שתף קטע נבחר

המתנחלים בקמפיין: "לבטל את ההתנתקות מצפון השומרון"

במועצת שומרון מנסים להכניס לקווי היסוד של הממשלה את ביטול החוק, במטרה לאפשר את החזרה לארבעת היישובים שפונו ב-2005. הם יתלו שלטים עם הכיתוב: "השטח שלפניך הוא שטח בשליטה ישראלית מלאה - הכניסה ליהודים אסורה"

עליה של חברי כנסת ל שא- נור בקיץ 2017 (צילום: מועצה אזורית שומרון)
חברי הכנסת שעלו לשא-נור בקיץ 2017(צילום: מועצה אזורית שומרון)

המועצה האזורית שומרון פתחה היום (א') בקמפיין חדש לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון. מטרת הקמפיין היא ללחוץ על מפלגות איחוד הימין ועל שרים בליכוד בדרישה שביטול החוק ייכנס לקווי היסוד של הממשלה הבאה.

 

משמעות ביטול החוק היא הכשרת החזרה לארבעת הישובים שפונו מצפון השומרון בתוכנית ההתנתקות בשנת 2005 - חומש, שא-נור, כדים וגנים. הישובים שפונו נמצאים תחת שליטה ישראלית, אך לישראלים אסור להיכנס אליהם בשל חוק ההתנתקות שמונע זאת. ההצעה לביטול החוק כבר עלתה בעבר למעלה מעשר פעמים בפני ועדת השרים לחקיקה בממשלות שונות, ובכל פעם ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להסיר אותה מסדר היום.

השלט בכניסה לשטח C (צילום: מועצה אזורית שומרון)
השלט שייתלה כחלק מהקמפיין(צילום: מועצה אזורית שומרון)

הקמפיין יכלול בין היתר הצגת שלט אדום בדומה לשלטים האדומים בכניסה לשטחי A ביהודה ושומרון המורים על איסור כניסה לישראלים, אך עליהם יופיע הכיתוב: "השטח שלפניך הוא שטח C בשליטה ישראלית. אין מעבר אל ישובי צפון השומרון - הכניסה ליהודים אסורה". בנוסף, הקמפיין יכלול פרסום מודעות בעניין, הפעלת לחץ על חברי כנסת ושרים ופעילות שטח שמבסגרתה גם מתוכננת הפגנה גדולה.

 

בעבר נעשו דברים דומים לצורך יצירת לחץ במחנה הימין, אך אלה לא הוביל לשינוי כפי שציפו המתנחלים, וכעת הם מנסים לעלות מדרגה. לקמפיין זה חשיבות רבה בעיתוי מצד תושבי צפון השומרון, בשל סמיכותו לפרסום "עסקת המאה", תוכנית השלום של ממשל טראמפ, ולהקמת הממשלה החדשה.

עליה של חברי כנסת ל שא- נור בקיץ 2017 (צילום: מועצה אזורית שומרון)
נתניהו עם מפוני חומש ושא-נור בקיץ 2017 (צילום: מועצה אזורית שומרון)

"אין זמן נכון מזה לתיקון העוול אחת ולתמיד", מסביר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון. "מורכבת בימים אלו הממשלה הלאומית ביותר שהייתה אי פעם למדינת ישראל, ממשלה שאין בה אחד שמוכן לומר שההתנתקות לא הייתה טעות, הממשלה הזו צריכה לבטל את חוק ההתנתקות בצפון השומרון, ואין סיבה שהנושא הזה לא ייכנס לקווי היסוד של הממשלה. על האג'נדה הזו הממשלה הזו נבחרה ועליה לממש את האג'נדה הזו בפועל".

  

איחוד מפלגות הימין אמנם הכניסה למשא ומתן הקואליציוני את הדרישה לאפשר כניסת אזרחים ישראלים לשטח שפונה בצפון השומרון - אך בקרב המשפחות שפונו מחומש ומשא-נור יש חשש שמדובר במילים ריקות מתוכן, ומסיבה זו מופעל לחץ באמצעות הקמפיין כדי לוודא שדרישתם תתקבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצה אזורית שומרון
השלט שייתלה כחלק מהקמפיין
צילום: מועצה אזורית שומרון
מומלצים