שתף קטע נבחר

הג'יהאד האיסלאמי מאיים בסרטון: "נפגע בישראלים בכל הערים"

בסרטון התעמולה שמסתיים במילים "ממתינים לפקודה" בעברית, מזהיר הג'יהאד האיסלאמי כי לא יסכים לרגיעה תמורת רגיעה: "מעדיפים להיהרג במערכה"

 

 

 
הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי מאיימת הערב (יום ה') בסרטון תעמולה שהפיצה שלא תסכים למתכונת של רגיעה בתמורה לרגיעה, "נפגע בביטחון הישראלי ובחיי התושבים הישראלים בכל הערים. לא נסכים בשום אופן לרגיעה תמורת רגיעה. אנחנו מעדיפים למות בשדה הקרב מאשר להיכנע".
 
עוד נאמר בסרטון התעמולה שמסתיים במילים "ממתינים לפקודה" בעברית: "כמו שאנחנו סובלים, אנחנו מסוגלים לגרום סבל לאויב ולפגוע בכלל יושביו שבעוטף עזה. אנחנו אומרים שהטילים האלו פוגעים באופן יומיומי בתדמיתה של ישראל כפי שהיא מציגה לעולם. ישראל מחשיבה את עצמה כמעצמה. פעולות ההתנגדות פוגעות באופן יומיומי בתדמית הזו וגורמת לה להיראות כמו מדינה שאין לה חשיבות בזירה האזורית והבינלאומית. ישנו חשבון שעל האויב לשלם במערכה הזו. אנחנו לא היחידים שישלמו. לא נרשה שהעם הפלסטיני ייהרג תחת המצור. מעדיפים להיהרג במערכה שכן זה טוב יותר מאשר שילדינו ימותו מרעב או שפעילי ההתנגדות ימותו במערכה כתוצאה מהצרכים ההומניטריים".
הג'יהאד האיסלאמי בסירטון מאיים על ישראל ()
אנשי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי בסרטון החדש

הג'יהאד האיסלאמי בסירטון מאיים על ישראל ()
איומי הג'יהאד האיסלאמי

הג'יהאד האיסלאמי בסירטון מאיים על ישראל ()
מחבלים במנהרות טרור
הג'יהאד האיסלאמי בסירטון מאיים על ישראל ()
"ממתינים לפקודה". הג'יהאד האיסלאמי בסרטון התעמולה

 

מנהיג הג'יהאד האיסלאמי בעזה, זיאד נחאלה, הגיב מוקדם יותר לראשונה על חשיפת מפקד החטיבה הצפונית של הזרוע הצבאית של ארגונו, בהאא אל-עטא מוקדם יותר השבוע, ולהערכות כי חשיפתו היא רמז לחיסול אפשרי שלו אם ימשיך לנסות ולהוציא פיגועים. "נגיב במלוא העוצמה לכל חיסול של פעילים, ללא קשר לתפקידם או לארגון אליו הם משתייכים", אמר נחאלה - ואיים: "נפגע בערים גדולות בתגובה לכך בלי קשר להסכמים. לא יהיו לנו קווים אדומים".

  

מנהיג הארגון הוסיף: "קיום ההתנגדות קשור בקיומה של ישראל. כל עוד ישראל מתקיימת, גם ההתנגדות תתקיים ותמשיך לפעול. אסור לנו לשכוח כי בסופו של דבר ישראל מעוניינת להפשיט את ההתנגדות מנשקה. כל משמעות עסקת המאה היא עניין כלכלי בתמורה (לאדמות) פלסטין".

 

צה"ל הפנה אצבע מאשימה כלפי אל-עטא ופרסם את תמונתו בעקבות הרקטה ששוגרה ביום שני האחרון מרצועת עזה לעבר ישראל והתפוצצה בלב ים. ההערכה הראשונית הייתה שמדובר בניסוי של חמאס, אולם בהמשך התברר כי מדובר בשיגור מכוון של הג'יהאד האיסלאמי.  

 

הפניית האצבע המאשימה כלפי אל-עטא ופרסום תמונתו הן צעד חריג. צה"ל נמנע מלעשות זאת בדרך כלל ויש בכך בהחלט כדי להזהירו מחיסול. בצבא ציינו עוד כי הג'יהאד האיסלאמי מנסה להוציא אל הפועל בשבועות האחרונים פיגועים "בחתימה נמוכה" מבלי שידעו שזה הוא, באופן שיכול לדרדר את המצב ברצועה ולפגוע בהליכים אזרחיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך סרטון הג'יהאד האיסלאמי
מומלצים