שתף קטע נבחר

שלישייה למשפחה שאיבדה בשריפה שניים מילדיה

לאחר האסון הנורא שבו ניספו שניים מילדיהם בשריפה שכילתה את ביתם - דבורה ויוסף גינזבורג חובקים שלישייה - שתי בנות ובן. "קיבלנו את האסון באהבה, ורק כמה חודשים אחרי הקב"ה שלח לנו מתנה. אין דרך אחרת להסביר את זה מלבד יד ההשגחה"

 

שמחה גדולה אחרי הכאב העצום: שלישייה נולדה הבוקר (ד') לדבורה וראובן גינזבורג ששכלו שניים מילדיהם בשריפה שכילתה את ביתם לפני כשבעה חודשים בביתר עילית. באסון נספו צבי בן השנתיים ואפרת בת הארבע, ששהו באחד החדרים שעלה באש.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. היכנסו >> 

 

29 שנים אחרי הפרידה: בית הדין חייב גבר לתת גט ללא תנאים

מצפיפות אוכלוסין ועד פייק-ניוז: התפרצות החצבת במגזר החרדי

 

היום כאמור, זכו ההורים לחבוק בן ושתי בנות, המצטרפים לשלושת ילדיהם הגדולים יותר, ששרדו את השריפה שהתרחשה כאשר ההורים שהו מחוץ לבית. על האסון הם שמעו מאנשי העיר, כשמאמצי החילוץ וההצלה של אנשי הכבאות נכשלו.

 

דבורה וראובן גינזבורג ששכלו את ילדיהם, אפרת וצבי ()
דבורה וראובן גינזבורג

 

הרב ראובן גינזבורג אמר היום בהתרגשות: "רואים כאן את יד ההשגחה של ה'. הקב"ה לקח אליו את אפרת וצבי ז"ל, ולא הבנו את זה, וקיבלנו זאת באהבה. עכשיו, כמה חודשים אחרי אסון השריפה, הוא נתן לנו דבר נדיר – שלושה ילדים. בן ושתי בנות. אין דרך אחרת להסביר את זה מלבד יד ההשגחה הגדולה של הקב"ה, והחסד שעשה עמנו לרפא את פצענו ומכאובנו". 

 

הציבור חיבק

לצד החורבן האישי עם אובדן ילדיהם, חוו בני המשפחה גם חורבן פיזי מוחלט ונותרו חסרי כל. בעצת חברים יצאה המשפחה לקמפיין מימון המונים. "כל כך הייתי רוצה לחבק אותם עכשיו", פנתה אז האם לציבור. "נשארתי בלי הילדים, ובזה אף אחד לא יכול לעזור לי. אבל נשארתי גם בלי בית. לא נותר כלום. אנא עזרו לי לקיים את מה שהבטחתי לבנות - שיהיה לנו בית שמח ובריא. אין כוחות לבד". הציבור התגייס בהמוניו, ובני המשפחה חזרו לעמוד על הרגליים.

 

מחקירה ראשונית עלה כי נורה שהתפוצצה בחדר היא שגרמה לאש להתפשט בחדר בו שהו אפרת וצבי. בדקות הראשונות הגיעו למקום עשרות תושבים שניסו לכבות את האש בכוחות עצמם. עם סיום האירוע טענו התושבים כי כוחות הכיבוי הגיעו באיחור לזירה, ולא זיהו בזמן את החדר שבו שהו הילדים. מנגד טענו בכבאות כי הצוות הראשון הגיעו למקום כחמש דקות מרגע קבלת ההודעה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים