שתף קטע נבחר

כל הפרטים מהשיחה הטעונה בין קובי רפואה והבעלים

בלעדי: הדרישה של שרון ניסנוב מהמאמן לחתום על חוזה חדש, הטענות של רפואה, הפיצוץ שהפך להודעת פיטורים, הניסיון מצד שאר הבעלים לפשר בין הצדדים והחשש מפיצויים בסך חצי מיליון שקל. מאחורי הקלעים של העימות המתוקשר. וגם: הקבוצה כבר פנתה לניסו אביטן

"אם אתה לא חותם על חוזה חדש, כשמעכשיו יהיה לך פיצוי של חודש אחד בלבד, אתה הולך הביתה", הטיח בעלי הפועל תל אביב שרון ניסנוב במאמן קובי רפואה בשיחה שנערכה בחדר המאמנים במתחם וולפסון ותוכנה נחשף כאן לראשונה. אותה פגישה הייתה שיאה של המתיחות בין השניים שנחשפה לראשונה ב-ynet.

 

"אני רוצה שתשנה את החוזה שלך, שאם פתאום תריב עם מישהו פה ותהיה קארמה לא טובה, אז נוכל לפטר אותך עם פיצוי של חודש אחד ולא לשלם לך פיצוי של החוזה כולו", ניסנוב הסביר את הרציונל מאחורי ההחלטה שיתר הבעלים לא ידעו עליה.

 

קובי רפואה  (צילום: עוז מועלם)
נשאר או עוזב? עדיין לא ברור. רפואה(צילום: עוז מועלם)

"אז אתה מפטר אותי?", אמר רפואה ההמום, שהיה משוכנע כי הוא נשאר והגיע עם רשימת הדרישות המקצועיות שלו לעונה הבאה. "כן, תתפטר, מפוטר", ניסה ניסנוב לייחס את המהלך לרפואה. "אתה מפטר אותי, אני לא מתפטר". ניסנוב הבהיר לו כי הוא מפוטר, קם ועזב את החדר.

 

זה היה שיאו של העימות בחדר המאמנים בוולפסון, אותו מקום בו פוטר אופיר חיים בשיחה חפוזה אחרי ארבעים ימים בתפקיד ועתה הגיע תורו של רפואה בפעם השנייה (עזב העונה את הפועל שלוש פעמים) העונה להיות מפוטר. קדם לשיחה הטעונה הזו הסיפור של רפואה מול עוזרו דן רומן, מאמן קבוצת הנערים במועדון, שקיבל קידום מהאחים ניסנוב להיות הסקאוט והדמות המרכזית בבניית הקבוצה לעונה הבאה.

 

כבר הציע את תפקיד המאמן לאביטן. שרון ניסנוב (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
כבר הציע את תפקיד המאמן לאביטן. שרון ניסנוב(צילום: עוז מועלם)

"אתה לא יכול לפטר את דן רומן", אמר לו ניסנוב בעקבות ההחלטה של רפואה שרומן לא ימשיך כעוזרו בעונה הבאה. "אני לא יכול לפטר אף אחד, אני שכיר במועדון. הוא לא יכול להיות עוזר שלי, שזו משרת מאמן. אם אתם רוצים, שימו אותו יועץ שלכם, תעשו מה שאתם רוצים איתו". ניסנוב התחיל להתחמם: "בגלל כל הבלגן הזה, שאתה לא מדבר עם רומן כבר כמה שבועות, כמעט ירדנו ליגה, אנחנו מחזיקים ממנו".

 

רפואה שמע ולא האמין: "אתם הלכתם לתקשורת וכל הזמן הכנסתם ידיעות, שאתם קובעים הכל, שיש מתיחות, שהוא יבנה את הקבוצה, איך אתה אומר דבר כזה אחרי שעבדתי תחת המציאות הכי קשה?".

 

אחרי שרפואה פוטר על ידי ניסנוב באזור השעה 16:00, שעידכן את אנשי המועדון בכך, הפועל לא הוציאה הודעה רשמית. בועז תושב ניסה לפשר, וזאב גרינברג התקשר לרפואה ואמר לו: "אתה עדיין לא מפוטר". השניים הבינו כי החיפזון של ניסנוב כבר גרם להפועל ולהם נזק תדמיתי ענק וגם צורך בתשלום פיצוי של כחצי מיליון שקל נטו ונוצר עימות בין הבעלים. האוהדים פנו אל השניים והבהירו להם: "לא יכול להיות שאתם נותנים לניסנובים לעשות מה שהם רוצים, איפה אתם?". המתיחות בין הבעלים רק גברה אחרי שכבר בתחילת השבוע חלקם לא אהב את ההודעה של ניסנוב בנוגע להפסקת שיתוף הפעולה עם סוכן השחקנים אבי נמני.

 

הפועל תל אביב (צילום: עוז מועלם)
התקשר להרגיע את רפואה. גרינברג(צילום: עוז מועלם)

ניסיון הגישור לא צלח בשלב הזה וניסנוב נחוש לפטר את רפואה, אולם עד כה לא יצאה הודעה לתקשורת כהחלטת הנהלה, בניגוד למשל לפיטורים מוקדמים יותר השנה, של אופיר חיים ורפואה עצמו, דקות ספורות לאחר הפגישות עימם.

 

גורמים במועדון כבר פנו לניסו אביטן מהפועל חדרה והמגמה היא למנות אותו. זאת למרות שהוא מחזיק בחוזה לעונה הבאה ללא סעיף יציאה. לפני מספר ימים נעשתה פניה למסאי דגו, שמבוקש בעירוני קריית שמונה, כשלשרון מימר, שמיוצג על ידי אבי נימני עדיין לא פנו בשלב זה – מעניין יהיה לראות האם יעמדו בהודעה שלא למנות מאמן המיוצג על ידו.

 

אוהדי הפועל ת
חרם מינויים והפגנה נגד הבעלים. אוהד הפועל תל אביב(צילום: אורן אהרוני)

 

המתיחות בין הצדדים אמנם התפוצצה, אבל כבר לפני חודש האחים ניסנוב הורידו פרופיל מול רפואה, אלא שהוא לא הבין את המסר הסופי. "ניסנוב הגיע אתמול עם תוכנית ברורה לפטר את רפואה, כל היתר שטויות", אמרו במועדון.

 

המאמן מצידו ראה מרחוק כיצד האחים ניסנוב מנסים לערער את מעמדו בכל פעם מחדש. הורדת הפרופיל, נתק כמעט מוחלט, דן רומן, פניה למסאי דגו או ההחלטה שלא לרדת לחדר ההלבשה בתום המשחק נגד מכבי פ"ת.

 

אוהדי הפועל זועמים והודיעו על חרם מנויים, כשבקרוב הם מתכננים גם הפגנה נגד הבעלים. "בעונה הבאה לא יהיו אפילו 2,000 מינויים, נגמר פה הסיפור", אמרו אוהדים מובילים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן כהן
קובי רפואה
צילום: ראובן כהן
מומלצים