שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בצל הטילים: חשש לביטול מבצע מח העצם להצלת אימרי בן השנתיים

  אימרי חולה במחלת דם, וללא השתלת מח עצם מיידית היא עלולה להתפתח לסרטן. מבצע להצלתו היה אמור להתקיים מחר, וכעת קיים איום ממשי שיידחה עקב המצב. אמו: "נחליט בשעות הקרובות אם לקיים את המבצע. מבחינתנו זו החלטה מאוד גורלית". כעת המבצע נדחה - תאריך חדש יעודכן

  בצל האזעקות והטילים, משפחת חי ו"עזר מציון" עדיין מקווים שיוכלו לקיים מחר את מבצע לאיסוף דגימות רוק ולמציאת תורם מח עצם מתאים לאימרי בן השנתיים, שיוכל להציל את חייו.

   

  משפחת חי, שגרה במושב גילת שבדרום, נאלצת ביממה האחרונים, כמו כל תושבי הדרום, לרוץ למקלטים עם כל אזעקה. בין ההפוגות, ההורים ממשיכים להיערך למבצע להצלת בנם, תוך חשש כבד ואיום ממשי שיידחה, מה שישאיר אותם שוב בחוסר ודאות לגבי הסיכוי למצוא תורם מח עצם לבנם בן השנתיים ולהציל את חייו.

   

  אמו של אימרי על החשש לביטול מבצע מח העצם:

   

   

  "אנחנו מתפללים ומקווים שזה ייגמר בשעות הקרובות ונוכל לקיים את המבצע, שיכול להציל את החיים של אימרי", כך אומרת אוראל חי בסרטון שצילמה, בו היא פונה לכל אלו שהיו איתם בקשר ורצו להגיע מחר ולתת דגימה. "נחליט בשעות הקרובות אם לקיים את המבצע. מבחינתנו זו החלטה מאוד גורלית. אני מבקשת מכל מי שהיה איתנו בקשר להתעדכן באתר עזר מציון – אתם חשובים לנו. גם אם יידחה המבצע – אתם הסיכוי של הילד שלנו להינצל".

   

  אימרי חי בן השנתיים סובל ממחלת דם נדירה שגורמת לתאי מח העצם שלו לא להבשיל ותוך זמן קצר עלולים להפוך לסרטן בדם. בשבועות האחרונים בני משפחתו ועזר מציון התארגנו למבצע חירום לאיתור תורם מח עצם לאימרי, שטרם נמצא עבורו, לא במאגר הלאומי לתורמים בעזר מציון ואף לא במאגרים העולמיים.

   

  אימרי אמנם רק בן שנתיים, אבל הוא כבר הספיק להילחם על חייו מספר פעמים ולנצח כנגד כל הסיכויים ובכוחות עצמו. בגיל חודשיים הגיע אימרי למיון בבית החולים. אף אחד מאנשי הצוות הרפואי לא הבין איך ייתכן שבדיקות הדם שלו מראות רמת המוגלובין נמוכה באופן כזה שלמעשה המכשיר לא זיהה שיש בכלל דם בגוף.

  אימרי (צילום: גדי קבלו)
  אימרי והוריו. נלחם על חייו כבר מספר פעמים(צילום: גדי קבלו)

  "החדר התמלא מיד ברופאים, כי לפי הבדיקות אלו לא תוצאות של אדם חי", שחזרה אוראל, אמו של אימרי. מאז חייו וחיי משפחתו השתנו לבלי הכר. הוא נכנס ויצא מבדיקות, עבר אשפוזים קשים ולעיתים אף היה במצב של בין חיים למוות, כשהרופאים לא מצליחים לקבוע במה הוא חולה. "רק כשהיה בן שבעה חודשים אובחנה אצלו מחלת דם גנטית נדירה", סיפרה האם.

   

  "היות שלאימרי היה גם כשל במערכת החיסונית (כדוריות דם לבנות לא נמצאו בדם) וגם לא טסיות, וזה לא היה אופייני למחלה, הומלץ לקיים בדיקת ריצוף גנטי מלאה, שבה התגלתה אצל אימרי מוטציה ייחודית והוא הפעוט היחיד בעולם שנושא אותה", מספרת אוראל. "הילד שלי הוא גיבור־על שמתגבר על הכל ומנצח את המחלה בגופו. שום דבר במקרה של אימרי לא היה ידוע. כל פעם כשהיה נדמה שגילו ואיבחנו אותו, נמצא משהו חדש".

   

  לפני שלושה חודשים היו הוריו בדרך לקבלת תוצאות בדיקת מח עצם שגרתית. "כשנכנסנו לרופאה היא הייתה עם פנים נפולות", משחזרת האם. "היא סיפרה לנו שהתגלתה מחלה שנקראת MDS, שמגיעה בעקבות בעיה בכרומוזום 7, שאחראי על הבשלה של התאים, ואם אימרי לא יבצע השתלת מח עצם מיידית תוך זמן קצר זה יתפתח לסרטן הדם. הסבירות היא של 100% וזה רק עניין של זמן".

   

  המבצע של עזר מציון להציל את חייו של אימרי מתוכנן למחר (ב'). אוראל קוראת לכל מי שרוצה מחר להגיע למבצע להתעדכן בשעות הקרובות באתר עזר מציון, או בפייסבוק האישי שלה להשאיר פרטים ולקבל דיווחים על קיום המבצע להצלת אימרי.

   

  עדכון חשוב

   מבצע מח העצם להצלת אימרי בן השנתיים נדחה בשל המצב הביטחוני.

   

  חשוב מאוד להדגיש שלא להגיע היום (ב') לתחנות. מי שהתכוון להגיע ולתת דגימה יכול להשאיר פרטים בטופס באתר עזר מציון ואנו נעדכן בהקדם על מועד חלופי מוקדם ככל שניתן. הזמן הוא קריטי עבור אימרי לכן הרשמה שלכם והשארת פרטים למבצע שיתקיים בקרוב חשובה מאוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים