שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היועמ"ש על חקירות נתניהו: "אין הטיה, רדיפה או 'תפירת תיקים'"
  מנדלבליט אמר באירוע של פרקליטות מחוז צפון כי בכל הנוגע לחקירות נתניהו - "בוודאי שאין שום 'תפירת תיקים'". הוא הוסיף כי "כל הטענות על כך הן הבל הבלים ונועדו לעשות דה-לגיטימציה למערכת אכיפת החוק". אמש הודיע שלא ידחה את השימוע לנתניהו

   

   

   

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס הערב (ב') באירוע של פרקליטות מחוז צפון בנצרת עילית לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "אין שום הטיה – לא לצד כזה ולא לצד אחר. אין פה חלילה שום רדיפה ובוודאי שאין שום 'תפירת תיקים'. כל הטענות על כך הן הבל הבלים ונועדו לעשות דה-לגיטימציה למערכת אכיפת החוק".

   

  מנדלבליט התייחס להשפעה אפשרית של תוצאות הבחירות על ההליך הפלילי נגד נתניהו ואמר כי "בחודש האחרון, התקיימו הבחירות לכנסת העשרים ואחת. זהו יום חגה של הדמוקרטיה, שבו רבים מאזרחי המדינה מימשו את זכותם הדמוקרטית הבסיסית ביותר – להצביע ולהשפיע על זהות נבחרי הציבור בכנסת ועל הרכב הממשלה. בהקשר זה נטען שעשויה להיות זיקה כביכול בין הליך הבחירות ותוצאותיו לבין ההליכים הפליליים המתנהלים. אומר את הברור בעיניי: ההליך הפלילי איננו משיק להליך הבחירות. הוא גם אינו מושפע ממנו".

  אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
  "אין הטייה, רדיפה או 'תפירת תיקים'". מנדלבליט ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
    

  הוא הוסיף שתקופת הבחירות לוותה, גם בהתבטאויות חסרות תקדים בחומרתן נגד מערכת אכיפת החוק ונגד גופי המשפט במדינה. "נמנעתי בתקופה זו מתגובה או מהתייחסות לדברים שנאמרו, ונהגתי באיפוק, בכדי שלא להיתפס כמעורב בתהליך הפוליטי.אולם, חשוב לי להבהיר כי איפוק זה אין משמעו קבלה או הסכמה שבשתיקה, חלילה, עם אמירות המכרסמות בלגיטימיות של מערכות המשפט ואכיפת החוק", אמר.

   

  הוא הבהיר כי הפגיעה בסמכויותיהן של מערכות אלו משמעותה היא פגיעה בכוחו המחייב של המשפט והוסיף: "המשמעות היא החלשת ההגנה על זכויותיהם של אזרחי המדינה, בדגש על האוכלוסיות החלשות. המשמעות היא החלשת היכולת למנוע ניצול לרעה של הכוח השלטוני. המשמעות היא החלשת ההגנה על נכסי הציבור".

   

  דבריו של היועמ"ש מגיעים לאחר שפנה אמש בצעד חריג לעורכי דינו של נתניהו, והזכיר להם פעם נוספת להגיע ללשכתו ולקחת את חומרי החקירה לקראת השימוע לנתניהו, שבו תיבחן הגשת כתבי האישום נגדו בתיקי 1000, 2000 ו-4000.

   

   

   

  היועמ"ש אמר עוד אמש כי עליהם לתאם עימו מועד לתחילת השימוע עד לסוף השבוע הבא - "אם רצונם בקיום הליך שימוע למרשם". הוא הבהיר כי השימוע יתקיים במועד שיתואם, לא יאוחר מה-10 ביולי. היועץ רמז כי אם נתניהו יוותר על השימוע - הוא יקבל החלטה על סמך "חומרי הראיות שלפניו" - שפירושה הגשת כתב אישום כפי שכבר המליץ בפברואר האחרון.

   

  היועמ"ש התייחס אתמול גם לדרישת עורכי דינו של נתניהו להסדיר את נושא שכר הטרחה שלהם. זאת, לאחר שהפרקליטים אמרו בחג הפסח כי עד אשר הנושא לא יוסדר - אין בכוונתם לאסוף את החומרים מלשכתו של מנדלבליט. היועמ"ש הבהיר כי סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה מעניינו - והיא לא תשנה את מועד עריכת השימוע שנקבע כאמור עד ל-10 ביולי.

   

  תשלום שכר הטרחה לעורכי הדין של נתניהו טרם הוסדר, ככל הנראה מכיוון שנתניהו עדיין ממתין להחלטת ועדת ההיתרים של מבקר המדינה בנוגע למימון הגנתו המשפטית על-ידי תרומות מאנשי עסקים.

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
  נתניהו ומנדלבליט
  צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
  מומלצים