שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מטופלת סטרה לאחות קופ"ח - ותפצה אותה ב-5,000 שקל
  מטופלת נכנסה לחדר האחיות במרפאה בקריות ללא תור וכשהתבקשה לצאת גידפה את האחות במקום וסטרה לה על לחיה. בית המשפט קבע כי התוקפת תפצה את האחות ב-5,000 שקלים בעקבות תביעה שהגישה

  פיצוי של 5,000 לאחות שהותקפה: בית משפט השלום בקריות פסק כי אחות בסניף קופת חולים כללית בקרית חיים תפוצה בעקבות תקיפה שחוותה. 

   

  בחודש מרץ 2017 הגיעה התוקפת, תושבת חיפה בשנות ה-70 לחייה אל קופת החולים. מכתב האישום שהוגש נגדה עולה כי היא נכנסה למשרד האחיות ללא תור. האחות ביקשה מהאישה לצאת מהמשרד. התוקפת ניגשה לאחות, אמרה לה שהיא תטיל את מימיה בפיה וסטרה לה על לחיה השמאלית.

   

  קראו עוד על מקרי אלימות במערכת הבריאות:

  חשד: תושבת ב"ש תקפה אח בביה"ח סורוקה

  ארבעה נעצרו בחשד לתקיפת רופא ומאבטחים ברמב"ם

  רופא הותקף במיון: "צעק וקילל, זה היה מפחיד"

   

  בית משפט השלום בקריות הרשיע את האישה בתקיפה במסגרת הסדר טיעון. התוקפת הודתה בעובדות כתב האישום והוטל עליה מאסר על תנאי של חודש והתחייבות כספית להימנע מעבירת אלימות.

   

  אחיות שביתה שובתות (צילום: דנה קופל, ארכיון ידיעות אחרונות)
  אחות שובתת בגלל האלימות(צילום: דנה קופל, ארכיון ידיעות אחרונות)

   

  "אנשי הצוותים הרפואיים ראויים להגנת בית המשפט"

  בגזר הדין מציין השופט יוסי טורס כי "נדמה שאין צורך להכביר מילים בדבר חומרתו של האירוע. עובדי הציבור, ובכלל זה אנשי הצוותים הרפואיים בבתי החולים ובקופות החולים, מעניקים לציבור שירות חיוני, לעיתים בתנאי עבודה קשים ומלחיצים, והם ראויים להגנתו של בית המשפט בו אדם העז לפגוע בהם פיזית".

   

  האחות גם הגישה תביעה אזרחית נגד התוקפת במסגרתה היא דרשה לפצותה בגין התקיפה. "התובעת מדגישה את חומרת האירוע ואת הפגיעה הנפשית והפיזית שגרמה לה בעטיו", מתאר השופט בפסק הדין ומוסיף: "התובעת לא צירפה כל מסמך רפואי המעיד על טיפול כלשהו, אך טוענת כי נפגשה לאחר הפגיעה עם מספר עובדים סוציאליים מטעם קופת החולים לדון בתחושותיה".

   

  האחות דרשה לפצותה בסכום של 50 אלף שקלים בגין הנזק והסבל שחוותה ובסכום של עשרת אלפים שקלים כפיצוי עונשי.

   

  הצדדים הסכימו כי בית המשפט יכריע בתיק על דרך הפשרה לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט וללא נימוק. השופט טורס קבע כי התוקפת תשלם לאחות פיצויים בסך של 5,000 שקלים בתוספת שכר טרחת עורך דינה בסך של 1,170 שקלים.

   

  בחודש יולי האחרון פצחו האחיות בישראל בשביתה כמחאה על האלימות הגואה כלפיהן. האחיות השביתו את פעילותן בעקבות דקירת של אחות בבית החולים שמואל הרופא שבבאר יעקב. בחודש מרץ 2017 נרצחה האחות טובה קרקו ז"ל בידי מטופל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים