שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דליפת הגז במפרץ חיפה: הבדיקה נמשכת, צומת נסגר

  המשרד להגנת הסביבה הודיע כי בדיקת הדליפה עודנה נמשכת וטרם ידוע מתי תסתיים. צומת הרחובות חלוצי התעשייה ויגאל ידין בחיפה יישאר סגור

  במשרד להגנת הסביבה הודיעו הערב (שבת) כי לפי שעה אין לדעת מתי תסתיים הבדיקה בעניין דליפת הגז במפרץ חיפה. בתום הערכת מצב שקיימו הגורמים הפועלים בשטח הוחלט להמשיך ולסגור את צומת הרחובות חלוצי התעשייה ויגאל ידין לפחות עד 5:00.

   

  עוד הוסיפו במשרד כי הצנרת שנפגעה, מורכבת משני קווים שונים ועדיין לא ידוע איזה אחד מהם דלף: "רק בתום הדחת התכולה בשני הקווים, יבוצע מבחן שלמות לכל קו בנפרד במטרה לאתר מי משני הקווים הוא האחראי".

   

  דליפת הגז במפרץ חיפה    (המשרד להגנת הסביבה, נועם שטיינברג)

  דליפת הגז במפרץ חיפה    (המשרד להגנת הסביבה, נועם שטיינברג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מחברת "דור כימיקלים" נמסר כי הם משתפים פעולה עם גורמי ההצלה והמשרד להגנת הסביבה. "אם אכן קיים כשל בקו, הכנסת המים לתוכו והדחת תכולתו, מבטלת כל אפשרות לנזק סביבתי או בטיחותי", הוסיפו.

   

  הכוחות הגיעו למקום בעקבות תלונות שהתקבלו הלילה על ריח חריף באזור. מהבדיקות שנעשו עולה כי הגז שדלף הוא גז כבד מן האוויר, הדומה בתכונותיו לגפ"מ (גז פחממני מעובה – גז בישול מסוג בוטאן). עיקר הסכנה היא בשל היותו של הגז דליק, ועל כן כל הפעולות מבוצעות בפיקוח קפדני של כוחות הכיבוי.

   

  חברת "דור כימיקלים" מזרימה את הגז שדלף לחברת בז"ן באמצעות צנרת תת-קרקעית. בהנחיית המשרד להגנת הסביבה, הופסקה הזרמת הגז בין המפעלים ובמקומה מוזרמים כעת מים בצינורות במטרה לאתר את מקור הדליפה.

  חשד לדליפת גז בצומת חלוצי התעשייה-יגאל ידין בחיפה (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
  טרם ידוע מתי תסתיים הבדיקה. דליפת הגז בחיפה(צילום: המשרד להגנת הסביבה)

  חשד לדליפת גז בצומת חלוצי התעשייה-יגאל ידין בחיפה (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
  (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

  חשד לדליפת גז בצומת חלוצי התעשייה-יגאל ידין בחיפה (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
  (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
   

  האירוע החל אמש כאשר ריח של גז פשט באזור התעשייה שנמצא בין כביש 22 לקריית חיים. מדובר באזור שבין השאר מתנהלת בו פעילות עסקית ערה, ופועלות בו רשתות כמו רמי לוי, הום סנטר וטיב טעם. כמו כן יש באזור מועדוני בילוי.

   

  למקום הוזעקו צוותים של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות סביבה במפרץ, שאיתרו כי מקור הדליפה בצנרת המובילה גז 4C מחברת דור לבתי הזיקוק.

   

  ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, אמרה בתגובה לאירוע כי "אין למפעלים האלה מקום לידנו כל זמן שהזיהום נמשך והתקלות חוזרות השכם והערב. אנחנו לא נסכים לחיות ליד שכנים מזיקים. אם וכאשר יהפכו לשכנים טובים, נוכל לקבל את נוכחותם בחיינו".

   

  במרכז למחקר סביבתי בחיפה אמרו כי הם עוקבים אחרי האירוע בדאגה. אחת הפעילות במרכז, קרן צור, אמרה: "הדבר החריג בארוע הזה הוא שהמפעלים הודו בתקלה. כמה תקלות כאלה קורות ולא מדווחות? הפעם חוש הריח הציבורי אילץ את המפעלים להודות בתקלה. יותר מכך מסקרן לראות מה יעשו איגוד ערים והמשרד להגנת הסביבה בנידון. היום יבדקו, מחר העניין כבר יתמוסס בין שאר התקלות הלא מטופלות באזור".

   

  היא הוסיפה: "אנחנו דורשים מממשלת ישראל להעלות את תוכנית מפרץ החדשנות לפינוי המפגע הבטיחותי - המפעלים הפטרוכימים בחיפה - להחלטת ממשלה דחופה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: המשרד להגנת הסביבה
  דליפת הגז במפרץ חיפה
  צילום: המשרד להגנת הסביבה
  מומלצים