שתף קטע נבחר

אחרי הכישלון בבחירות: פייגלין מגייס כספים לכיסוי החובות

יו"ר מפלגת זהות פתח בקמפיין מימון המונים בניסיון לכסות את החובות שאליהם נקלע במהלך הבחירות. החובות עומדים על כמיליון שקלים לספקים, ומיליון וחצי נוספים לחותמי הערבויות לטובת המפלגה. פייגלין: "לא רוצים שספקים ייפלו בגללנו"

פייגלין מצביע בקרני שומרון (צילום: יאיר שגיא)
פייגלין בקלפי. על הכישלון צריך לשלם(צילום: יאיר שגיא)

לאחר הכישלון לעבור את אחוז החסימה בבחירות, פותח יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין בקמפיין מימון המונים, בניסיון לכסות את החובות שאליהם נקלעה המפלגה כתוצאה מהוצאות הרבות במהלך הבחירות. לדבריו, הסיבה לקמפיין נובעת גם מהיערכות להתמודדות המפלגה בבחירות הבאות.

 

ל-ynet נודע כי החובות של מפלגות זהות עומדים על כמיליון שקלים לספקים ומיליון וחצי נוספים לחותמי הערבויות. אולם, פרויקט גיוס ההמונים הנוכחי שם לו למטרה לכסות בשלב זה רק את הסכום עבור הספקים. לטובת מפלגת זהות הועמדו ערבויות בסך 2.3 מיליון שקלים, מיליון מתוכן על ידי אדם בשם יהושע פרקוביץ. 

קמפיין גיוס ההמונים החדש של זהות ()
קמפיין גיוס ההמונים החדש של זהות

בהודעה שפרסם פייגלין כתב: "יצאנו בקמפיין חירום כדי לחסל את החוב הכספי שנותר מהבחירות ו'לנקות שולחן'. הבשורה החדשה שזהות הביאה גרמה ל- 120,000 אנשים להצביע לנו. אנחנו מחוייבים להם ולמאות האלפים הנוספים שאוהדים אותנו. עד לבחירות לא היינו חייבים לאף ספק ואסור שספק כלשהו יפול עכשיו בגללנו. לכן אנחנו צריכים את עזרתכם בקמפיין חירום לחיסול החוב. יצאנו לדרך הזו עבורכם ואנו מרגישים זכות לשוב אליכם בבקשה זו". עד כה גויסו כ-40 אלף שקלים מתוך יעד של מיליון וחצי שהוצב עד לסוף החודש הקרוב.

 

זו לא הפעם הראשונה שמפלגת "זהות" משתמשת בטקטיקה של גיוס כספים במימון המונים, ובמהלך קמפיין הבחירות הנוכחי גייסה המפלגה באופן דומה סכום של כמיליון וחצי שקלים באמצעות כאלפיים תורמים. בשנת 2016 גייס פייגלין באותה צורה 463 אלף דולר לטובת "עמותת זהות" שבנתה את התשתית למפלגה.

קמפיין גיוס המונים הישן של זהות ()
הקמפיין הראשון

משה פייגלין אמר ל-ynet: "החלטנו לצאת בקמפיין מימון המונים כדי לאפשר לזהות להסיר את משקולת החובות אשר רובצת עלינו, ובכדי לאפשר לזהות להתקדם ולהיבנות לקראת הבחירות הבאות. עד לבחירות לא היינו חייבים לאף ספק אבל כעת אנו צריכים את עזרת הציבור. ההיענות היפה של הציבור מרגשת ואנו מקווים שקצב התרומות יישמר ואף יגבר עד שנגיע ליעד".

 

האשמות בכישלון לפי פייגלין: רבקה מיכאלי וגילה אלמגור

לאחר שנודעו התוצאות שהשאירו את אותו ואת מפלגתו מחוץ לכנסת, פייגלין פרסם פוסט שבו פירט גורמים רבים ומגוונים שתקפו לדבריו את מפלגתו והביאו בסופו של דבר לכישלון בבחירות. "כשנשאלתי במהלך הקמפיין כיצד זה מתחברים בזהות כוחות מגוונים כל כך, הסברתי שהגורם המאחד הוא השאיפה לחירות, הרצון להוציא לנו את המדינה מהוורידים. הוספתי ואמרתי גם שאני עדיין לא חש שאני מבין לגמרי את התופעה. רק ביממה האחרונה, כשהודיעו ש"ס, כולנו ויהדות התורה, כי לא ישבו בקואליציה עם זהות, הבנתי יותר לעומק את בשורתי שלי. מה לעזאזל הקשר בין כולנו, ש"ס ואגודה? מה המכנה המשותף ביניהן נגד זהות, מכנה משותף שגדול הרבה יותר מן ההבדלים המגזריים והאידאולוגיים?

 

 

"ומה הקשר בין שלוש המפלגות הללו, לבית היהודי, האיחוד הלאומי ורבני יש"ע שניהלו קמפיין שטנה נגד זהות (במקום נגד הימין החדש שבגד בהם)?", המשיך פייגלין, "ומה הקשר בין כל אלה למרצ, ולהארץ, ולתקשורת הוותיקה, ולרבקה מיכאלי ולגילה אלמגור ולכל השמאל הישן והשבע שתקף את זהות כמו שרק הוא יודע? ומה המכנה המשותף בין כל אלה, למנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, שבניגוד מוחלט לחוק, הרשה לעצמו לתקוף גם הוא את זהות? ממה כל כך פחדו כולם? מכל המפלגות והממסדים? האמונות והזרמים? האם הייתה כאן אידאולוגיה גזענית? לאומנית קיצונית?".

 

יו"ר זהות הוסיף ודיבר על מתקפה נגדו ועל "השיטה" שביקש לשנות: "הרי זהות עסקה בענייני כלכלה, חינוך, הפרדת דת ומדינה, לגליזציה. מסכימים או לא מסכימים - זה דבר אחד, אבל מתקפה ארסית שמשלבת את כל שיטות הפייק והדה לגיטימציה האפשריות, מתקפה מצדם של כל הממסדים ומעגלי הכוח בישראל - חייבת שתהיה לה סיבת עומק רצינית מאוד".


פורסם לראשונה 03/05/2019 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
משה פייגלין
צילום: יאיר שגיא
מומלצים