות...לצערינו הרב המהלכים שלנו לא צלחו...לכן, עם הרבה כאב, אנו נאלצים לקבל החלטה קשה, אולי הקשה מכל, להפסיק את הייצור במפעל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים