שתף קטע נבחר

גנץ בישיבת הסיעה הראשונה: "לא נאפשר להפוך את הכנסת לעיר מקלט למפרי חוק"

שלושה שבועות אחרי שהמפלגה החדשה זכתה ל-35 מנדטים בבחירות, קיימו חבריה ישיבת סיעה ראשונה במשכן הכנסת. גנץ, יו"ר האופוזיציה המיועד, אמר: "נתמוך במה שנכון, ונתנגד נחרצות היכן שצריך". לפיד: "ביבי קורע את העם באופן שיטתי, מזה הוא חי"

 

חברי כחול לבן השתתפו בצהריים (יום ג') בישיבת הסיעה הראשונה בהיסטוריה של המפלגה בכנסת. הישיבה נערכה כמה שעות לפני השבעת הכנסת ה-21. ynet העביר את ישיבת הסיעה בשידור חי.  

 

"זה רגע מרגש עבורי, אני משוכנע שזה רגע מרגש עבור כל אחד מאיתנו שנושא איתו לכאן את עצמו, את המשפחה שלו ואת חבריו שנפלו לאורך הדרך ונשארו חקוקים בזיכרונו בצורה עמוקה ובצורה חייבת", אמר יו"ר המפלגה בני גנץ בתחילת דבריו.

 

גנץ, יו"ר האופוזיציה המיועד, הוסיף: "הכנסת היא משכנה של הדמוקרטיה הישראלית, זה כבוד גדול להשתייך אליה ואנחנו גם נדאג שזה יהיה כבוד גדול להיות שייך אליה, באופן שבו הציבור יתפוס אותה כמקום שנכון להשתייך אליו ויש מה לעשות בעניין הזה.

 

"אנחנו גאים שלקחנו על עצמינו את המשימה הזאת ואנחנו גם גאים להוביל אותה מהאופוזיציה. כל שלטון חייב שיהיו לו בלמים ואיזונים וכל דעה חשוב שהיא תישמע.

 

"לא נאפשר להפוך את כנסת ישראל למבצר משטרתי ולעיר מקלט למפרי חוק, אלא נוודא ככל שזה יעמוד באפשרותנו לקיים את חוקיה של הדמוקרטיה הישראלית שבהם העוגנים האלה קיימים. נתמוך במה שנכון, ונתנגד נחרצות היכן שצריך".

נאומו של בני גנץ בפתיחת מושב הכנסת (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר כחול לבן גנץ בישיבת הסיעה בכנסת(צילום: מוטי קמחי)

מספר 2 במפלגה, ח"כ יאיר לפיד, אמר: "מיד אחרי הבחירות נתניהו הואיל בטובו לשאת איזה רבע נאום שבו הוא הודיע על קריאה לאחדות בעם - שיחסוך מאיתנו. מי שנבחר על הסתה ופילוג שיחסוך מאיתנו קריאות לאחדות מזויפת, ומי שאין שקר מכוער שהוא לא הפיץ - שיחסוך מאיתנו".

 

לפיד אמר עוד: "ביבי קורע את העם באופן שיטתי, מזה הוא חי. שמעתי את הקולות שקוראים לנו להיכנס לממשלת אחדות - זה לא יקרה. אבל הנה התנאים שלנו: אין חסינות, אין פסקת התגברות אין 15 מיליארד שקל תקציב למפלגות, אין כסף למי שלא מלמד מקצועות ליבה, אין כפייה דתית, תיקון חוק הלאום, אין ראש ממשלה עם כתב אישום, אין שרים עם עבר פלילי ומוקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות".

נאומו של יאיר לפיד בפתיחת מושב הכנסת (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ לפיד בישיבת הסיעה(צילום: מוטי קמחי)

גם הבאים ברשימת המפלגה הכנסת נשאו דברים. משה (בוגי) יעלון, מספר 3 בכחול לבן, אמר: "בתוך זמן קצר ובאופן חסר תקדים התאחדנו ביחד כדי להוביל מהלך פוליטי שמתממש פה היום. הסיעה הגדולה ביותר בכנסת תשרת את עם ישראל כפי ששליחי ציבור צריכים לשרת מהאופוזיציה".

 

גבי אשכנזי, מספר 4 ברשימה, אמר: "המבחן האמיתי שלנו יהיה לתרגם למעשה את מה שאנו אומרים. אנחנו צריכים לראות את הפרצופים של יותר ממיליון ו-100 אלף איש שהצביעו לנו, זו המחויבות שלנו".

נאומו של בני גנץ בפתיחת מושב הכנסת (צילום: מוטי קמחי)
הרביעייה הראשונה של כחול לבן בישיבת הסיעה(צילום: מוטי קמחי)

הישיבה נערכה יום לאחר ששניים מראשי המפלגה, גנץ ואשכנזי, נעדרו מההתלמדות שנערכה במשכן לחברי הכנסת החדשים.

 

חברת הכנסת המיועדת של המפלגה מיקי חיימוביץ' פנתה אתמול למנכ"ל הכנסת בבקשה לבחון את החלפת ריפוד כיסאות המליאה העשויים עור פרה, לריפוד סינטטי.

 

חיימוביץ', שמקיימת אורח חיים טבעוני בשש השנים האחרונות ופועלת בתחום זכויות בעלי החיים, כתבה למנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ וליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי "מבירור שנעשה בלשכתי עולה כי ריפוד כסאות חברי הכנסת במליאת הכנסת עשוי מעור פרה.

 

"כידוע, רוב העור המשמש בתעשיית מוצרי העור מופק מחיות שנוצלו בתעשיות אחרות ובעיקר בתעשיית בשר הבקר. אותם בעלי חיים, עוברים סבל רב ורוב חייהם הם קורבנות של טיפול אלים והזנחה.

 

"מטעמים מוסריים ומצפוניים אינני עושה כל שימוש בעור בכל נוהלי חיי - לבוש, הנעלה, אביזרים, רהיטים ומושבים מכל סוג שהוא. המחשבה שאת כל שעות הימצאותי במליאת הכנסת אעשה בישיבה על מושב שכזה היא בלתי נסבלת".

 

מפלגת כחול לבן, שמורכבת משלוש מפלגות (חוסן לישראל, יש עתיד ותל"ם), זכתה בבחירות האחרונות ב-35 מנדטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גנץ בישיבת הסיעה בכנסת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים