שתף קטע נבחר

בשל המצב הביטחוני: שטייניץ הורה להפסיק להזרים גז ממאגר תמר לישראל

בהעדר גז טבעי המשק יעבור לשימוש בדלקים חלופיים שקיימים זה מכבר, ובראשם אוניית הגז הנוזלי של חברת החשמל שפועלת מאז ינואר 2013 מול חופי חדרה

מאגר תמר הפסיק להזרים בשעה האחרונה גז לישראל, כך בהוראת שר האנרגיה יובל שטייניץ. ככל הידוע, ההוראה בוצעה לבקשת גורמים במערכת הביטחון ולא בשל תקלה או בעיה אחרת שבגללה המאגר לא יכול לספק גז. בשלב זה לא ידוע כמה זמן תמשך ההשבתה הכפויה והאם היא מתוכננת לתקופה של שעות או ימים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

"מרגש אותי שרוב העובדים באים כי הם רואים במפעל בית שני"

סיוע לתושבי הדרום: עסקים ורשויות מציעים אירוח ופעילות

נובל ודלק כבר לא לבד: אקסון מוביל מצאה מאגר גז גדול מול קפריסין

 

כזכור, מאגר תמר הוא הספק הטבעי היחיד למדינת ישראל. הלקוח העיקרי שלו הם תחנות הכוח השונות, שמשתמשות בגז כדי לייצר חשמל, ובראשם חברת החשמל הממשלתית שלפי דו"חות שותפויות הגז לבורסה מחזיקה כ-54% מהביקוש. בהעדר גז טבעי המשק יעבור בהוראת שטייניץ למשטר חירום, כלומר לשימוש בדלקים חלופיים שקיימים זה מכבר, ובראשם אוניית הגז הנוזלי של חברת החשמל שפועלת מאז ינואר 2013 מול חופי חדרה.

קידוח תמר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קידוח תמר(צילום: רויטרס)

דלקים אחרים שיכנסו לשימוש הם סולר ופחם, זאת ביחס לצורך ולהוראות מנהל המערכת של חברת החשמל. עוד יצוין ששימוש מוגבר בדלקים אחרים כגון סולר או גז נוזלי עלול לקבל ביטוי שלילי - כלומר עלייה בתעריף החשמל - כבר בסוף 2019, אז יקבע התעריף החדש לשנת 2020. בחברת החשמל סרבו להתייחס והפנו לגורמי הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבטרוס, באדיבות נובל אנרג'י
קידוח תמר
צילום: אלבטרוס, באדיבות נובל אנרג'י
מומלצים