שתף קטע נבחר

צה"ל: "הג'יהאד האיסלאמי ירה אמש במכוון"

בצה"ל אומרים כי הג'יהאד האיסלאמי עומד מאחורי הרקטה ששוגרה לעבר שטח ישראל והתפוצצה מול חופי אחת הערים באזור. בצעד לא שגרתי, פורסמו שמו ותמונתו של בכיר בארגון הטרור שהירי בוצע מגזרתו. עקב הירי, מרחב הדיג יצומצם

 

מפקד גזרת צפון ב עזה של הגא״פ הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא ()
בהאא אבו-אלעטא (מימין). לפי צה"ל, הוא האחראי לשיגור הרקטה

 

הג'יהאד האיסלאמי עומד מאחורי הרקטה ששוגרה אמש (יום ב') לעבר שטח ישראל והתפוצצה מול חופי אחת הערים באזור. כך אמרו הבוקר בצה"ל. בצבא הפנו אצבע מאשימה כלפי בכיר בארגון הטרור, בהאא אבו-אלעטא, שהירי המכוון בוצע מגזרתו. הבכיר, מפקד מרחב צפון הרצועה של הארגון, פועל בהכוונת מנהיג הג'יהאד האיסאלמי זיאד נחאלה.

 

בעקבות הירי אמש הודיע הבוקר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה לשישה מיילים ימיים עד להודעה חדשה.

 

אמש, סמוך לשעה 21:00 בערב, נשמע פיצוץ עז בצפון הרצועה בעקבות שיגור של רקטה ארוכת טווח. ההערכה הראשונית הייתה שמדובר בניסוי של חמאס, אולם הבוקר התברר כאמור כי מדובר בשיגור מכוון של הג'יהאד האיסלאמי.

 

ההערכה בצה"ל: הג'יהאד מעוניין לדרדר את המצב 

הפניית האצבע המאשימה כלפי הבכיר אבו-אלעטא ופרסום תמונתו מהווה צעד חריג. צה"ל נמנע מלעשות זאת בדרך כלל ויש בכך בהחלט כדי להזהירו מחיסול.

 

אבו-אלעטא מוביל ומעורב בניסיונות של ירי מכוון לעבר שטח ישראל. לפי צה"ל, "הירי אמש בוצע מאזור אל-עטטרה בצפון הרצועה לעבר הים והנפילה הייתה כמה קילומטרים מהחוף אך לא בקרבתו. זהו ירי מכוון של ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני".

 

בצבא ציינו עוד כי הג'יהאד האיסלאמי מנסה להוציא אל הפועל בשבועות האחרונים פיגועים "בחתימה נמוכה" מבלי שיידעו שזה הוא, באופן שיכול לדרדר את המצב ברצועה ולפגוע בהליכים אזרחיים.

מנהיג ארגון ב עזה הגא״פ הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה  ()
מנהיג הארגון נחאלה

לפי צה"ל, אבו-אלעטא פועל בהכוונת חוץ של נחאלה מבלי שמנהיג הארגון ישלם את המחיר ביושבו מחוץ לרצועה. "אנו ערוכים לתרחישים השונים ואנו לפני ימים משמעותיים, בהם ימי הזיכרון והעצמאות, יום הנכבה ויום השנה להעברת השגרירות לירושלים", אמרו בצה"ל.

 

עוד אמרו בצבא כי "יש כאן ניסיון של מדינות רבות בעולם לשפר את המצב האזרחי ברצועה ומולו ניסיון של אדם אחד מחוץ לרצועה ושל אדם אחד בתוך הרצועה לדרדר ולהרוס את הכול. הג'יהאד האיסאלמי לא סר למרות חמאס. ההיערכות שלנו תהיה גבוהה לתקופה הקרובה, בה יהיה גם את האירוויזיון". 

 

בשבת האחרונה דווח ב-ynet כי בישראל עוקבים בדריכות אחרי התבטאויותיו האחרונות של מנהיג הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני, זיאד נחאלה, שיותר מרומזות על כוונות ארגון הטרור השני בגודלו ברצועת עזה להחריב את המו"מ העקיף עם חמאס ולהפר את השקט היחסי באזור.

 

נחאלה שולט בארגון מאז חודש ספטמבר האחרון ומחלק את זמנו בין לבנון לסוריה, ככל הנראה על-מנת לבסס את הנהגתו בעזרת התקרבות לציר איראן-סוריה-חיזבאללה. כל זאת נעשה על חשבון דאגה לתושבי רצועת עזה, שהוא עצמו אינו נמנה עליהם, ומבלי לקדם את הנסיונות לשימור וחיזוק הרגיעה.

 

"ההתנגדות הפלסטינית מוכנה לכל האפשרויות והיא מחויבת להגן על האסירים שלה, העם שלה והאדמה שלה בכל האמצעים, יהא המחיר אשר יהא", אמר נחאלה ביום שבת ממקום מושבו בחו"ל והוסיף: "לא נהסס לרגע לעמוד בפני כל תוקפנות שתאיים לפגוע בעמידה האיתנה של בני עמנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים