שתף קטע נבחר

ר"ג: אושרה תוכנית ל-400 דירות להשכרה ו-350 חדרי מעונות בבורסה

תוכנית "משולש הבורסה" אושרה סופית על ידי הוועדה המחוזית בת"א. צפויה לכלול שני מגדלי משרדים בני 50 קומות ועוד מגדל בן 60 קומות בעירוב שימושים

עכשיו זה סופי: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב שבמינהל התכנון אישרה בשבוע שעבר למתן תוקף את תוכנית "משולש הבורסה" ברמת גן. התוכנית, ביוזמת החברה הממשלתית דירה להשכיר, כוללת שני מגדלי משרדים בני 50 קומות ועוד מגדל בן 60 קומות שיכלול משרדים ומגורים, עם 350 חדרי מעונות סטודנטים ו-400 דירות להשכרה ארוכת טווח, שישווקו כבר ב-2019.

 

מתיחת הפנים בבורסה בר"ג מתקדמת: 60 קומות לסטודנטים ולהשכרה

יו"ר הוועדה המחוזית ת"א: "ראש עיר לא יכול סתם לסרב לחתום על היתר"

 

התוכנית מתפרשת על פני 13 דונם בחלקו הצפון-מערבי של מתחם הבורסה, בין רחוב בגין ממזרח ונתיבי איילון ממערב, ומקצה 80 אלף מ"ר וכן 5,000 מ"ר לשטחי מסחר. זאת בהמשך למגדלים הקיימים לאורך נתיבי איילון, המתוכננים בשני מגדלי התעסוקה בני ה-50 קומות וכן במבנה נוסף של שמונה קומות.

  (הדמיה: ישר אדריכלים ודירה להשכיר)
אושרה סופית. תוכנית משולש הבורסה ברמת גן(הדמיה: ישר אדריכלים ודירה להשכיר)

המגדל בן ה-60 קומות מתוכנן בחלקו המזרחי של המתחם לאורך רחוב בגין, ויכלול עירוב שימושים של מסחר, שטחי ציבור, וכן דירות להשכרה ארוכת טווח ומעונות הסטודנטים. המתחם המיועד להשכרה ארוכת טווח ישווק לציבור במודל דירה להשכיר, לפיו הדירות יושכרו לתקופה של לפחות 20 שנה בשכר דירה מפוקח, כאשר 25% מהדירות מיועדות להשכרה לזכאים במחיר מופחת.

 

עוד כוללת התוכנית שדרה ציבורית פתוחה, שתתחבר לכיכר ואליה יופנו חזיתות מסחריות, שטחים לצרכי ציבור בהיקף של כ-10,000 מ"ר עבור מוסד חינוכי וכן עבור העתקת מכללת שנקר מרחוב ידע עם (במקומה מתוכנן בית ספר שישרת את שכונת חרוזים).

 

בנוסף, היא כוללת מרתפי חניה עבור 900 מקומות חניה, מתוכם 600 מקומות בתחום הפרויקט שינוהלו כחניון ציבורי ו-300 מקומות חניה בחניון ציבורי מתחת לרחוב בגין, שניתן יהיה להיכנס אליו דרך מרתפי החניה של הפרויקט או מרחוב בגין.

 

נגישות לרכבת מרכז ולרכבת הקלה

בוועדה ציינו כי בתוכנית הושם דגש רב על שטחי מסחר וחזיתות מסחריות, אשר יהיו פעילות לאורך רוב שעות היממה, לצד מרחב ציבורי מפותח לרווחת המבקרים והעובדים. זאת, מתוך כוונה למשוך למקום כמה שיותר אנשים כדי "להחיות" את אזור הבורסה ולהרחיב את משך הפעילות בו מעבר לשעות העבודה.

 

יו"ר דירה להשכיר, אודי אדמתי, ציין כי התוכנית תהנה מנגישות מרבית לתחנת רכבת תל אביב מרכז ולתחנת הרכבת הקלה המוקמת בימים אלה.

 

מנכ"ל דירה להשכיר, יאיר טל, מסר כי "מדובר בתוכנית גדולה ומשמעותית שנערכה, תוכננה ותשווק ביוזמת דירה להשכיר - והופכת חניון למתחם מגורים ותעסוקה פעיל ותוסס לכל אורך היום. התוכנית תאפשר למאות משפחות צעירות לשכור דירה בתנאי שכירות הוגנים ויציבים לטווח ארוך, בטבורה של המדינה, בלב אזור הביקוש, בין תל אביב לרמת גן ובצמידות למערכות הסעת המונים".

 

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, אדריכלית דניאלה פוסק, הוסיפה: "מדובר בתוכנית תקדימית, הן מבחינת היקפי הפיתוח והן מבחינת שילוב התועלות הציבוריות - מעונות סטודנטים ודיור להשכרה. כל זאת במרחב תעסוקתי הנשען על מערכות הסעת המונים. התוכנית תואמת את מדיניות הציפוף לאורך קווי מתע"ן (מערכת תחבורה עתירת נוסעים) אשר אושרה לאחרונה על ידי הועדה המחוזית".

יו
יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אדריכלית דניאלה פוסק(צילום: ניב קנטור )
 

ראש מטה הדיור הלאומי, זאב בילסקי, ציין: "מתן תוקף לתוכנית חשובה זו מהווה צעד חשוב נוסף בפעילות החברה הממשלתית דירה להשכיר. דיור להשכרה לטווח ארוך מהווה חלק מהפתרונות למשבר הדיור שפקד את מדינת ישראל בעשור האחרון, ואני מברך על התוכנית. נמשיך לפעול במלוא המרץ לקידומן של תוכניות מסוג זה בכל רחבי הארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ישר אדריכלים ודירה להשכיר
תוכנית משולש הבורסה ברמת גן
הדמיה: ישר אדריכלים ודירה להשכיר
מומלצים