שתף קטע נבחר

בג"ץ בהחלטה נדירה: עיכב את גזר הדין בתיק תהילה נגר

בעקבות עתירת בני משפחתה של תהילה נגר נגד ההסדר עם ראאד רושרוש שהודה והורשע בהריגתה, הורה בית המשפט העליון לעכב את מתן גזר הדין. השופטים אף קבעו כי ניתן לקיים דיון בטיעונים לעונש

 

ראאד רושרוש רצח רוצח תהילה נגר גינוסר (צילום: אביהו שפירא, )
ראאד רושרוש ותהילה נגר(צילום: אביהו שפירא, )

 

בית משפט העליון בשבתו כבג"ץ הורה היום (ד') בהחלטה נדירה לבית המשפט המחוזי לעכב את מתן גזר הדין של ראאד רושרוש הנאשם בהריגת תהילה נגר ז"ל עד שיכריע בנושא הסדר הטיעון שנגדו עתרו בני משפחתה של נגר. רושרוש הודה והורשע בהריגה.

 

בתשובת העליון לעתירה, נאמר כי הדיון ייקבע עד לתחילת החודש הבא: "מתן גזר הדין יעוכב עד להחלטה אחרת של בית משפט זה". עוד קבעו השופטים כי ניתן לקיים דיון בטיעונים לעונש.

צעדת המחאה של משפחתה של תהילה נגר ז
מחאת המשפחה נגד הסדר הטיעון(צילום: אפי שריר)

מדובר בצעד נדיר שכן בית המשפט העליון נוהג שלא להתערב בהליך פלילי בעודו מתנהל בבתי המשפט. רוב העתירות נגד החלטות ביניים בהליכים פליליים נדחות על הסף, אך הפעם השופט עוזי פוגלמן החליט להיעתר לבקשת המשפחה ולדון בעתירה נגד הסדר הטיעון. ההחלטה תאפשר את המשך ההליך המשפטי והטיעונים לעונש, אך תעכב את השמעת גזר הדין.

 

  

בפברואר האחרון חתם רושרוש על הסדר טיעון במסגרתו סוכם כי סעיף האישום ישונה להריגה והפרקליטות לא תדרוש להטיל על הנאשם מאסר עולם. זאת, למרות התנגדות המשפחה לפשרה בתיק הרצח המזעזע. על כן המשפחה עתרה לבג"ץ בכדי שיתערב בהסדר הטיעון. פרקליטות המדינה נימקה את החתימה על הסדר הטיעון בקשיים הראייתיים בתיק, וטענה כי בהליך פלילי היה עלול להסתיים בזיכוי מוחלט של רושרוש.

 

לפני כחודשיים יצאו יגאל וזהבה, הוריה של תהילה, בקמפיין גיוס המונים ברשת לצורך מימון הליכים משפטיים עתידיים בתיק. "המשפחה מרוסקת לחלוטין מאז הכרעת הדין, מבחינתנו הוא רוצח, וכל מלה שנכתבה עליו בכתב האישום המקורי נכונה ומדוייקת, גם בכתב האישום המתוקן תיאור הארועים נשאר זהה ולא השתנה. החלטנו לצאת בקמפיין לגיוס כספים מהציבור כדי שנוכל לגייס את עורכי הדין הטובים בישראל שייצגו אותנו בבית המשפט העליון במטרה לבטל את הכרעת הדין", אמר תמיר אחיטוב, חתנו של יגאל נגר.

 

 

ב-20 בדצמבר 2016 נמצאה גופתה של נגר סמוך לכביש סובב כנרת, ליד המושבה מגדל, כשעל גופה סימני אלימות קשים. תוך זמן קצר נעצר רושרוש, שהיה בן זוגה כשנתיים. לאחר כמה שבועות חקירה הגישה הפרקליטות כתב אישום נגדו באשמת רצח. 

 

עו״ד אפרים דמרי  (צילום : שרון סרור)
עו"ד אפרים דמרי (צילום : שרון סרור)

בכתב האישום המקורי תואר האירוע כך: "רושרוש החל לתקוף את המנוחה, בעוד שהיא מנסה להתגונן מפניו. לאחר מכן, דחף הנאשם את המנוחה לשיחים שבצדו המזרחי של החניון שם חנק אותה בגרונה והוסיף לחבוט בה בחוזקה בפניה וגרם לה לדימום רב - עד שאיבדה את הכרתה. או אז, גרר הנאשם את המנוחה לצדו הצפוני של החניון ושם הטיח בראשה אבן שפה במשקל של כ-30 ק"ג, רוצץ את גולגולתה וגרם למותה. לאחר הרצח, עזב הנאשם את החניון ושב לביתו באמצעות הג'יפ".

 

משפחתה של נגר הפגינה בבית המשפט המחוזי בנצרת לאחר אישור הסדר הטיעון בתיק, ובני המשפחה התפרצו פעם אחר פעם במהלך הדיון, קטעו את הדיון וצעקו: "רוצח מתועב, ביזיון של עסקת טיעון".

 

עו"ד אפרים דמרי המייצג את משפחת נגר בירך על ההחלטה: "אני שמח מאוד שבית משפט העליון בהחלטה נדירה החליט לזמן דיון בפני הרכב בעתירה של משפחת נגר, ולשמוע את זעקתם ואת קולם וגם את קולה של הנרצחת שנשמתה ודמה זועקים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים