שתף קטע נבחר

הרב הראשי: להוסיף 20 דקות לשבת - בגלל האירוויזיון

בשיעור שהעביר פנה הרב הראשי לישראל וביקש להוסיף השבת עשר דקות לפני זמן הדלקת הנרות - עשר דקות לאחר זמן יציאת השבת: "בשבת הקרובה עומד להתקיים חילול שבת המוני לעיניי העולם כולו. נאריך על עצמנו את קדושת השבת, ונוסיף מהחול על הקודש"

 

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, קורא לציבור להקדים את כניסת השבת ולאחר את יציאתה, כתשובה לחילול השבת הגדול הצפוי בשל אירועי האירוויזיון. לדבריו, מול החילול יש להוסיף קדושה בהדלקת נרות מוקדמת ובאיחור ההבדלה - בסך הכל 20 דקות של תוספת שבת.

 

 

במהלך שיעורו אתמול (יום ה'), בעירו מודיעין, התבטא הרב לאו נגד ההכנות לתחרות הזמר האירופית בעיצומו של יום המנוחה, ואמר: "בשבת הקרובה עומד להתקיים חילול שבת המוני. לצערי זו לא הפעם הראשונה, אך הפעם זה יהיה לעיניי העולם כולו. לכן אני מבקש מכל אחד ואחת - עשר דקות לפני הדלקת נרות – נא לקבל על עצמנו שבת. להדליק נרות מוקדם יותר ולא לעשות מלאכה".

 

הוא הוסיף וביקש: "גם עשר דקות לאחר צאת השבת להימנע מעשיית מלאכה. נאריך על עצמנו את קדושת השבת, ונוסיף מהחול על הקודש", וחתם באיחול המשובץ בפסוקים זמירות השבת: "נראה לקב"ה שבכל זאת אנחנו 'עם מקדשי שביעי' - ונקווה גם שבמהרה 'כולם ישבעו ויתענגו מטובך".

 

מוקדם יותר השבוע פרסם הרב חיים קנייבסקי, מבכירי הרבנים הליטאים בבני ברק, מכתב מחאה שהופץ בקהילות חרדיות ואף מחוצה להן. בין היתר כתב כי מרחפת סכנה על הארץ בשל חילול השבת: "הנה קמו מרשיעי ברית לחלל את שבת קדשינו ותפארתנו בפרהסיא גדולה ביד רמה, ה' ישמור, גם כופין על שומרי שבת רבים לעבוד ביום השבת ואין איתנו כוח לעמוד כנגדם ולהפר עצתם, והדבר הוא סכנה לכל היישוב כאן בארץ הקודש".

 

עוד הוסיף וביקש במכתבו: "עלינו לזעוק ולהריע... עלינו לגלות דעתנו כי אין ידינו במעל הזה, ואנו מתנגדים לזה בכל דעתנו".

 


 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים