שתף קטע נבחר

קריית ים מאיימת לעקל חשבונות לרפא"ל

העירייה טוענת כי לרפא"ל ייתרת חוב ארנונה של כ-6 מיליון שקל. ברפא"ל טוענים כי הכסף הועבר, וכי דווקא העירייה היא זו שחייבת כסף לחברה

 

לאן נעלמו 5.7 מיליון שקל? עיריית קריית ים הזהירה את רפא"ל כי תפעל לעיקול חשבונותיה, בגין ייתרת חוב ארנונה בסך יותר מ-5.7 מיליון שקל. ברפא"ל מכחישים כי הם חייבים כספי ארנונה, ואומרים כי בשעות הקרובות תיווכח העירייה שכל הכספים הועברו. מעבר לכך, ברפא"ל טוענים כי דווקא העירייה היא זו שחייבת להם כספים.

 

חגיגת מינויים וחריגות שכר בתעשייה הביטחונית ברפאל

רפאל מקימה מרכז פיתוח חדש בירושלים

יש שבחים, אבל אין קונים לכיפת ברזל

 

לפני כשנה, אימץ שר הפנים אריה דרעי את מסקנות הוועדה לחלוקת שטחים, אשר המליצה לחייב את רפא"ל בתשלומי ארנונה לרשויות הגובלות במתקני הרשות. על פי אותן המלצות, שויכו כל שטחי "מכון דוד" של רפא"ל, בהיקף של קרוב ל 7,000 דונם לקריית ים.

 

>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

מפעל רפא"ל (צילום: ג'ורג' גינסבורג) (צילום: ג'ורג' גינסבורג)
מפעל רפא"ל(צילום: ג'ורג' גינסבורג)
 

בעירייה אמרו היום כי ייתרת חובה המיידי של רפא"ל לעירייה היא 5.7 מיליון שקל, עליהם אין מחלוקת "ואולם החברה עומדת בסירובה לשלם אותו ועושה דין לעצמה".

 

מנכל העירייה יניב שנקר, שיגר הבוקר מכתב אזהרה שני לחברה ואיים בעיקול. לדבריו, "חברה ממשלתית חשובה כמו רפא"ל לא יכולה להתעלם מהחוק ולעשות ככל העולה על דעתה, ואינה יכולה להתעלם מעשרות אלפי תושבי קריית ים אשר להם היא חייבת את הכסף הזה".

 

ברפא"ל אמרו כי הכסף שולם ובשעות הקרובות תקבל העירייה הודעה על כך במערכת המחשוב שלה. ״לא ברורה לנו המהומה, שכן הכספים הועברו זה מכבר לעיריית קרית ים. רפא"ל מאז ולתמיד עומדת בכל מחויבותיה, לרבות בהיבטי תשלומי ארנונה, וכך נעשה גם הפעם עם הכספים שאינם שנויים במחלוקת".

 

ברפא"ל הוסיפו, כי מי שאינו עומד בהתחייבותיו הן דווקא העיריות - הן בקריית ים והן בעכו, "אשר חייבות לרפא"ל יחד ולחוד סכום של 24.5 מליון שקל בגין הסכם שנחתם כדת וכדין וטרם שולם". לדבריה, יש לקזז את כספי הארנונה מהכספים שחייבת לה עיריית קריית ים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסבורג
מפעל רפא"ל
צילום: ג'ורג' גינסבורג
מומלצים