שתף קטע נבחר

שגריר פולין בישראל הותקף: "פולני, פולני"

פרסום ראשון: כשברקע המשבר ביחסי ישראל-פולין, גבר תקף את השגריר פיזית וצעק עליו ליד השגרירות בתל אביב. הפולנים הגישו תלונה, ותוך זמן קצר התוקף נעצר

מארק מגירובסקי ()
הותקף באמצע הרחוב. שגריר פולין, מארק מגירובסקי

תקיפה וצעקות נגד שגריר באמצע היום, במרכז העיר: על רקע המתיחות ביחסים בין ישראל לפולין הותקף אתמול בצהריים (ג') שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי, סמוך לשגרירות פולין בתל אביב. מהמשטרה נמסר כי התוקף הוא תושב הרצליה בן 65, שנעצר עקב המקרה. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו.

 

מגירובסקי סיפר כי היה מחוץ לבניין השגרירות ברחוב סוטין, כשלפתע אדם התנפל עליו, תקף אותו פיזית וצעק עליו. השגריר ההמום סיפר כי כל מה שהצליח להבין מהצעקות היו המילים "פולני, פולני", והיה מזועזע מדי בכדי לקלוט מילים אחרות.

 

הפולנים הגישו מיד תלונה במשטרת ישראל, והשגריר הפולני הגיש תלונה רשמית למשרד החוץ. ראש הטקס במשרד, מירון ראובן, מיהר לעדכן את משטרת ישראל ואת הגורמים השומרים על השגרירויות בתל אביב, וביקש מכל הגורמים לתת עדיפות לנושא וליצור קשר מיידי עם הביטחון הפולני בשגרירות. השגריר ציין שהצליחו לצלם את האיש וכן את רכבו.

 

תוך פחות משעה וחצי לאחר התקיפה עצרה משטרת תל אביב את התוקף והביאה אותו לחקירה, וכעת נבדקת האפשרות שהיה מעורב באירועי תקיפה נוספים. ראובן הודיע לשגריר שכבר עודכן על המעצר על ידי המשטרה. השגריר הפולני שיבח את המשטרה וציין שהם היו יעילים מאוד במהלך כל הפרשייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים