שתף קטע נבחר

הסדר טיעון בפרשת הקוקאין: "יובל המבולבל" הורשע בהחזקת סם

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע את כוכב הילדים יובל שם טוב בשישה מקרים של החזקת סם לצריכה עצמית. טרם התקבלה הסכמה בנוגע לעונש

 

 

 

בבית משפט השלום בתל אביב הוצג בצהריים (יום ב') הסדר טיעון ליובל שם טוב ("יובל המבולבל") בפרשת הקוקאין. שם טוב הורשע בשישה מקרים של החזקת סם. טרם התקבלה הסכמה בנוגע לעונש. התביעה צפויה לדרוש עבודות שירות, מאסר על תנאי ופסילת רישיון נהיגה (דרישה נפוצה בתיקי סמים). ההגנה תטען לעונש מופחת וגם תבקש דיון באפשרות של אי-הרשעה. בינתיים, שם טוב ישלח לתסקיר מבחן.

 

כאמור, שם טוב הואשם תחילה בשישה מקרים של החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית, ובארבעה מקרים של שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית. בכל מקרה לא מדובר בטענות לסחר בסמים, אלא שעל-פי החוק, סמים מעל משקל מסוים נחשבים שלא לצריכה עצמית.

יובל שם טוב בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
יובל שם טוב בבית המשפט(צילום: יריב כץ)
 

יובל המבולבל (צילום: אבי רוקח)
"מצטער על כל מה שעשיתי". שם טוב(צילום: אבי רוקח)

לפי כתב האישום שהוגש באוקטובר האחרון, שם טוב רכש קוקאין מסוחר באזור תל אביב במהלך 2017 ו-2018. במאי 2018 הוא רכש שני גרם קוקאין תמורת 2,000 שקלים. בפעמים אחרות רכש קוקאין בקניון עזריאלי ובבית מלון, בין היתר בשעות לילה מאוחרות. התמורה נעה בכל פעם בין מאות רבות של שקלים לכמה אלפי שקלים בודדים בכל רכישה.

 

שם טוב נחקר באזהרה במשטרה ביוני, והודה כי השתמש בסמים. באותו חודש הוגש גם כתב אישום נגד מאור עלל, בן 28 מתל אביב, בגין ניהול רשת הסמים שממנה כוכב הילדים רכש את הקוקאין. חוקרי המשטרה גילו כי שם טוב היה אחד מלקוחותיו של עלל, ואלה ביצעו כמה עסקאות ברחבי תל אביב.

 

בהמשך פורסמו התכתבויות בין כוכב הילדים לסוחר סמים, מהן עלה שהוא לא היה מרוצה מאיכות הקוקאין. בחקירה אמר: "זה גרם לי לברוח מהצרות. מתחייב לא להתקרב לזה לעולם. אני את הלקח שלי למדתי". לשאלת החוקר איזה סם קנה מהסוחר, ענה שם טוב: "אבקה לבנה, אני לא יודע, הוא כל הזמן אמר לי שזה משהו אחר. היו פעמים שזה היה נראה לי סתם, כי זה לא עשה לי כלום חוץ משלשולים. לא אמרתי אף פעם את המילה קוקאין. פשוט ביקשתי ממנו 'יש לך משהו להביא לי'. זה גרם לי לברוח מהצרות".

ירון ברזילי עו
עו"ד ירון ברזילי

כוכב הילדים אמר בתום חקירתו ביוני: "אני מצטער על כל מה שעשיתי. אני מתחייב לא להתקרב לזה לעולם. אני מוכן שיהיו עליי מעקבים 24 שעות".

 

סנגורו של שם טוב עו"ד ירון ברזילי מסר בתגובה: "בהסדר הטיעון נמחקו העבירות של החזקת סם שלא לצריכה עצמית. לשמחתי הרבה התביעה קיבלה את הטענות שלנו לגבי הראיות ושינתה את כתב האישום להחזקת סם לצריכה עצמית. לגבי העונש יש מחלוקת בין הצדדים, יובל יישלח לתסקיר שירות מבחן שייבחן את שאלת ההרשעה. נבקש מבית המשפט שיבטל את ההרשעה וישית עליו עבודות לתועלת הציבור. עמדת התביעה מאסר בדרך עבודות שירות וענישה נלווית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים