שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אלופת העוגיות למען החיילים הבודדים
  "מיד אחרי בית הספר הייתי מגיעה הביתה, מכינה שיעורים ואז כל יום עד 22:30 בלילה אופה, ומוכרת את העוגות תוך כדי. זה מאתגר מאוד, המון עבודה, אבל נהניתי מאוד לדעת שזה עובר למטרה טובה". שוהם דמירי מזוז, בת 15.5 מזיכרון יעקב, הרוויחה 4,500 שקלים ותרמה אותם להטסת חיילים בודדים לראות את בני משפחתם
  בטקס חגיגי שנערך השבוע קיבלה שוהם דמירי מזוז, בת 15.5 מזיכרון יעקב, מלגת הצטיינות ע"ש יהודה וינר, אחיו הצעיר של אהוד מנור שנפל במלחמת ההתשה. את המלגה קיבלה עם חמישה מחבריה מבית הספר אורט בנימינה, לאחר שבמשך שבוע וחצי אפתה ומכרה עוגות מעשי ידיה, הרוויחה 4,500 שקלים ותרמה אותם לטובת הטסת חיילים בודדים לראות את בני משפחתם. חבריה גייסו  4,000 שקלים נוספים. "זה מספק מאוד לדעת שעזרתי למישהו, והצלחתי להעלות לו חיוך על הפנים", אמרה הנערה בסיפוק.

   

   

  שוהם דמירי מזוז - נערה שאפתה עוגיות למען חיילים בודדים (צילומים: המועצה האזורית בנימינה-גבעת עדה)
  "זה מספק מאוד לדעת שעזרתי למישהו, והצלחתי להעלות לו חיוך על הפנים". שוהם דמירי מזוז(צילומים: המועצה האזורית בנימינה-גבעת עדה)
   

  התרומה לחיילים בודדים היא מסורת ארוכת שנים בקרב תלמידי כיתות י'. שוהם הייתה בין מובילות היוזמה השנה. "מיד אחרי בית הספר הייתי מגיעה הביתה, מכינה שיעורים ואז כל יום עד 22:30 בלילה אופה, ומוכרת את העוגות תוך כדי. זה מאתגר מאוד, המון עבודה, אך אני נהניתי מאוד לדעת שזה עובר למטרה טובה", סיפרה.

   

   

  אבי דנינו, רכז מעורבות חברתית בבית הספר, הוסיף: "מדובר ביוזמה מרגשת מצד שוהם, שבזכות עשייתה הצלחנו להכפיל את היקף התרומה. אנו שמחים לראות את המעורבות והתרומה האישית של התלמידים למען החברה והקהילה. זה לא מובן מאליו".

   

  "זה מרגש ומדהים לראות כיצד התלמידים פועלים ומתנדבים למען הקהילה" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  "זה מרגש ומדהים לראות כיצד התלמידים פועלים ומתנדבים למען הקהילה"(צילום: ירון ברנר)

   

   

  אל שוהם הצטרפו עוד חמישה תלמידי בית ספר, שחר עמר, אור מרבך, רן גלזר, יעל מיכיילוב וענות מזרחי שקיבלו מלגות הצטיינות גם כן, על עשייה חברתית והובלת פרויקטים חברתיים, בהם קידום וסיוע לאוכלוסיות חלשות במגוון תחומים.

   

   

  מנהל בית הספר, אשר מוצני הסביר: "אחד הערכים המובילים באורט בנימינה הוא העשייה למען החברה. הרבה מתלמידי בית הספר עושים הרבה מעבר למחויבות האישית וזה מרגש ומדהים לראות כיצד התלמידים פועלים ומתנדבים למען הקהילה".

   

   

  בני נוער שאפו עוגיות למען חיילים בודדים (צילומים: המועצה האזורית בנימינה-גבעת עדה)
  "ששת המצטיינים שזכו להוקרה מטעם 'החברים של יהודה וינר' הם חוד החנית של עשרות בני נוער, בעלי מעורבות קהילתית משמעותית"(צילומים: המועצה האזורית בנימינה-גבעת עדה)
   

  המלגות מחולקות מזה שש שנים, לתלמידים מצטיינים בעשייה חברתית. והתורמים הם חבריו לכיתה של של יהודה וינר ז"ל, אחיו הצעיר של אהוד מנור שנהרג בשנת 1968 במלחמת ההתשה ועליו נכתב השיר הידוע 'אחי הצעיר יהודה'. "יהודה היה ילד מאוד מיוחד, אוהב אדם תורם לחברה, תלמיד מצטיין גאון מיוחד וחשבנו שיהיה נכון להנציח אותו באופן הזה", סיפרה חברתו לכיתה אילנה בן עזרי.

   

   

  ראש המועצה, איתי ויסברג סיכם: "בכל יום אני מקבל צידוק נוסף לכך שבמושבות גדל נוער משובח. ששת המצטיינים שזכו להוקרה מטעם 'החברים של יהודה וינר' הם חוד החנית של עשרות בני נוער, בעלי מעורבות קהילתית משמעותית. התברכנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  צילום: shutterstock
  צילומים: המועצה האזורית בנימינה-גבעת עדה
  צילומים: המועצה האזורית בנימינה-גבעת עדה
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים