שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנדלבליט צפוי להסכים לדחיית השימוע לנתניהו, בתנאי שייקבע תאריך
  במשרד המשפטים מעריכים שהיועץ המשפטי ייענה לבקשת ראש הממשלה וידחה את השימוע בכמה שבועות. גורם בכיר: "לאיש אין אשליה. נתניהו מעוניין להרוויח זמן כדי לסדר לעצמו את חוק החסינות שימלט אותו מהעמדה לדין"

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להיענות לבקשת פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו ולהעניק לו ארכה נוספת בת כמה שבועות, בתנאי שיהיה ברור שהוא יוכיח שהוא לוקח את חומרי החקירה ויקבע מועד לשימוע. כך מעריכים במשרד המשפטים.

   

  "עם זאת, לאיש אין אשליה. נתניהו מעונין להרוויח זמן כדי לסדר לעצמו - מיד לאחר שיבנה את הקואליציה שלו - את חוק החסינות שימלט אותו מהעמדה לדין", הוסיף גורם בכיר.

   

  אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
  בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
   

   

  יום שישי, 10 במאי, היה המועד האחרון שבו אמורים היו עורכי דינו של ראש הממשלה להשיב בנוגע לקיום מועד השימוע בפרשות 1000 (המתנות מארנון מילצ'ן), 2000 (השיחות עם נוני מוזס) ו-4000 (בזק-וואלה) - אך לא עשו זאת. תחת זאת, במכתב ליועץ המשפטי הם ביקשו דחייה במועד קיום ההליך, שאמור להיערך עד 10 ביולי.

   

  לקריאת ההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה - לחצו כאן

  לקריאת תמצית החשדות בפרשות השונות - לחצו כאן

  לקריאת המסמך המלא שהועבר לפרקליטי נתניהו - לחצו כאן

   

  פרקליטו של ראש הממשלה עו"ד עמית חדד, אמר כי "פרק הזמן שניתן לשימוע הוא לא סביר. גם בתיקים שהם קטנים בהרבה, פרק הזמן שניתן לצורך לימוד החומר והכנת טיעון ארוך משמעותית בחודשים רבים. גם אם סוגיית המימון הייתה נפתרת לפני חודשים, עדיין היינו מבקשים לדחות את המועד כי אי אפשר לקיים שימוע בפרק זמן כל כך קצר. אם באמת רוצים לקיים שימוע, ולא סתם לסמן וי, חייבים לדחות את המועד".

    

   
   
  אינפו גרפיקה החלטות החלטה צפי תיק תיקי בנימין נתניהו תיק 1000 2000 4000 שוחד מרמה שימוע מנלדבליט ()

  במכתב ליועץ טענו פרקליטי נתניהו שהם מבקשים לדחות את השימוע כיוון שמדובר בהקיף גדול של חומרי חקירה העוסקים בשלוש פרשיות. עוד טענו, בליווי דוגמאות, כי שרים וח"כים אחרים שנגדם הוכנו כתבי אישום, בכפוף לשימוע, קיבלו שהות ארוכה בת כמה חודשים על מנת להתכונן. הם הזכירו שלא מכבר פנו לוועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה, על מנת לנסות ולקבל אישור לגבות תרומה עבור ראש הממשלה שתממן את שכר טרחתם.

   

  לפני שבועיים קבע היועץ מנדלבליט במכתב ששיגר לפרקליטי נתניהו כי העובדה שנתניהו טרם הצליח לארגן את התורמים לצורך מימון שכר טרחת ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו אינה מעניינו. עוד הובהר, כי אם יבחר ראש הממשלה שלא לקיים את הליך השימוע כאמור, יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו, קרי, הגשת כתב האישום לבית המשפט.

   

  הודעה ראשונה בנושא השימוע כבר נשלחה על ידי עוזרו הבכיר של היועץ ד"ר גיל לימון בסוף חודש פברואר, במקביל להודעתו לנתניהו כי החליט להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. היועץ גם התחשב בבקשת נתניהו ולא העביר את חומרי החקירה כמקובל במועד ההודעה על החלטתו כדי שלא ידלפו ולא ישמשו כתעמולת הבחירות נגד ראש הממשלה.

   

  ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה אמורה להתכנס בהרכב חדש, בראשות השופט שלום ברנר, לאחר שההרכב הקודם דחה פעמיים את בקשת נתניהו לקבל מימון מבן דודו נתן מיליקובסקי ומאיל ההון ספנסר פרטרידג'. הסנגורים ציינו במכתבם כי הם מבקשים לקבוע פגישה עם חברי הוועדה בהקדם, שכן לדבריהם להחלטתם יש השפעה על השימוע שאמור להיערך לנתניהו.


  פורסם לראשונה 11/05/2019 21:53

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים