שתף קטע נבחר

הכוכב הקרואטי פרגן - יונתן רזאל התרגש

"תודה רבה. אני מאוד נרגש", אמר יונתן רזאל בקרואטית, וניגן כמה תווים מהשיר של המשלחת לאירוויזיון, כאות הוקרה לז'אק הודק שביצע בעברית צחה את "קטנתי" בערב שבת. צפו במחווה - ובתחילתה של ידידות נפלאה

 

אחרי המחווה המרגשת של ז'אק הודק ליונתן רזאל, עם "קטנתי" בביצוע ווקאלי מושלם – יונתן רזאל מגיב לראשונה בווידיאו שהגיע לידי ynet, כשהוא מודה לו ולמשלחת הקרואטית בשפתם, ואפילו מנגן מספר תווים מהשיר שיתחרה בשלב חצי הגמר, ביום חמישי הקרוב.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. היכנסו >> 

 

קבלת שבת אירוויזיונית: כשהכוכב הקרואטי שר "קטנתי"

 

"שלום ז'אק ולכל הקבוצה היוצרת", אמר רזאל, "זה נגע לליבי. תודה לכם על המחווה היפה הזו, המתנה, עם השיר 'קטנתי'". הוא סיפר כי קרואטיה איננה זרה לו: "הייתי בקרואטיה כמה פעמים בעבר בצעירותי, בקהילה היהודית, עם הרב דדון", ואמר בקרואטית: "תודה רבה אני מאוד נרגש".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

רזאל איחל למשלחת הקרואטית, שהודק הוא אחד מנציגיה – המנטור של הזמר רוקו, וממחברי השיר המייצג The Dream – "תבורכו, ואני מאחל לכם הרבה הצלחה". 

 

 

ביום שישי, קבל עם ועיתונאים, נטל ז'אק הודק – מלחין השיר הקרואטי – את המיקרופון, ועשה "קבלת שבת" לנוכחים עם השיר "קטנתי" של יונתן רזאל. זה קרה במהלך פרויקט ה"קהילוויזיון" של עיריית תל אביב יפו, במרכז הקהילתי בחשמונאים. הביצוע - בעברית רהוטה נטולת מבטא זר - זכה לתשואות רמות מצד הנוכחים במקום, ותשומת לב לא פחותה ברשת החברתית. 

 

ז'אק הודק ויונתן רזאל ()
ז'אק הודק ויונתן רזאל

 

"זהו שיר יהודי ישן", הסביר הודק לקהל (ברובו עיתונאים) שהיה בחדר. "שרתי אותו בעבר אולי פעם או פעמיים, סביר יותר שרק פעם אחת, אז אם אני טועה אפשר לתקן אותי". הוא הזמין את הנוכחים להצטרף אליו, לא לפני שהסביר את משמעותו: "הוסבר לי שהמילים אומרות שאני קטן וצנוע לעומתו", אמר כשהוא מצביע כלפי שמים. "ואני מבקש להיות קטן וצנוע לפניו בלבד. על במת האירוויזיון תהיה גדול ככל שאפשר", הוסיף בחיוך כשהוא מכוון לנציג הקרואטי שעמד מולו, רוקו.

 

סביר להניח שהודק (38) מוכר לחובבי אירוויזיון בלבד בישראל, אבל הוא כוכב ענק בארצו וגם מחוצה לה. מאחוריו קריירה מוזיקאלית מרשימה בת 19 שנים, עם 13 אלבומים שהפכו ללהיטים נמכרים במעמד יהלום, פלטינה, זהב וכסף. הוא השתתף, בין היתר, ב"אקס פקטור" הביטי שם הוכתר כ"סנסציה קרואטית" (אך נאלץ לפרוש בשל סירוב בריטי להיתר עבודה, בזמנו). כיום הוא מנטור בתוכנית "דה-ווייס" בארצו, ובתחרות הקדם המקומית Dora , שבה שפט הדריך את הזוכה, רוקו. הודק עצמו השתתף כנציג מדינתו באירוויזיון 2017, אז הגיע למקום ה-13 עם השיר My Friend.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים