שתף קטע נבחר

המועצה בעוטף עזה נגד משרד הביטחון: "מונע גביית ארנונה בגין נכסיו"

המועצה האזורית חוף אשקלון עתרה לבית המשפט בטענה שמשרד הביטחון אינו מעביר לה נתוני מדידה של הבסיסים הצבאיים והביטחוניים שבשטחה - ובכך לא מאפשר לה לגבות עליהם ארנונה. "משרד הביטחון ממשיך להסתיר מידע תוך הפרה בוטה של הוראות הדין המחייבות אותו לדווח"

המועצה האיזורית חוף אשקלון שבעוטף עזה, הגישה עתירה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד משרד הביטחון, בדרישה שיעביר לה נתוני מדידה של הנכסים הצבאיים והביטחוניים שברשותו הממוקמים בשטח שיפוטה - על מנת שתוכל לגבות בגינם ארנונה. בעתירה נטען כי משרד הביטחון מפר את התחייבותו, לפיה יעביר למועצה מידע בדבר הגודל של כל הנכסים המוחזקים על ידו, כדי לאפשר לה לשלוח למשרד שומת ארנונה המשקפת את כל הנכסים הקיימים בשטחה. 

 

קריית ים מאיימת לעקל חשבונות לרפא"ל

הארנונה בקניון רמת אביב: עיריית ת"א נדחתה

אלה הערים שבהן אתם משלמים את הארנונה היקרה ביותר

 

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

"משרד הביטחון מפר ברגל גסה את ההתחייבויות", נטען בעתירה, "ובכך למעשה מונע מן המועצה לממש את זכויותיה לפי הדין בגביית הארנונה בגין נכסים המצויים בתחום שיפוטה, והדבר מהווה פגיעה חמורה במנהל התקין".

אוהלי הטירונים בבסיס זיקים  (צילום: גלעד קוולרציק  )
מחנה זיקים - הממוקם בשטחה של המועצה האזורית חוף אשקלון(צילום: גלעד קוולרציק )

תחילת המאבק המשפטי של המועצה עם משרד הביטחון התחיל בעתירה שהוגשה בשנת 2017, אז דרשה המועצה לחייב את המשרד לאפשר למודד מטעמה לבצע מדידות ובדיקות בנכסים הצבאיים והבטחוניים. "על פי מדיניות הנהוגה במשרד הביטחון הוא אינו מאפשר למועצה להיכנס לשטחים המוחזקים על ידו על מנת לבצע בהם מדידות ו/או לקביעת סיווגים לצורך קביעת הארנונה השנתית", נטען בעתירה בה דרשו מדידות, בין היתר, של מחנה זיקים, מחנה בט"ר ניצנים ואחרים. המועצה טענה כי המשרד מתעלם מהפניות שלהם, כשלטענתה "הגיעה המועצה לקצה גבול סבלנותה בסחבת מול משרד הביטחון".

 

לעתירה צורפו נספחים מהם עולה כי המשרד מקזז כבדרך קבע מאות אלפי שקלים להם זכאית המועצה בגין אגרות אשפה.

 

"סחבת בלתי פוסקת והפגנת זלזול במועצה"

העתירה נמחקה בהסכמת הצדדים לאחר שמשרד הביטחון התחייב להעביר למועצה מידע בנוגע לגודל הנכסים והשימושים שלה תוך 120 יום. ההסכם נחתם מול פרקליטות מחוז דרום, שייצגה את משרד הביטחון מול המועצה; אלא שמועד מסירת המידע חלף מזמן, ולטענת המועצה משרד הביטחון הפר את ההסכם.

 

"ישנה מזה שנים ארוכות מחלוקת הנוגעת לתשלומי הארנונה שעל משרד הביטחון להעביר למועצה", נכתב בעתירה החדשה. "המשיבה (משרד הביטחון - א.ק) החליטה להמשיך בסחבת הבלתי פוסקת תוך הפגנת זלזול של ממש במועצה כאשר לא טרחה לקיים אחר התחייבויותיה". לטענת המועצה, משרד הביטחון העביר לידיה נתונים חלקיים בלבד, בין היתר של מטווח ניצנים, מחסום ארז, נתיב העשרה ואתרים חדשים נוספים.

 

"מסיבות שאינן ידועות למועצה ממשיך משרד הביטחון להסתיר מידע בדבר הנכסים המוחזקים על ידו בתחום שיפוטה של המועצה, וזאת בניגוד גמור תוך הפרה בוטה של הוראות הדין המחייבות אותו ליתן דיווח".

 

משרד הביטחון טרם הגיש את תגובתו לבית המשפט.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
מחנה זיקים - שבשטחה של המועצה
צילום: אבי רוקח
מומלצים