שתף קטע נבחר

תביעה נגד חברת התעופה של כוויית: "ביקשתי ארוחה כשרה - וטיסתי בוטלה"

איש עסקים ישראלי המתגורר בגרמניה הזמין מחברת התעופה של כוויית טיסה לסרי לנקה, ונאסר עליו לטוס לאחר שאישר כי הוא מחזיק בדרכון ישראלי. הכווייתים ציינו בעבר כי חוק במדינה אוסר עליהם לעשות עסקים עם ישראלים

דלפק של כוויית אירווייז (צילום: AP) (צילום: AP)
דלפק של כוויית אירווייז(צילום: AP)

שמואל מ', איש עסקים ישראלי המתגורר בפרנקפורט שבגרמניה הגיש אמש (יום ב') תביעה בבית משפט במינכן נגד חברת התעופה של כוויית, "כוויית אירוייז", שלטענתו הפלתה אותו על רקע אנטישמי. בתביעה ציין כי החברה סירבה לאפשר לו לטוס בשל היותו אזרח ישראלי. את התביעה הגיש באמצעות ארגון "פרויקט לוחמה משפטית", גוף המורכב ממשפטנים יהודים פרו ישראלים.

 

בתביעה ציין איש העסקים כי הוא הזמין טיסה ממינכן לסרי לנקה בחודש נובמבר שעבר, אך חברת התעופה סירבה לאפשר לו לטוס רק כי הוא מחזיק בדרכון ישראלי. לדבריו, כששאל אם יוכל לקבל ארוחה כשרה על הטיסה, הוא נשאל אם הוא מחזיק דרכון ישראלי. כשהשיב שהוא אכן מחזיק בדרכון ישראלי, נמסר לו כי לא יוכל לטוס בחברה והוא הופנה לעורכי דינה.

 

בארגון מעריכים כי בקרוב יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי במינכן, שאליו הוגשה התביעה, ובו יגיבו הכווייתים לטענות. מדובר במקרה השני שבו הארגון מגיש תביעה בשם אזרח ישראלי שנאסר עליו לטוס בחברה. בעבר הצדיקו הכווייתים את האפליה תוך ציטוט חוק כווייתי ישן שאוסר על אזרחי המדינה הקטנה לעשות עסקים עם אזרחי מדינת ישראל.

Kuwait Airways (צילום: shutterstock)
"נאסר עליהם לעשות עסקים עם ישראל". מטוס של כוויית אירווייז(צילום: shutterstock)

ברוק גולדשטיין, מנכ"לית פרוייקט לוחמה משפטית אמרה: "שוב ושוב כוויית איירווייז מוכיחה שהיא חברת תעופה שמחזיקה מדיניות צבועה שאין לה מקום בדמוקרטיות ליברליות מודרניות. חברה שזורקת אזרחים ישראלים ממטוסיה צריכה להיזרק מגרמניה. כאשר נשללת זכותו של יהודי לטוס אחרי שביקש ארוחה כשרה בגרמניה או בכל מקום, אז כל אדם שמכבד ערכים של שיוויון, הגינות, ושלטון החוק צריך להיות מזועזע".

 

בעבר פסק בית המשפט בפרנקפורט כי חברת התעופה לא מחויבת להטיס אזרחים ישראלים, כי היא "תיאלץ להתמודד עם השלכות משפטיות", שכן מדובר בהפרת החוק במדינה. בבית המשפט הבהירו כי החרמת אזרחים ישראלים היא "דבר בלתי מתקבלת על הדעת", אך מבחינה מעשית לא ניתן לחייב אותה לשנות את מדיניותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מטוס של חברת התעופה של כוויית
צילום: shutterstock
מומלצים