שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בדרך לשימוע: תעריף המים צפוי להתייקר בתחילת יולי ב-1.2%

  ברשות המים טוענים כי הרגולציה החדשה שהוחלה על תאגידי המים, לרבות הכוונה לצמצם אותם, מיתנה את ההתייקרות החזויה; בינואר האחרון נרשמה התייקרות בשיעור של 4.12%

  מועצת רשות המים החליטה היום (ה') להוציא לשימוע את הכוונה לייקר את תעריף המים בשיעור של 1.2% בתחילת יולי. פעולת העדכון התעריפי היא קבועה ומתקיימת פעמיים בשנה - בתחילת כל שנה קלנדרית ובאמצע שלה.

   

  תעריפי המים יתייקרו ב-4.56%

  חיסכון של מיליונים: רשות המים אישרה את צמצום מספר תאגידי המים

  ישראל במספרים: באיזה יישוב התושבים צורכים הכי הרבה מים?

   

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  לפי הרשות, קביעת התעריפים נעשתה בהתחשב במספר משתנים, לרבות הצמדה לסל המדדים, עדכון ההכרה בהשקעות הון וכמויות המים במשק העירוני ועדכון הכרה לרכיב מכוני טיהור שפכים. ברשות המים טוענים גם כי הרגולציה החדשה שהוחלה על תאגידי המים, לרבות הכוונה לצמצם אותם, מיתנה את ההתיקרות החזויה; אלמלא שיפור היעילות והפיקוח על התאגידים העדכון התעריפי המתוכנן לתחילת חודש יולי היה כפול, כלומר סביב 2.5%.

  מד מים (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  מד מים(צילום: צביקה טישלר)
   

  "העלאה מתונה זו מתבצעת בשים לב למצב משק המים ולהשקעות הנדרשות במשק המים העירוני. רשות המים תמשיך לחתור לייעול ספקי המים השונים (מקורות, תאגידים איגודי ערים לביוב וכיו"ב) - פעילויות אשר תכליתן צמצום העלויות הנדרשות לאספקת שירותי המים והביוב באופן יעיל, ועל ידי כך גם המשך מיתון והורדת התעריף", אומרים שם.

   

  לפיכך, ובהנחה שהשימוע לא ישנה את חישובי רשות המים, התעריף הביתי למכסת המים הראשונה (7 קוב לאדם) יעמוד על 6.96 שקל למטר/קוב; זאת, במקום 6.88 שקל כיום. התעריף לצריכה מעבר לרף זה יתייצב בתחילת יולי על 13.1 שקל למטר מים/קוב, במקום 12.95 שקל כיום. ברשות טוענים שהמשמעות של שינוי תעריפים זה עבור משפחה בת ארבע נפשות שצורכת כ-15 מ"ק לחודש, יסתכם בתוספת של כמה עשרות שקלים בודדים לשנה (או כשני שקלים לחודש).

   

  ההתייקרות האמורה, מתונה ככל שתהיה, מגיעה לאחר התייקרות אחרת שנרשמה בינואר האחרון, בשיעור של 4.12%. גם אז נומקה ההתייקרות בצורך להשקיע
  בפיתוח ובשדרוג משק המים, ש"סוחב על גבו" 5 שנות בצורת, כמו גם בעליית תעריפי החשמל (2.9% מינואר האחרון) - שכן מתקני ההתפלה הם צרכני חשמל "כבדים", ועלות הפעלתם מתגלגלת בחלקה גם על הציבור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: צביקה טישלר
  מונה מים ב בית משותף שעון מים מד מים מדידת מים
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים