שתף קטע נבחר

עושק המוניות באירוויזיון: "7,000 חאפרים פוגעים לנו בשם"

יום למחרת הפרסום ב-ynet על אודות כתב BBC שנעקץ על ידי נהג מונית ומאיים להזהיר את קוראיו שלא להגיע לישראל, התייצב יו"ר איגוד הנהגים באולפן והבטיח כי הנהג יתנצל ויחזיר את הכסף. "זה לא טוב למדינה, יש תפוחים רקובים בארגז כמו בכל מקום"

 

 

יו"ר איגוד נהגי המוניות יהודה בר אור התארח הבוקר (יום ג') באולפן ynet והתייחס לפרסום אתמול על אודות כתב רשת BBC ניל סמית' שטוען כי נעקץ על ידי נהג מונית במהלך האירוויזיון ומאיים כעת להזהיר את קוראיו שלא יגיעו לבקר בישראל. "אנחנו רואים את זה בחומרה רבה", אמר בר אור, "ואנחנו כמובן מתנצלים בפני הכתב. נעמיד את העניין הזה במקומו" יו"ר איגוד נהגי המוניות הבטיח כי הנהג יתנצל ויחזיר את הכסף. "אנחנו נפעל בכל הדרכים כדי שהדברים האלה לא יקרו", אמר.

 

מעריצי האירוויזיון לימדו את ישראל שיעור בצרכנות

 

במכתב התלונה ששיגר כתב BBC הוא סיפר: "אחרי יום ארוך של דיווחים על חצי הגמר השני של התחרות נופפתי לנהג מונית שייקח אותי בחזרה לבית המלון. השעה הייתה אחרי חצות והנהג דרש ממני מחיר (80 שקלים) שחשתי שהוא מופקע, אבל נאלצתי לשלם בשל השעה המאוחרת. הקבלה הייתה על סכום של 80 שקלים, זאת כאשר במקרים אחרים אותה נסיעה עלתה לו 40 שקלים בלבד". בקבלה נכתב עוד כי הנסיעה ארכה כביכול פחות מדקה.

מוניות מונית (צילום: shutterstock)
מוניות, אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
 

 

"אנחנו מגנים את זה בכל דרך", אמר יו"ר איגוד נהגי המוניות. "אנחנו נלחמים בתופעה בכל דרך. אנחנו מוציאים מסרים לתחנות ולכולם ואומרים להם 'תפעילו מונה'".

 

זה גורם לתחושת בושה, אני מניח, לכל הענף.

"ברור".

מכתב התלונה של כתב BBC
מכתב התלונה של כתב BBC

קבלה של נסיעה במונית  ()
הקבלה שקיבל הכתב בתום הנסיעה
  

איך פועלים נגד נהגים כאלה?

"נהג כזה אם הוא עובד בתחנה והוא מסודר, ישר מפסיקים לו את העבודה, מביאים אותו לבית דין פנימי של התחנה, שופטים אותו והוא מקבל קנס גדול ואם יותר מזה, אפילו זורקים אותו מהתחנה, בהתאם לחומרת העבירה.

 

"בעיר מחויבים להפעיל מונה. אין שום אפשרות של שיקול דעת לנהג, הוא חייב להפעיל מונה. לא הנוסע יקבע לו ולא אף אחד. הוא צריך להפעיל מונה ובסוף הנסיעה אם הוא רוצה לעשות הנחה יעשה את זה דרך המונה. את זה אנחנו מסבירים לכולם, לצערנו יש תמיד תפוחים רקובים שאותם אנחנו מנסים לתקן.

 

כמה תלונות קיבלתם חוץ מזו?

"קיבלנו קרוב לעשר תלונות רציניות. לשמחת תושבי ישראל יש יותר מוניות ממה שצריך. אין צורך לעלות על מונית של מי שלא רוצה להפעיל מונה. לא רוצה להפעיל מונה? על הדלת שלו כתוב מספר, צלמו את המספר, שלחו לנו, אנחנו נטפל בזה עם משרד התחבורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מוניות, אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים