שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנדלבליט לפרקליטי נתניהו: מימונכם אינו שיקול, השימוע לא יידחה
  בצעד חריג, היועמ"ש מזכיר לעורכי דינו של ראש הממשלה לאסוף את חומרי החקירה בפרשותיו. אחרי שהללו אמרו כי לא ייקחו את החומרים לפני הסדרת תשלום שכר הטרחה שלהם - מנדלבליט מבהיר כי הנושא לא קשור אליו וכי הוא לא מצדיק עיכוב במועד השימוע, עד ה-10 ביולי

   

  אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)
  השימוע לא יידחה בגלל סוגיית מימון פרקליטי ראש הממשלה. מנדלבליט ונתניהו(צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)

  בצעד חריג, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פנה הערב (ראשון) לעורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והזכיר להם פעם נוספת להגיע ללשכתו ולקחת את חומרי החקירה לקראת השימוע לנתניהו, שבו תיבחן הגשת כתבי האישום נגדו בתיקי 1000, 2000 ו-4000.

   

  היועמ"ש הוסיף כי עליהם לתאם עימו מועד לתחילת השימוע עד לסוף השבוע הבא - "אם רצונם בקיום הליך שימוע למרשם". הוא הבהיר כי השימוע יתקיים במועד שיתואם, לא יאוחר מה-10 ביולי. היועץ רמז כי אם נתניהו יוותר על השימוע - הוא יקבל החלטה על סמך "חומרי הראיות שלפניו" - שפירושה הגשת כתב אישום כפי שכבר המליץ בפברואר האחרון.

   

  היועמ"ש התייחס גם לדרישת עורכי דינו של נתניהו להסדיר את נושא שכר הטרחה שלהם. זאת, לאחר שהפרקליטים אמרו בחג הפסח כי עד אשר הנושא לא יוסדר - אין בכוונתם לאסוף את החומרים מלשכתו של מנדלבליט. היועמ"ש הבהיר כי סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה מעניינו - והיא לא תשנה את מועד עריכת השימוע שנקבע כאמור עד ל-10 ביולי. 

   

  תשלום שכר הטרחה לעורכי הדין של נתניהו טרם הוסדר, ככל הנראה מכיוון שנתניהו עדיין ממתין להחלטת ועדת ההיתרים של מבקר המדינה בנוגע למימון הגנתו המשפטית על-ידי תרומות מאנשי עסקים.

   

   

  במכתב ששלח לפרקליטים עוזרו הבכיר של מנדלבליט, ד"ר גיל לימון, נכתב: "סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע".

   

  סנגוריו של נתניהו ביקשו לפני כחודשיים להימנע ממסירת חומרי החקירה לחשודים בפרשותיו עד לאחר הבחירות - מחשש להדלפות לכלי התקשורת והשפעה על ציבור הבוחרים. מנדלבליט שקל את הנושא והחליט להיעתר לבקשה. מסירת החומרים נדחתה ל-10 באפריל, יום לאחר הבחירות, אך עורכי הדין טרם הגיעו למשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב לאסוף אותם.

   

  כעת, גוברת ההערכה כי נתניהו יוותר על השימוע, אם יווכח שיש לו רוב בכנסת החדשה שתושבע השבוע להעברת חוק החסינות - שימנע ממנו לוותר על החסינות שלו מפני העמדה לדין. נושא זה יתברר בהמשך השיחות הקואליציוניות שנפתחו היום באופן רשמי, להרכבת ממשלת נתניהו החמישית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים