שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי בחר במרימי ולמי הצביעו הישראלים?

  למרות הביצוע המרגש, קובי מרימי סיים את תחרות האירוויזיון במקום ה-23. אבל מי הצביע לנו (אוהבים אותך צרפת), ואת מי הישראלים בחרו כמנצח שלהם (רמז: הוא לא הולנדי)? לרשום ולזכור לשנה הבאה

   

  אתרי ההימורים לא טעו ואף שהייתה הופעה מרגשת ועוצמתית - נציגנו לאירוויזיון קובי מרימי, סיים אמש (שבת) את התחרות במקום ה-23 מתוך ה-26, כאשר מי שלקח את הגביע המנצנץ היה דאנקן לורנס ההולנדי. 

   

  מניתוח ההצבעה עולה כי הדוז-פואה היחידי שקיבלה ישראל הגיע מהקהל הצרפתי. פרט ל-12 הנקודות מצרפת, התקבלו מהקהל בבית גם 7 נקודות ממולדובה, 5 מקפריסין, 4 מגאורגיה, 3 מרומניה ומצ'כיה ונקודה בודדת מסן מרינו. בסך הכול קיבל קובי מרימי 35 נקודות מהקהל.

   

  שכלול התוצאות לאירוויזיון ()

  מהשופטים, לעומת זאת, מרימי קיבל 12 נקודות בלבד - ובאופן תמוה כולן מבלארוס, אפילו שלפני כן קבע איגוד השידור האירופי כי ניקוד השופטים שלה לא יילקח בחשבון בגלל שהניקוד פורסם לפני שהוכרז - דבר המנוגד לתקנון. גם בתאגיד לא ידעו להסביר מהיכן הגיעו הנקודות וכיצד חושבו.

   

  ולמי אנחנו נתנו נקודות? הקהל הישראלי העניק 12 נקודות לנציג רוסיה סרגיי לזארב, 10 לנורבגיה, 8 לאיטליה, 6 לשווייץ, 5 לספרד,4 לצרפת, שלוש נקודות לאזרבייג'ן ורק שתיים למנצח, דאנקן לורנס ההולנדי. דנמרק קיבלה נקודה.

   

  שכלול התוצאות לאירוויזיון ()

  השופטים הישראלים, לעומת זאת, העניקו דוז-פואה למי שהוכתר כזוכה אירוויזיון 2019. מלבד 12 הנקודות ללורנס, הם נתנו 10 למחמוד האיטלקי, 8 לאסטוניה, 7 לאזרבייג'ן, 6 לשבדיה, 5 לאוסטרליה, 4 למלטה, 3 לשווייץ, שתי נקודות לצרפת ואחת בודדת לצ'כיה.

   

  ניקוד אירוויזיון ()

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים