שתף קטע נבחר

רשות ני"ע ערכה חיפוש במשרדי חברת נטו שבשליטת עדי עזרא

מהחברה בשליטת עזרא, בעלה של בר רפאלי, נמסר כי לידיעתה החקירה שנערכה נוגעת לשימוש במידע פנים שלא בנוגע לפעילותה. בתוך כך, נערכה פשיטה במשרדי חברת האשראי החוץ בנקאי נאוי ובכירים זומנו לחקירה

חוקרים של רשות ניירות ערך ערכו ביום שלישי השבוע חיפוש במשרדי חברת נטו שבשליטת עדי עזרא (בעלה של בר רפאלי), במסגרת חקירה שמבצעת הרשות. מהחברה נמסר היום (ה') כי למיטב ידיעתה, החקירה נוגעת לעבירות שימוש במידע פנים שלא בנוגע לפעילותה. במסגרת החיפוש, נחקר בנדון נושא משרה בחברה.

 

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

בכירים לשעבר בחברות ציבוריות נעצרו בחשד למרמה

חקירה נרחבת נגד ארבע חברות בשוק ההון; זוהר לוי נחקר

הפרו חובתם כלפי המשקיעים - ונקנסו ב-700 אלף שקל

 

באותו יום שבו פשטו חוקרי רשות ניירות הערך על משרדי החברה, נערכה פשיטה נוספת של חוקרי הרשות על משרדי חברת האשראי החוץ בנקאי הבורסאית נאוי. זאת במסגרת חקירה של הרשות בנוגע לעבירות שימוש במידע פנים. גם במקרה זה נחקרו נושאי משרה בחברה. נאוי מעמידה אשראים בין היתר לספקים ולחברות קמעונאיות במשק. עד אוגוסט 2017 כיהן בחברה כדח"צ עמי גולדין המכהן כמנכ"ל של קבוצת המזון נטו החזקות.

עדי עזרא בעל השליטה בחברת נטו (צילום: מוטי לבטון) (צילום: מוטי לבטון)
עדי עזרא בעל השליטה בחברת נטו(צילום: מוטי לבטון)

החיבור בין שתי החברות נוגע לאדם אחד - עמי גולדין, מנכ"ל נטו - שכיהן עד אוגוסט 2017 כדירקטור חיצוני בנאוי. חודש לפני התפטרותו של גולדין מנאוי, ענף המזון ריכז עניין בבורסה על רקע סכסוך בין נטו לרשת יינות ביתן, כשנטו עצרה את האספקה לרשת הסופרמרקטים שבבעלות נחום ביתן בשל חשש לאי עמידה בתשלומים.

 

האחים נאוי מכרו 8% ממניות החברה חודשיים לפני הפסקת מדיניות הדיבידנד

בעלי השליטה שאול ודורי נאוי מכרו כל אחד כ-4% ממניות החברה בתמורה לכ-33 מיליון שקל לכל אחד בהתאמה ביוני 2017. חודשיים לאחר מכן באוגוסט 2017 החליט דירקטוריון החברה לבטל את מדיניות הדיבידנד שהייתה נהוגה בחברה וזאת על מנת לשמר את איתנותה הפיננסית של החברה.

 

בעקבות הדיווח המניה קרסה ב-16% סמוך לאחר הדיווח. ב-12% החודשים האחרונים עלתה המניה - 17% ואילו היום היא נופלת בכ-5%. החברה לא מסרה שום פרט מידע שחושף את פשר החשדות לשימוש במידע פנים וסביב אילו עסקאות הוא נסוב.

מימין שאול ודורי נאוי, מייסדי קבוצת נאוי (צילום: עמית שעל)
מימין: שאול ודורי נאוי, מייסדי קבוצת נאוי(צילום: עמית שעל)
 

העסקה האחרונה שבוצעה על ידי בעל עניין בנאוי הייתה בספטמבר אשתקד כשאסף נאוי מכר מניות נאוי בשווי של כחצי מיליון שקל. אסף נאוי הוא בנו של דורי נאוי ומכהן בחברה כמנהל חדר עסקאות, סוכן שיווק ומורשה חתימה. נאוי מעמידה אשראים בין היתר לספקים ולחברות קמעונאיות במשק. עד אוגוסט 2017 כיהן בחברה כדח"צ עמי גולדין המכהן כמנכ"ל של קבוצת המזון הגדולה נטו החזקות.

 

רק לאחרונה בחנה החברה, שהפכה בשנים האחרונות לשחקן משמעותי בשוק האשראי החוץ בנקאי, להשקיע בחברת כרטיסי האשראי ישראכרט שהונפקה בבורסה, ולהיכנס כמשקיע מהותי בחברה - דרך רכישת מניות ישירות מבנק הפועלים. כעת לא ברור אם עסקה כזו תצא לפועל. נאוי נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 683 מיליון שקל. מתחילת השנה עלתה מניית החברה ב-5%.  


פורסם לראשונה 02/05/2019 11:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קרן נתנזון
עדי עזרא, בעל השליטה בחברת נטו
צילום: קרן נתנזון
מומלצים