שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גינדי נגד שרי אריסון וצביקה פיק: "הנזקים במגדל G - מצד הדיירים"

  הסכסוך במגדל היוקרה ברחוב השופטים בת"א מתחמם: אחרי שחלק מבעלי הדירות תבעו את היזמית גינדי החזקות בטענה לליקויי בנייה - האחרונה הגישה כתב הגנה חריף ובו היא טוענת: "הדיירים ביצעו עבירות בעצמם"

  התחממות בסכסוך מגדל השופטים היוקרתי בתל אביב של קבוצת גינדי החזקות: לפני מספר ימים הגישה גינדי כתב הגנה חריף, ובו היא משיבה מלחמה וטוענת שחלק מהדיירים גרמו בעצמם לנזקים כשביצעו חריגות בנייה. עם בעלי הדירות במגדל G ניתן למנות, בין השאר, את אשת העסקים שרי אריסון, הזמר צביקה פיק, יו"ר בנק לאומי לשעבר איתן רף וראש אמ"ן לשעבר עמוס מלכא.

   

  שרי אריסון וצביקה פיק תובעים את גינדי החזקות על ליקויי בנייה במגדל השופטים

  אהוד ברק ישכור דירה במגדל G של גינדי החזקות תמורת 25 אלף שקל

  תזכורת: חניון השופטים בתל אביב פונה לקראת פרויקט G TEL AVIV

   

  כתב ההגנה נמסר על ידי עו"ד זהר לנדה כתגובה לתביעה שהוגשה בנובמבר האחרון על ידי נציגות הדיירים במגדל וחלק מבעלי הדירות. התביעה, בסך 65 מיליון שקל, טוענת לליקויים ולרשלנות חמורה בבנייה. התביעה הוגשה באמצעות עו"ד גבי ספרן ועו"ד עמית סבג ממשרד ספרן, שרף, יפה ושות'.

  התחממות בסכסוך. מגדל השופטים בתל אביב (צילום: Street View on Google Maps) (צילום: Street View on Google Maps)
  התחממות בסכסוך. מגדל השופטים בתל אביב(צילום: Street View on Google Maps)

  לדברי התובעים, מגדל השופטים הוצג על ידי גינדי החזקות כ"ספינת הדגל" של הקבוצה וכפרויקט ייחודי מבחינת איכות וסטנדרטים גבוהים. אלא שבתביעה נטען כי "התבררה תמונה עגומה באשר לקיומם של ליקויי בנייה חמורים ביותר בפרויקט, כולל ליקויי בנייה שכרוך בהם סיכון גדול לפגיעה באדם וברכוש, עד כדי סכנת חיים של ממש. המדובר בליקויים משמעותיים במערכות מרכזיות בפרויקט, שקיומם לא היה סביר באף פרויקט - ועל אחת כמה וכמה לא בפרויקט יוקרתי".

   

  גינדי טוענת, מצידה, שהמגדל אוכלס ב-2011 ונמסר "ללא פגם וללא דופי", אך כמו כל מגדל הוא דורש תחזוקה: "שמונה שנים של שימוש אינטנסיבי יוצרים בלאי, בטח במגדל פאר, שהדיירים לא מתחזקים כראוי דרך חברת ניהול". בכתב ההגנה טוענת גינדי כי "התביעה מופרכת ומופרזת", וכי "חלק מהותי מהליקויים הנטענים, נובעים במישרין מהתנהלות חלק מהדיירים והתובעים, שעה שאלו החליטו לבצע חריגות בנייה תוך פגיעה באיטום החיצוני".

  צביקה פיק, שרי אריסון איתן רף (צילום: דנה קופל, אוראל כהן)
  בין בעלי הדירות הכועסים: צביקה פיק, שרי אריסון ואיתן רף(צילום: דנה קופל, אוראל כהן)

  "החליטו להגביה מעקות ללא הרשאה"

  עוד צוין שחלק מהתובעים החליטו להגביה את המעקות, והזמינו בעלי מקצוע מטעמם ללא הרשאה מגינדי. האחרונה טוענת שאותם בעלי מקצוע השתמשו על דעת עצמם במעקה הקיים כבסיס למעקה הנוסף שבנו, "וזאת שלא על פי דין ותקן ותוך גרימת נזקים של ממש למעקות הקיימים".

   

  עוד טוענת הקבוצה שהבניין נמסר ברמה הגבוהה ביותר, "וחרף הנחייתה שבניין מעין זה דורש תחזוקה יקרה, זאת לא נעשתה בפועל. אם קיימים כיום ליקויים בפרויקט, הם נובעים מפעילות של גורמים בלתי מורשים מצד הדיירים בשטח הפרויקט, מפעולות מזיקות מצד הדיירים עצמם וכן מתחזוקה לקויה".

   

  מנציגות דיירי מגדל השופטים נמסר בתגובה:"מדהים לראות את פיצול האישיות בו לוקה קבוצת גינדי. כאשר היא משווקת ומוכרת דירות, היא מתייחסת לדיירים במתק שפתיים, וטוענת שטובתם היא שעומדת לנגד עיניה לכאורה - ואז היא מציגה מצג לפיו כל האחריות לפרויקט היא של 'קבוצת גינדי', ומיתוג הפרויקטים שלה הם בצורה ברורה 'קבוצת גינדי'. באותה עת, פרויקט מגדל השופטים הוצג כפרויקט הדגל של הקבוצה כולה. ואולם, מהרגע שבו מתעוררות בעיות קשות בפרויקט - השיטה של גינדי היא התחמקות והתנערות כוללת מאחריות, כאילו אין זה פרויקט של הקבוצה בכלל, תוך זריקת האחריות אל הדיירים ואל קבלני המשנה.

   

  "כך, בכתב ההגנה של גינדי, נטען כי לקבוצת גינדי כי אין כל קשר לפרויקט מגדל השופטים, והדיירים מצויים רק אל מול חברת הבת שבנתה את הפרויקט, ואין לה פעילות עוד. כל זאת, תוך התעלמות מוחלטת מליקויים תכנוניים וביצועיים, דוגמת דליפת מי גשם לתוך הדירות ולשטחים הציבוריים, התנפצות חלונות, התנתקות אבני חיפוי, וחוסר פיקוח אלמנטרי על הביצוע. במהלך השנים נעשו ניסיונות רבים להביא את גינדי ואת א. דורי לתקן את הליקויים, ובכלל זה היה מאמץ מרוכז במהלך 2015-2016, אולם כאשר גינדי הבינו שמדובר בליקויים חמורים ועליהם להכניס יד לכיס הם נעלמו.

   

  "העובדות בעניין ליקויי הבנייה החמורים שפורטו בחוות הדעת המומחים מטעם הדיירים, אשר גינדי וא. דורי זורקים את האחריות לגביהם האחד למשנהו כמו גם לקבלני המשנה, בכתבי הגנתם, יתבררו במלואן במסגרת המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Street View on Google Maps
  מגדל השופטים בתל אביב
  צילום: Street View on Google Maps
  מומלצים