שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניו יורק: תועדה תקיפת חרדי; צלב קרס ענק בלונדון
  בסרטון שתועד במצלמות אבטחה בברוקלין נראה גבר חרדי מותקף בפראות על ידי צעיר לאור יום באמצע הרחוב. אנטישמיות גם בלונדון: צלב קרס רוסס על בניין משרדים בבעלות איש עסקים יהודי שמתמודד בבחירות לפרלמנט האירופי

   

   

  כשבוע לאחר יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שצוין ברקע עלייה באירועים האלימים נגד יהודים מסביב לעולם, נרשמו שתי תקריות אנטישימיות נוספות באירופה ובארצות הברית.

   

  בשכונת ווילאמסבורג שבברוקלין הותקף גבר חרדי בעת שהלך לתומו ברחוב. בסרטון ממצלמות אבטחה נראה הגבר (39) מתהלך באין מפריע כשלפתע מגיח מאחוריו צעיר, חובט בעוצמה בראשו, מפיל את כובעו ונמלט מהמקום תוך שהוא מחייך. מעוצמת המכה נראה הגבר מועד וכמעט שנופל לרצפה, אך מצליח להתעשת ומתחיל לרדוף אחרי התוקף.

   

  ממשטרת ניו יורק נמסר שלתקיפה לא קדמה התגרות כלשהי מצדו של הקורבן וכי האירוע נחקר כפשע שנאה. החשוד בביצוע המעשה טרם נעצר.

  פשע שנאה בניו יורק: אברך הותקף באמצע הרחוב ()
  הותקף לאור יום באמצע הרחוב. התיעוד ממצלמות האבטחה
   

  במקביל, משטרת לונדון פתחה בחקירה לאחר שצלב קרס רוסס על בניין משרדים במזרח העיר אשר נמצא בבעלות איש העסקים היהודי לאנס פורמן, המתמודד על מקום בפרלמנט האירופי.

   

  פורמן התייחס לתקרית וסיפר על ההיסטוריה של משפחתו בשואה: "אבא שלי נמלט מהנאצים בפולין והעביר את מרבית המלחמה כילד במחנה שבויים סיבירי. לאחר המלחמה הוא עבד רבות עם קרן לחינוך בנושא השואה שלימדה ילדים על הזוועות שנעשו בשם האנטישמיות. לכן המראה של צלב הקרס על הבניין היה מזעזע במיוחד עבורי".

   

  פורמן ציין כי בידי המשטרה ישנו תיעוד ממצלמות אבטחה שהוא מקווה שיסייע בלכידתם של האחראים למעשה.

  צלב קרס שרוסס על מטה מועמד מפלגת ברקזיט הבריטית בלונדון (Brexit Party)
  צלב הקרס שרוסס בלונדון(Brexit Party)

  יהדות התפוצות ממשיכה להיאבק באנטישמיות הגואה. הדו"ח המסכם השנתי של הליגה נגד השמצה שפורסם לפני יום השואה חשף עליי ניכרת בתקריות האלימות נגד יהודים אמריקנים. מהדו"ח  עולה כי התקריות האלימות נגד הקהילה היהודית בארה"ב הגיעו לשיא היסטורי בשנת 2018: מספר התקיפות הוכפל, ופיגוע אחד גבה את מספר הקורבנות הגבוה ביותר בתולדות ארה"ב.

   

  הדו"ח מציין 59 קורבנות של תקיפות אנטישמיות בשנת 2018 בארה"ב, עלייה מ-21 איש בשנת 2017. במספר התקריות הכולל אמנם חלה ירידה של כ-5% מ-1,986 תקריות שדווחו בשנת 2017, אולם מספר התקריות בשנה שעברה נותר ברמות הקרובות לשיא היסטורי - שיעור גבוה ב48% מסך התקריות ב-2016 וגבוה ב-99% משנת 2015.

   

  הדו"ח מסווג את התקריות לשלוש קטגוריות: תקיפה, התנכלות והשחתת רכוש. ב-2018 דווחו 39 תקריות בהשוואה ל-19 תקריות שדווחו בשנת 2017. תקריות אלו גבו כאמור 59 קורבנות, עלייה משמעותית מ-21 קורבנות בשנת 2017, וכללו 11 הרוגים ושני פצועים מבין אנשי הקהילה בפיטסבורג שנרצחו במהלך הטבח בבית הכנסת "עץ החיים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים