שתף קטע נבחר

הדרי: "הדברים של קשטן איומים, שיזכור מה הצד השני נתן"

האיש שהגיע לעירוני קריית שמונה למשחק אחד בלבד כדי להשאיר אותה בליגה, תוקף את קודמו בתפקיד וטוען: "אין סיכוי שאמשיך, בעונה הבאה אני באום אל פאחם. אם הקבוצה תישאר או תרד - זה לא יהיה רשום על שמי"

שמעון הדרי, שהעלה השנה את הפועל אום אל פאחם לליגה הלאומית, הוא בן העיר קריית שמונה. את העונות הגדולות בקריירת האימון שלו הוא עשה בקריית שמונה כשעלה איתה שתי ליגות.

 

לטבלת ליגת העל

 

כשאיזי שרצקי פנה להדרי, האחרון לא היסס לרגע והתייצב למשימה בידיעה שבעונה הבאה הוא יאמן את אום אל פאחם והוא מגיע לשבוע אחד בלבד במטרה להשאיר את הקבוצה בליגה. הדרי מגיע למשחק אחד, קרב על עונה שלמה, ניצחון בדוחא על סכנין יבטיח לקריית שמונה עונה נוספת בליגת העל.

 

שמעון הדרי מאמן קריית שמונה (צילום: אביהו שפירא)
"גם אם נישאר, זה לא יהיה רשום עליי". הדרי(צילום: אביהו שפירא)

הפסד, וקריית שמונה תלויה בתוצאה שתשיג מ.ס אשדוד. בריאיון ראשון מאז מונה למאמן מספר הדרי מדוע הסכים להגיע למשחק אחד בלבד. "אחרי שנישאר בליגה אגיד בדיוק למה", טוען הדרי. "כרגע אני מעדיף לשתוק ולא להגיב לכל המקטרגים של מעמד המאמן. מדובר רק בהכרת הטוב לאיזי, זה משהו אישי שאספר אותו אחרי שנבטיח את ההישארות. מעבר לאהבתי הגדולה לקריית שמונה, שזה הבית שלי".

 

אתה לא חושש שאם תרדו ליגה זה יהיה רשום עלייך?

"גם אם נישאר בליגה זה לא יהיה רשום עליי. אני מאמין באמונה שלמה ובעזרת השם שנישאר בליגה, אין לי חשש מהדבקות של אנשים, באתי לקבוצה הזו ואני בטוח במאה אחוז שאנחנו נשארים בליגה. אני מאמין בשחקנים ובמערכת".

 

מהן התחושות שלך לפי האימונים שהעברת?

"תחושות של קבוצת כדורגל שמבינה את הגורל שלה. יש חומר שחקנים שיודע להתעלות ולשים את הכל בצד. יש יום אחד בחיים של אדם, של קבוצה, שצריך לשים הכל בצד ולהציל את הבית שלך. אין חשבונאות וכל הקבוצה מרוכזת רק בדבר אחד – לנצח ולהשאיר את קריית שמונה בליגה מבלי להיות זקוקים לתוצאות ממגרשים אחרים, ולצערי התוצאות שם ברורות".

 

תומר קשטן (צילום: אביהו שפירא)
"בחיים שלנו צריך לנשום לפני שמדברים". הדרי על קשטן(צילום: אביהו שפירא)

השחקנים דרוכים?

"דרוכים מאוד, רמת המחויבות ברורה להם. הם היו צריכים שאחבק אותם ואלכד אותם. כל שינוי בחיים קורה לטובה. אנחנו מגיעים למשחק שמבחינתנו חייבים לנצח בו, אין משהו אחר. גם אם זה היה משחק מול מכבי ת"א היינו מגיעים כך, מוכנים להסתער על הניצחון".

 

היה הלם בקריית שמונה מדבריו של תומר קשטן על איזי?

"בשעה הראשונה היה הלם, אחר כך זה השתחרר. זה מרגיש שאני פה עונה שלישית, מבחינתי אני מרגיש טוב, השחקנים מחייכים ואני מרגיש את זה. כשהקבוצה תישאר בליגה הקרדיט הוא לתומר ולחיים, לא לי, אני לא מחפש כותרות".

 

מה דעתך על מה שתומר אמר על איזי?

"בחיים שלנו צריך לנשום לפני שמדברים, צריך לקחת אוויר, ותמיד להסתכל מה נתן הצד השני. זה לא היה במקום לדעתי. לאף אחד מאיתנו לא קיימת הזכות להלבין פני אדם ברבים, אלה דברים איומים ולא במקום. אין מקום להתלהמות".

 

עירוני קריית שמונה הפועל רעננה (צילום: אפי שריר)
"אני מתאם הכל עם איזי"(צילום: אפי שריר)

 

איזי נותן לך יד חופשית לקביעת ההרכב מול סכנין או שיש לו דרישות?

"אין לו שום דרישות, אני מתאם איתו הכל, אני רק ארבעה ימים בקבוצה. אני מנסה להדביק את הפערים ואנחנו חושבים ביחד. לא באתי בתחילת העונה ולא באתי בשביל מהפכות, אני חווה את דעתי לפי האימונים ובסוף נקבל החלטה משותפת. הנטייה היא כמעט 100 אחוז ממה שאני רוצה ליישם, כולם תמימי דעים".

 

יש סיכוי שתישאר בקריית שמונה אם תצליח להשאיר את הקבוצה בליגה?

"אין סיכוי, אני בעונה הבאה באום אל פאחם. אני סגור שם בעל פה, אבל המילה שלי יותר חשובה מהכל. אין שום גירוי, אני באום אל פאחם, הם האחרונים שאני אעשה להם 'חשב מסלול מחדש'. ההגעה שלי לקריית שמונה היא בתיאום איתם".

 

אום אל פאחם חוגגת (צילום: פרטי)
"עונה הבאה אני חוזר לאום אל פאחם"(צילום: פרטי)

 

יכול להבטיח שקריית שמונה תישאר?

"בעזרת השם הקבוצה תישאר בליגה, אבל אנחנו חייבים את הקהל איתנו.

כולנו בחיים עושים טעויות אבל אסור לעשות חשבונאות. אין צביון, יש צביון, זו מלחמה על הבית שלנו וחייבים להיות מאוחדים. הקבוצה הזו זה מפעל חיים, לא קבוצת כדורגל. לאיזי יש הרבה יותר זכויות מחובות, אנחנו חייבים לעשות הכל להשאיר את הקבוצה הזו בליגה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
שמעון הדרי
צילום: אביהו שפירא
מומלצים