שתף קטע נבחר

פייגלין והתירוצים: מאשים את רבקה מיכאלי וגילה אלמגור

הסקרים אולי ניבאו הצלחה, אבל זהות של משה פייגלין לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה. "מה הקשר בין הבית היהודי, ש"ס, רבני יש"ע, ומה הקשר בין מרצ ורבקה מיכאלי וגילה אלמגור וכל השמאל הישן?", תהה בפוסט בפייסבוק - "כולם התאחדו נגדנו בקמפיין חיסול ממוקד ומפואר"

 

רבני יש"ע, ש"ס, מרצ וגם גילה אלמגור - משה פייגלין האשים גורמים רבים בכישלון של מפלגתו זהות בבחירות 2019.

 

לפי התוצאות נכון לעכשיו, זהות  נמצאת מתחת לאחוז החסימה עם 2.51% - לאחר שהסקרים המקדימים צפו לה הצלחה גדולה הרבה יותר. "עדיין קשה לדעת בוודאות מה תהיה התוצאה הסופית, קולות החיילים טרם נספרו. אבל השאלה אם זהות תיכנס או לא, נדחקת מפני שאלה גדולה הרבה יותר - מה קרה לבשורת החירות הגדולה? לאן נעלמה הרוח הגדולה שכבשה בסערה דור שלם בהתלהבות ששום מפלגה לא הצליחה לייצר? היכן האלפים ששרו בעיניים דומעות בהאנגר 11? מה קרה לסקרים שכבר ניבאו 8 מנדטים?, תהה פייגלין בפוסט שהעלה היום (ד') בעמוד הפייסבוק שלו. 

 

פייגלין מצביע בקרני שומרון (צילום: יאיר שגיא)
פייגלין בקלפי. "קמפיין חיסול ממוקד ומפואר"(צילום: יאיר שגיא)

 

פייגלין פתח את הפוסט עם תודות לתומכיו: "רבות עוד ייכתב על שהתחולל בארצנו בבחירות 2019, אך מה שאותי ריגש יותר מכל היו עשרות הישראלים שירדו לפני שנים מן הארץ, ואשר טרחו ובאו לביקור מולדת בכדי להצביע זהות".

 

בחירות 2019 - כותרות נוספות:

תוצאות אמת: יתרון גדול לגוש הימין, דרמה סביב אחוז החסימה 

גנץ אחרי המדגמים: "ניצחנו"

העבודה קרסה. גבאי: מכה קשה, נסייע לגנץ

בנט לא עובר במדגמים: "החיילים ידאגו לנו"

 

בהמשך פירט גורמים רבים ומגוונים שתקפו לדבריו את מפלגתו והביאו בסופו של דבר לכישלון בבחירות. "כשנשאלתי במהלך הקמפיין כיצד זה מתחברים בזהות כוחות מגוונים כל כך, הסברתי שהגורם המאחד זו השאיפה לחירות, הרצון להוציא לנו את המדינה מהוורידים. הוספתי ואמרתי שגם אני עוד לא חש שאני מבין לגמרי את התופעה. רק ביממה האחרונה, כשהודיעו ש"ס, כולנו ויהדות התורה, כי לא ישבו בקואליציה עם זהות, הבנתי יותר לעומקה, את בשורתי שלי. מה לעזאזל הקשר בין כולנו, ש"ס ואגודה? מה הוא המכנה המשותף ביניהן נגד זהות, מכנה משותף שגדול הרבה יותר מן ההבדלים המגזריים והאידאולוגיים.

 

 

"ומה הקשר בין שלוש המפלגות הללו, לבית היהודי, האיחוד הלאומי ורבני יש"ע שניהלו קמפיין שיטנה נגד זהות (במקום נגד הימין החדש שבגד בהם). ומה הקשר בין כל אלה למרצ, ולהארץ, ולתקשורת הוותיקה, ולרבקה מיכאלי ולגילה אלמגור ולכל השמאל הישן והשבע שתקף את זהות כמו שרק הוא יודע. ומה המכנה המשותף בין כל אלה, למנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, שבניגוד מוחלט לחוק, הרשה לעצמו לתקוף גם הוא את זהות? ממה כל כך פחדו כולם כולם? מכל המפלגות והממסדים? האמונות והזרמים? האם הייתה כאן איזו אידאולוגיה גזענית? לאומנית קיצונית?".

 

 

הוא הוסיף ודיבר על מתקפה נגדו מכל הכיוונים ועל "השיטה" שביקש לשנות: "הרי זהות עסקה בענייני כלכלה, חינוך, הפרדת דת ומדינה, לגליזציה - מסכימים או לא מסכימים זה דבר אחד, אבל מתקפה ארסית שמשלבת את כל שיטות הפייק והדה לגיטימציה האפשריות, מתקפה מצדם של אולי כל הממסדים ומעגלי הכוח בישראל - מתקפה כזו חייבת שתהיה לה סיבת עומק רצינית מאוד".

 

 

"החברה הישראלית בנויה ממספר רב של מגזרים, שבטים, עדות, אמונות - יש הרבה מאוד חומות שמפרידות בינינו. לכל מגזר כזה יש את מנהיגיו. אחת לארבע שנים מסיתים המנהיגים את קבוצתם כנגד הקבוצות השכנות. עיקר הקמפיינים יאמרו תמיד 'זה או אנחנו או הם'. עם היוודע תוצאות הבחירות משורטטים מחדש גבולות החלוקה... שבין המפלגות, וראשי הקבוצות חולקים בשלל. מי יקבל מה מתוך בזיזת הציבור הרחב. כך נשמר כוחם של הממסדים המייצגים, באמצעות השנאת הציבור זה על זה", כתב עוד.

 

"בעוד ועוד תחומים, ביטלה זהות את הצורך לשנוא אחד את השני, ולהילחם האחד נגד השני בדרך אל כוחה של המדינה לכפות את גחמותינו האחד על השני. כי המדינה שייכת לנו, ולא אנחנו משועבדים למדינה באמצעות הממסדים שמתיימרים כביכול לייצג אותנו ולפעול למעננו. ממילא מצאה עצמה זהות מאיימת על כל המפלגות והממסדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
משה פייגלין
צילום: יאיר שגיא
מומלצים