שתף קטע נבחר

זה האיש שמחבר בין נטו ונאוי - החברות שנחקרו ברשות ני"ע

הרשות פשטה על משרדי החברות כחלק מחקירת שימוש במידע פנים. הקו המשותף עובר דרך מנכ"ל נטו עמי גולדין, שכיהן עד אוגוסט 2017 כדירקטור חיצוני בחברת האשראי נאוי; החברה חשופה לנתונים פיננסיים שקשורים לנטו, אך לטענתה גולדין לא נכח בוועדות שבהן היה חשש לניגוד עניינים

ביום אחד פשטו חוקרי ניירות ערך על משרדים של שתי חברות ציבוריות - חברת ניכיון הצ'קים נאוי וחברת המזון נטו. שתי החברות דיווחו היום (ה') על החיפוש שערכו החוקרים בתחילת השבוע, במסגרת חקירה בנוגע לשימוש במידע פנים, אבל אף גורם לא ציין שיש קשר בין החקירות.

 

רשות ני"ע ערכה חיפוש במשרדי חברת נטו שבשליטת עדי עזרא ובמשרדי נאוי

 

החיבור בין שתי החברות נוגע לאדם אחד - עמי גולדין, מנכ"ל נטו, שכיהן עד אוגוסט 2017 כדירקטור חיצוני בנאוי. חודש לפני התפטרותו של גולדין מנאוי, ענף המזון ריכז עניין בבורסה על רקע סכסוך בין נטו לרשת יינות ביתן, כשנטו עצרה את האספקה לרשת הסופרמרקטים שבבעלות נחום ביתן בשל חשש לאי עמידה בתשלומים.

עמי גולדין, מנכ
עמי גולדין, מנכ"ל נטו(צילום: יח"צ)

בעקבות הסכסוך המתוקשר פנה ביולי 2017 כלכליסט לרשות שוק ההון, המפקחת על נאוי כנותן אשראי חוץ בנקאי, בשאילתה בזו הלשון: "עמי גולדין הוא מנכ"ל חברת נטו. האם אין בעיה עם זה שגולדין יושב כדירקטור וחבר ועדת אשראי בחברת האשראי החוץ בנקאי נאוי? הלא הוא נחשף דרך נאוי למידע על מצב לווים של נאוי שחלקם ספקים של יינות ביתן ועל פניו מידע זה יכול לעבור לנטו. האם אין איסור על דירקטור בגוף פיננסי לשבת בתפקיד בכיר בגוף ריאלי?".

 

ברשות שוק ההון לא הגיבו אז באופן רשמי ואילו בנאוי מסרו כי פנו לייעוץ משפטי שאמר שאמנם יש חשש לניגוד עניינים, ולכן גולדין לא היה נוכח בוועדות בהן עלו דיונים הקשורים להעמדת אשראי לחברות שבהן גולדין עבד במקביל. אלא ששבועיים בלבד לאחר הפנייה של כלכליסט גולדין התפטר מתפקידו "בנסיבות אישיות".

 

בדיווחים של נטו ושל נאוי מהבוקר אין שום אזכור על הקשר בין שתי החקירות ואין אישוש לכך שיש ביניהם אמנם חוט מקשר. גם רשות ני"ע לא דיווחה על קשר בין החקירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
עמי גולדין, מנכ"ל נטו
צילום: יח"צ
מומלצים