שתף קטע נבחר

"גאווה שלי, אשנה את העולם בשבילך"

השבוע התקיים אירוע שיא בחברה הדרוזית בנושא קבלת אנשים עם צרכים מיוחדים בהובלת עמותת רוח טובה. כל היישובים הדרוזים בישראל, 19 במספר השתתפו בפעילות. הם מכונים 'בני מערוף' כי פירוש המילה 'מערוף' הוא נתינה, נדיבות והושטת יד ברוח טובה

פרויקט "בני מערוף עושים טוב עם רוח טובה". נחנך ביום שני בבוקר כאשר מאה בתי ספר בישובים דרוזים הקדישו את זמנם להרצאות בנושא אנשים עם צרכים מיוחדים. כל המשפחות להן ילדים עם צרכים מיוחדים השתתפו בסדנאות של אוכל, אומנות והפעלות שונות. הסדנאות לוו בהרצאות בנושא החשיבות של ההנגשה של הסביבה לאנשים עם צרכים מיוחדים.

 

מדובר באירוע שיא בחברה הדרוזית בנושא קבלת אנשים עם צרכים מיוחדים שהתקיים השבוע  בהובלת עמותת רוח טובה. בשעות הערב באותו היום התקיימו ארוחות ענק של משפחות דרוזיות וילדיהם עם צרכים מיוחדים בנוכחות מכובדים מהעדה הדרוזית.

 

 

בני העדה הדרוזית בארוחות למען אנשים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת רוח טובה)
"זו חובתנו המוסרית, ואנו רואים בה זכות גדולה". (צילום: עמותת רוח טובה)
 

 

כל היישובים הדרוזים בישראל, 19 במספר השתתפו בפעילות המרגשת, שבה נבחר עבור בני העדה הדרוזית הכינוי 'בני מערוף' כי משמעות המילה 'מערוף' היא נתינה, נדיבות והושטת יד ברוח טובה.

 

ביום שלישי התקיים האירוע המרכזי בכפר יאסיף בנוכחות מכובדים מהעדה הדרוזית, בהובלת המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית השייח' מואפק טריף ונציגים מעמותת רוח טובה וקרן אריסון שסיכמו את הפעילות החברתית והשלכותיה.

 

בני העדה הדרוזית בארוחות למען אנשים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת רוח טובה)
""חברה בריאה נמדדת ביכולת לאפשר לכולם חיים נאותים"(צילום: עמותת רוח טובה)

 

"חברה בריאה נמדדת ביכולת לאפשר לכולם חיים נאותים", הצהיר השייח' מואפק טריף. "נמשיך לעודד את השתלבותם של אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה - זו חובתנו המוסרית, ואנו רואים בה זכות גדולה".

 

קינן רבינו סמנכ"ל מיזמי החזון בקבוצת אריסון הוסיף: "לנו בקרן המשפחתית על שם תד אריסון חשוב לראות כל אדם כעולם ומלואו - נמשיך לאפשר עשיית טוב ואין ספק שאנו כחברה יכולים להיות טובים יותר. בפעילויות כמו שעשינו היום אפשר לייצר שינוי גדול לבעלי צרכים מיוחדים ותודה לכם שאיפשרתם זאת".

 

בני העדה הדרוזית בארוחות למען אנשים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת רוח טובה)
הילאל חג' יחיא, עידו לוטן מנכ"ל העמותה, רחלי כהן משנה למנכ"ל קרן אריסון, קינן רבינו סמנכ"ל מיזמי החזון קבוצת אריסון, השייח' מואפק טריף המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, והיב חביש ראש המועצה המקומית ירכא(צילום: עמותת רוח טובה)

האירוע התקיים במבנה של המועצה הדתית הדרוזית במתחם הנביא אל-ח'דר בישוב כפר יאסיף, בהשתתפות ראשי המועצות המקומיות, בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם לצד מתנדבים מכל הישובים. האירוע שם דגש על נושא בעלי הצרכים המיוחדים ונושאים נוספים שקשורים בהתנדבות ועשיית טוב.

 

בזכות הפעילות אני מרגיש שאני לא לבד

המשפחות והאנשים בעלי הצרכים בישלו ארוחות ענקיות ביחד וכולם התיישבו לארוחת ערב טעימה במיוחד.

 

בני העדה הדרוזית בארוחות למען אנשים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת רוח טובה)
"גאווה שלי, אני לא אשנה אותך בשביל העולם, אני אשנה את העולם בשבילך". מהראן וסינאל גנאם(צילום: עמותת רוח טובה)

 

מהראן גנאם, אביה של סינאל, ילדה בת 7 עם תסמונת דאון אמר לבתו בהתרגשות ביחס לפעילות: "זה מקל עליי נפשית שיש עוד מישהו שאכפת לו, ואני רוצה להודות לעמותת רוח טובה. הרגשתי לבד וללא תמיכה ובזכות הפעילות אני מרגיש שאני לא לבד.

 

לכל אחד יש פרוייקט בחיים, הפרוייקט שלי זאת סינאל וכולי חדור מוטיבציה וכוחות להמשיך למענה ולמען עתיד טוב יותר בשביל האנשים בעלי צרכים מיוחדים. לפני שסינאל הגיעה לעולם לא הרגשתי חום ואהבה כאלה גדולים". בתום דבריו הסתובב לבתו והוסיף נרגש: "גאווה שלי, אני לא אשנה אותך בשביל העולם, אני אשנה את העולם בשבילך".

 

הילאל חג׳ יחיא - מנהל תחום החברה הערבית בעמותת רוח טובה סיכם: "היוזמה לפרויקט מרגש זה נבעה משיתוף הפעולה ההדוק בין העמותה לבין החברה הערבית. ברגע שהובן שיש צורך רב בשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בעדה הדרוזית, והגברת המודעות אליהם, התחלנו ביוזמה שכעת אנו רואים את ההד שהיא יצרה".

 

  • למגוון התנדבויות ניתן לפנות למאגר ההתנדבויות באתר רוח טובה - המחברת כל השנה בין ארגונים ועמותות למתנדבים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים