שתף קטע נבחר

זכריה זביידי מואשם בפיגועי ירי: השתמש במכונית של הרשות הפלסטינית

שב"כ פענח פיגועי ירי שביצעו זכריה זביידי וטארק ברגות. בחקירה התברר כי זביידי וברגות ביצעו פיגועי ירי בשלוש השנים האחרונות לעבר אוטובוסים ליד בית אל ליד פסגות וכן לעבר ניידת משטרה ליד ירושלים. הם השתמשו במכונית שקיבל זביידי מהרשות הפלסטינית

זכריה זביידי, בכיר במשרד האסירים הפלסטיני, ועו"ד טארק ברגות, המכהן אף הוא בתפקיד במשרד האסירים, ביצעו שורת פיגועי ירי בשלוש השנים האחרונות לעבר אוטובוסים וניידת משטרה. כך עולה מכתב אישום שהוגש נגדם והותר הבוקר (יום ב') לפרסום.

טארק ברגות זכריה זביידי ()
זביידי וברגות

בחודשים האחרונים פוענחו שורה של פיגועי ירי שבוצעו בגזרת רמאללה וליד ירושלים. המודיעין שנאסף על ידי שירות הביטחון הכללי הצביע על מעורבותם של זכריה זביידי וטארק ברגותי בשורת פיגועים.

 

השניים נעצרו ב-27 בפברואר במסגרת מבצע של שב"כ, ימ"מ וצה"ל בתום לילה שבו נערכו לביצוע פיגוע נוסף. פיגוע זה סוכל על-ידי הכוחות בהיערכות מוקדמת.

ארכיון 2009 זכריה זביידי (צילום: עמית מגל)
זביידי. השתמש ברכב שקיבל מהרשות כדי לבצע פיגועים(צילום: עמית מגל)

מהחקירה בשב"כ עלה כי השניים השתמשו ברכב שקיבל זביידי מהרשות הפלסטינית בזמן שביצעו את פיגועי הירי. במסגרת ההיערכות, הם בדקו את השטח המיועד לפיגוע, תיצפתו על היעדים ואספו מידע.

 

לפי כתב האישום, זביידי וברגות ביצעו שני פיגועי ירי על אוטובוסים שנסעו בכביש סמוך לבית אל שבבנימין, ב-7 בנובמבר 2018 וב-5 בינואר 2019. בנוסף, ב-27 בדצמבר 2018 הם ירו לעבר אוטובוס שעלה ליישוב פסגות הסמוך אך לא הצליחו לפגוע בו בשל תנאי מזג האוויר. חודשיים אחר כך הם תכננו לבצע פיגוע לעבר אוטובוס אגד שנסע ליישוב.

הנשק עמו בוצע פיגוע הירי בבית אל ע
הנשק שבאמצעותו בוצעו פיגועי הירי(צילום: תקשורת שב"כ)

במהלך החקירה הודה ברגות כי ביצע פיגוע ירי לעבר ניידת משטרה במעבר הזיתים, סמוך לירושלים, בנובמבר 2016. כתוצאה מהירי נגרם נזק ולא היו נפגעים.

 

זביידי הואשם גם על פיגועי עבר

זביידי, בן 43, מתגורר במחנה הפליטים ג'נין ונושא משרה בכירה במשרד האסירים הפלסטינים. הוא מבכירי פעילי הטרור ביהודה ושומרון ונמנה על המחבלים שנכללו במסגרת "הסכם המבוקשים" שגובש ב-2007.

 

במסגרת ההסכם התחייבו פעילי הטרור, בהם זביידי, לחדול מכל פעילות אלימה ובלתי חוקית ולנטוש את תשתיות הטרור שאליהן השתייכו.

זכריה זביידי (צילום: שאול גולן)
זביידי. הואשם גם על פיגועי עבר(צילום: שאול גולן)

בהודעת שב"כ הובהר כי "על פי מדיניות גורמי הביטחון, חריגת מבוקש וחזרתו לביצוע פיגועים תביא למיצוי הדין עימו, גם על פעילותו בעבר".

 

ברגות הוא עורך דין ישראלי וחבר בלשכת עורכי הדין, שמתגורר ברמאללה ומחזיק בתעודת זהות כחולה. עד למעצרו הוא ייצג מחבלים ואסירים ביטחוניים בבתי המשפט. בין היתר הוא הועסק על ידי משרד האסירים של הרשות הפלסטינית.

 

גורם בכיר בשב"כ אמר עם פרסום כתב האישום: "מדובר באירוע חמור שבו מעורבים בכיר במשרד האסירים הפלסטיני ועורך דין ישראל שעובד במשרד. הם ביצעו פיגועי טרור חמורים, תוך שימוש ברכב של הרשות הפלסטינית. פעילות מודיעינית ומבצעית של כוחות הביטחון, מיד לאחר הפיגועים ובשבועות שלאחר מכן, כולל בתוך שטחי רמאללה, היא שהביאה לחשיפת החולייה ולסיכול פיגועים חמורים בעתיד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
זכריה זביידי
צילום: שאול גולן
מומלצים