שתף קטע נבחר

110 יחידות דיור בשלב הראשון: כאן יוקם היישוב על שם טראמפ

לאחר שנתניהו הודיע כי אותר המקום בגולן שבו יוקם היישוב על שם הנשיא האמריקני, מתברר שהוא יוקם על בסיס יישוב קיים - ברוכים שבצפון הרמה

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (יום א') בישיבת הממשלה כי אותר המקום ברמת הגולן שבו יוקם היישוב החדש שייקרא על שמו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שהכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן. מתברר כי לא מדובר ביישוב חדש לחלוטין, אלא ביישוב קיים שעל בסיסו ייבנה היישוב החדש.

הכניסה לקלע ברוכים (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

הכניסה ליישוב קלע אלון ולמצוק עורבים (צילום: אביהו שפירא)
הכניסה ליישוב קלע אלון, שסמוך אליו יוקם היישוב החדש (צילום: אביהו שפירא)

בנימין נתניהו פגישה עם נשיא ארה
נתניהו, טראמפ ומסמך ההכרה בגולן (Photo: EPA)

"הבטחתי שנקים יישוב על שמו של הנשיא טראמפ, אני מבשר לכם שכבר איתרנו נקודה בגולן שבה יוקם יישוב חדש זה, והתחלנו בתהליך ההקמה", אמר היום נתניהו. "אני אביא את ההחלטה לאישור רשמי של הממשלה החדשה עם הקמתה".

 

היישוב החדש שייבנה בגולן וייקרא על שם טראמפ אינו חדש לחלוטין. מדובר ביישוב ברוכים, הסמוך ליישוב קלע אלון שבצפון הרמה, שבמהלך השנים אוכלס וננטש וחוזר חלילה. כיום מתגוררים בברוכים כעשרה מבוגרים, וכן כמה צעירים המעוניינים לפתוח במקום מכינה קדם-צבאית. 

 

 

הכניסה לקלע ברוכים (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

היישוב ברוכים-קלע הוקם ב-1991 על ידי שר השיכון דאז, אריאל שרון, שהביא למקום קבוצת מתיישבים עולי ברית המועצות לשעבר. בעוד היישוב קלע התפתח וגדל עם השנים, ברוכים, שאמור היה לשמש עתודה להרחבת קלע, נשאר מאחור.

 

כעת הוחלט כי על בסיס המתחם בברוכים יוקם היישוב החדש, במנותק מקלע. על פי תוכנית הבנייה שכבר יועדה למקום, ניתן להקים בשלב הראשון 110 יחידות דיור. מבחינת הרכב האוכלוסייה, במועצה מקווים להקים יישוב מעורב לדתיים ולחילונים, כפי שהדבר נעשה ביישוב נטור שבמרכז הרמה. במועצה האזורית גולן אמרו היום כי ביישוב קלע אלון קיבלו מידע שגוי, שלפיו היישוב החדש על שם טראמפ אמור לקום במקום שבו הם יושבים. בשל כך תלו שם שלטי מחאה נגד המהלך בכניסה ליישוב.

הכניסה ליישוב קלע אלון (צילום: אביהו שפירא)
שלטי המחאה בכניסה לקלע אלון (צילום: אביהו שפירא)

על הכוונה להקים יישוב חדש בגולן על שם טראמפ הודיע ראש הממשלה נתניהו בחודש שעבר, במהלך טיול שקיים עם בני משפחתו ברמת הגולן. "לפני כמה שבועות הבאתי הכרה רשמית של הנשיא טראמפ, המכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן לנצח", אמר אז נתניהו. "יש צורך לבטא את ההערכה שלנו בקריאת שמו של יישוב או קריה על שמו של דונלד טראמפ ברמת הגולן, אני אביא את זה לממשלה בקרוב".

 

לפני כחודשיים, במהלך ביקורו של נתניהו בוושינגטון, חתם טראמפ על ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל על רמת הגולן. "אני נוקט צעד היסטורי כדי לקדם את יכולתה של מדינת ישראל להגן על עצמה", אמר טראמפ בחתימה על ההכרה. "תחת המשטר שלי - הברית בין ישראל לארה"ב חזקה מתמיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
האזור שבו יוקם היישוב על שם נשיא ארה"ב
צילום: אביהו שפירא
מומלצים