שתף קטע נבחר

מחשש להסלמה: מצרים זימנה בכירים מחמאס ומהג'יהאד האיסלאמי

קהיר זימנה בבהילות משלחת בכירים משני הארגונים לשיחות עם אנשי המודיעין המצרי כדי לנסות ולהנמיך את גובה הלהבות בין הצדדים. מוקדם יותר תקף צה"ל עמדות חמאס ברצועה בתגובה על הפרחת בלוני תבערה. זמן קצר לאחר מכן זוהו שני שיגורים לישראל

 

 

על רקע העלייה במתיחות בין ישראל לרצועת עזה והתקריות האלימות ביממה האחרונה שכללו הפרחת בלוני תבערה, תקיפה של צה"ל ברצועה ושני השיגורים הבוקר - זימנה מצרים בבהילות משלחת רמת דרג מחמאס ומהג'יהאד האיסלאמי, שתצא עוד היום מרצועת עזה לקהיר דרך מעבר רפיח. המשלחת תקיים שיחות עם בכירי המודיעין המצרי כדי לנסות ולהנמיך את גובה הלהבות ואת החשש מפני הסלמה אלימה נוספת.

 

המשלחות של חמאס ושל הג'יהאד האיסלאמי צפויות לדרוש שישראל תיישם את השלב השני של הבנות ההסדרה, שכולל בין היתר גם הכנסת כסף לרצועת עזה לתשלום מענקים למשפחות נזקקות. ייתכן שלפגישות יגיעו גורמים בכירים נוספים משני הארגונים הללו - שנמצאים דרך קבע בחו"ל.

 

יצוין כי ביום ראשון הקרוב יחל חודש הרמדאן ובאותו שבוע יצוינו בישראל יום הזיכרון ויום העצמאות. מצרים מעוניינים להגיע לשבוע רגיש זה עם הבנות חלקיות לרגיעה בין שני הצדדים. 

מנהיג ארגון ב עזה הגא״פ הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה  ()
זיאד נחאלה, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי בעזה

צעדת השיבה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

במהלך הלילה תקף חיל האוויר כמה יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה על שיגור בלוני נפץ ותבערה לעבר שטח ישראל אתמול. לא ידוע על נפגעים או על נזק. אמש פרצה שריפה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול בעקבות בלון תבערה שהופרח מהרצועה.

 

"צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול נגד פעולות טרור אלו. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה", לשון הודעת דובר צה"ל.

 

מאוחר יותר, ב-05:36, נשמעו שתי התרעות צבע אדום במועצה האזורית שדות נגב. מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים מהרצועה לעבר שטח ישראל. בהמשך לשתי השריפות אתמול במועצה האזורית אשכול, מהכבאות נמסר כי "לאחר שחוקר שריפות סיים את החקירה - ככל הנראה השריפות נגרמו כתוצאה מבלון תבערה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים