שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עם חדד, בלי תל צור? נתניהו עשוי לשנות את צוות ההגנה
  בסביבת רה"מ מחפשים מועמדים חדשים לייצוגו. אחרי שנתניהו הגיע להסדר כספי רק עם עו"ד עמית חדד, נראה כי ראש צוות ההגנה, עו"ד נבות תל צור, בדרך החוצה. תל צור בכנס לשכת עורכי הדין: "אנשי ציבור בכירים מופלים לרעה". על הסחבת באיסוף חומרי חקירת נתניהו: "אין תרגילים"

   

  בנימין נתניהו בישיבת הממשלה (צילום: EPA)
  ראש הממשלה נתניהו(צילום: EPA)

  עורך דין אחד אסף את חומרי החקירה, אחר נוטה לזוז הצדה - ובינתיים נעשה גישוש בניסיון לאתר פרקליטים חדשים: גורמים בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו החלו להעלות שמות של עורכי דין שעשויים להימנות עם צוות ההגנה שלו, בהמשך לטיפול בתיקי חקירותיו שבהם הוא חשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים.

   

  יום לאחר שעו"ד עמית חדד אסף את חומרי חקירותיו של נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000, נראה כי ראש צוות ההגנה, עו"ד נבות תל צור, מתרחק מייצוגו של ראש הממשלה. נכון לעכשיו לא יצאה הודעה רשמית בנושא, אולם בסביבת ראש הממשלה מחפשים כאמור סנגור בכיר שיצטרף לעו"ד חדד בהגנה על נתניהו.

  עורך דין עמית חדד (צילום: רפאל מזרחי)
  עו"ד חדד(צילום: רפאל מזרחי)

   

  עו"ד חדד הודיע ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי בכוונתו לתאם מועד לשימוע. חדד ציין כי הגיע ל"הסדר כספי" עם ראש הממשלה בנוגע לשכר טרחתו, ולכן הגיע לאסוף את חומרי החקירה. בסביבת נתניהו אישרו כי הוא הגיע להבנות עם עו"ד חדד בנושא הכספי. בנוגע לעו"ד תל צור, נראה כי התרחקותו המסתמנת לא נוגעת בהכרח לפן הכספי.  

   

  המועד לעריכת השימוע לראש הממשלה בשלושת תיקי החקירה נותר בשלב זה לא יאוחר מ-10 ביולי. עם זאת, ההערכה היא שאם עו"ד חדד יבקש ארכה נוספת לעריכת השימוע - המועד לקיומו יידחה לספטמבר-אוקטובר.

   

  בתחילת השבוע ניסה שליח מטעמו של היועץ מנדלבליט להפקיד את חומרי החקירה בידי הפרקליט תל צור, אך הוא סירב לקבלם בטיעון שהמהלך לא תואם עימו. בהודעת משרד המשפטים כונה הסירוב "תמוה".

  עו
  עו"ד תל צור בכנס לשכת עורכי הדין בתל אביב, הערב(צילום: מוטי קמחי )

  עו"ד תל צור התייחס הערב לנושא במהלך כנס של לשכת עורכי הדין בתל אביב. "לא הייתי במשרד באותו רגע", ציין הפרקליט הבכיר. "אין תרגילים, אנחנו עובדים על פי אמות מידה מקצועיות למרות שמדובר באנשי ציבור. הנושא הזה מיצה את עצמו ברגע שנפתרה הבעיה והחומר נלקח.

   

  "אף אחד לא מעל החוק, אבל גם אף אחד לא מתחת לחוק. אני טוען במשך שנים שאנשי הציבור הבכירים, נבחרי הציבור שמוצאים עצמם בהליכים פליליים, חקירות, שימועים ומשפטים, מופלים לרעה. אין להם את סל הזכויות הרגיל של אזרחים. הם נדרשים לאמות מידה לא אנושיות בהתנהגותם כחשודים או נאשמים".

   

  עו"ד תל צור הוסיף: "מי שבחר קריירה ציבורית מוותר על חוק העונשין, זכות השתיקה, חזקת החפות וכו'. אותו הדבר בהליכי השימוע לראש הממשלה. הם מתנהלים כחוק וההיבט הציבורי מערבב לפעמים עיקר וטפל. יש עניין של העמדת חומרי חקירה בפניו לזמן ראוי, יש פרק זמן ויש את עניין הסדרת הייצוג. כשהסוגיות האלה לא מיושבות אחת עם השנייה - רואים את החריקות שאתם עדים להם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים