שתף קטע נבחר

לפיד: "לא מגיע לנתניהו שימוע. עושים צחוק מהמערכת"

מספר 2 בכחול לבן תקף בישיבת הסיעה את התנהלות ראש הממשלה ועורכי דינו: " אין אף נאשם אחר במדינה שהיה מתנהג ככה ועדיין מקבל שימוע". על פסקת ההתגברות: "חוק שיהפוך אותנו לטורקיה של ארדואן". הדגיש: "אין שום מתיחות במפלגה"

 

 

 

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) תקף היום (ב') בישיבת סיעתו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שפרקליטיו החליפו אתמול האשמות עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בנוגע לקבלת חומרי החקירה נגדו: "מה שהיה אתמול לא היה הליך משפטי. עושים צחוק מהמערכת. עורכי הדין של ראש הממשלה מבזים את הפרקליטות. מבזים את היועץ המשפטי לממשלה. מנדלבליט צריך לזרוק אותם מכל המדרגות".

 

לטענת לפיד, מנדלבליט לא צריך להעניק לנתניהו את האפשרות לשימוע: "אף נאשם אחר במדינה שהיה מתנהג ככה ועדיין מקבל שימוע. יש ליועץ את הסמכות המלאה לבטל את השימוע, והוא צריך להשתמש בה. אחרת זה נראה כאילו התובעים מפחדים מהחשודים".

יאיר לפיד מסיבת עיתונאים הצהרה כחול לבן (צילום: אוהד צויגנברג)
לפיד היום(צילום: אוהד צויגנברג)

הוא המשיך לתקוף את נתניהו גם בנוגע לחוק החסינות ופסקת ההתגברות, ופנה לבכירי הקואליציה העתידית של ראש הממשלה: "פסקת ההתגברות זה חוק שיהפוך אותנו לטורקיה של ארדואן. בשביל זה הוא ימכור הכל. שיצילו אותו מהכלא. אם החוקים האלה יעברו מדינת ישראל כבר לא תהיה אותה מדינה. באיזה מדינות השליט חסין מפני החוק?". 

 

"אני אומר מפה לבכירי הקואליציה. לגדעון, לגלעד, ליולי, לצחי, לכחלון, לפולקמן, לרב פרץ. לאנשים ההגונים. תהיו מנהיגים. אם בשעה הזו לא תקומו ותעצרו את החוקים האלה, יזכרו לכם את זה כל החיים. כמו שזוכרים כל מי שהצביע בעד ההתנתקות, יזכרו כל מי שהצביע בעד החסינות ובעד החוק הטורקי". היום קיבל נתניהו מנשיא המדינה ראובן ריבלין ארכה של שבועיים להרכבת הקואליציה. אחר ההארכה, המועד האחרון להצגת הממשלה יהיה ב-28 במאי.

 

לפיד התייחס לשמועות על מתיחות בינו ובין ראש המפלגה בני גנץ, שלא נכח בישיבת הסיעה ואמר כי הסיבה לכך היא שגנץ נואם היום במליאה. "אין שום מתיחות במפלגה" טען.   

 

בנימין נתניהו יאיר לפיד (צילום: AP, יריב כץ)
בנימין נתניהו ויאיר לפיד(צילום: AP, יריב כץ)

 

החלפת ההאשמות בין פרקליטיו של נתניהו ליועמ"ש

פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ענו אתמול ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאמר כי סירבו לקבל מכתב וחומרי חקירה שהעביר להם - וכינה סירוב זה "תמוה". במכתב שהעביר עו"ד נבות תל צור לגיל לימון, עוזרו הבכיר של מנדלבליט, כתב פרקליטו של נתניהו: "אנו מאשרים את קבלת מכתבך, ללא המדיה המגנטית הכוללת את ליבת חומר החקירה".

  

עו
עורכי דינו של נתניהו(צילום: יואב דודקביץ')

"היום התייצב במשרדו של הח"מ (תל-צור) ללא כל תיאום מוקדם שליח מטעמכם שהתיימר להמציא לח"מ באופן חד צדדי את ליבת חומר החקירה לצורך השימוע על גבי מדיה מגנטית", נאמר במכתב שהועבר לעוזרו של מנדלבליט. "בהיעדר הח"מ ממשרדו בשעה שהשליח מטעמכם התייצב במקום, בחר אותו שליח שלא להשאיר את המדיה המגנטית עם חומרי החקירה במשרד והוא חזר כלעומת שבא. על כן, אין ממש בפרסום הנמהר שלכם לתקשורת כי חומרי החקירה 'נמסרו היום' לבאי כוחו של ראש הממשלה".

 

במכתב שהעביר מנדלבליט מוקדם יותר הוא ציין כי שליח מטעמו הגיע לסנגורו של נתניהו, אך זה סירב לקבל את המכתב ואת חומר החקירה שצורף לו. "סירוב זה תמוה. בנסיבות אלה, שוגר המכתב אל עורכי הדין גם במייל", כתב מנדלבליט וציין כי ישקול את צעדיו בהתאם.

 

יום שישי, 10 במאי, היה המועד האחרון שבו אמורים היו עורכי דינו של ראש הממשלה להשיב בנוגע לקיום מועד השימוע בפרשות 1000 (המתנות מארנון מילצ'ן), 2000 (השיחות עם נוני מוזס) ו-4000 (בזק-וואלה) - אך לא עשו זאת. תחת זאת, במכתב ליועץ המשפטי הם ביקשו דחייה במועד קיום ההליך, שאמור להיערך עד 10 ביולי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
לפיד בישיבת הסיעה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים