שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טראמפ נטש אחרי 3 דקות, פלוסי: "מתפללת בשבילו"
  פגישה סוערת בבית הלבן: הנשיא בא לפגוש את מנהיגי הדמוקרטים, נשאר לעמוד, לא לחץ ידיים – ואחרי שהטיח בהם האשמות יצא. לכתבים אמר: "לא אעבוד איתם עד שיסגרו את החקירות נגדי בקונגרס". היו"ר פלוסי משכנעת דמוקרטים לא לתמוך בהליך הדחה נגדו: "זה מה שהוא רוצה שנעשה"

  נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נטש הערב (יום ד') באופן פתאומי פגישה עם מנהיגי הדמוקרטים בקונגרס, והודיע כי לא יסכים מעתה לעבוד עם הדמוקרטים כל עוד לא יסגרו את כל החקירות שהם מנהלים נגדו במסגרת הקונגרס. הדמוקרטים מצדם טענו כי נראה שהעזיבה הפתאומית שלו הייתה הצגה מתוכננת מראש. יושבת ראש בית הנבחרים, הדמוקרטית ננסי פלוסי, כינתה את ההתרחשות כולה "מוזרה מאוד, מאוד, מאוד", והוסיפה שהיא מתפללת למען טראמפ ולמען ארה"ב.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  ארה
  פלוסי וטראמפ, הערב. משתמשים ב-I word(צילוםן:EPA, רויטרס)

  הפגישה של טראמפ עם פלוסי ועם מנהיג הדמוקרטים בסנאט צ'אק שומר הייתה אמורה לעסוק בבעיות התשתיות של ארה"ב, אבל היא נמשכה רק שלוש דקות, ומיד לאחר מכן התייצב טראמפ בגן הוורדים של הבית הלבן, שם קיבצו עוזריו כתבים וצלמי טלוויזיה, ודרש שהקונגרס יסגור את כל החקירות נגדו, שבגינן הולך וגובר השימוש ב"I word", כפי שכינה אותה, כלומר Impeachment – הדחה.

   

  טראמפ תקף במיוחד את פלוסי על הצהרתה היום בגבעת הקפיטול שהיא מאמינה שהנשיא מעורב בפעולת "כיסוי" בכל הנוגע לחקירת ההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב.

  ארה
  צ'אק שומר ויו"ר בית הנבחרים. "טראמפ ברח"(צילום: AP)

  לפי גורם בממשל, טראמפ לא לחץ את ידיו של איש ואפילו לא התיישב בכיסאו, אבל נשאר כאמור שלוש דקות, שבמהלך טען כי התכונן לעבוד עם הדמוקרטים על תשתיות, מסחר ועניינים נוספים – אבל הוא אינו יכול משום שפלוסי אמרה "משהו נורא". לאחר מכן עזב את החדר – בלי שאיש הספיק להגיב.

   

  פלוסי אמרה לנוכחים בחדר כי ידעה שהנשיא אינו רציני בנוגע לשיתוף פעולה בתחום התשתיות וימצא דרך לחמוק מזה. אחרי שאמרה כי היא מתפללת למען טראמפ השיב הנשיא בציוץ: "וננסי, תודה רבה לך על התפילות שלך. אני יודע שאת מתכוונת לזה באמת". שומר, בניסיון להוכיח את הטענה כי הנטישה של טראמפ הייתה מתוכננת מראש, ציין אחר כך כי כבר כשהוא ופלוסי נפגשו עם טראמפ לפני שלושה שבועות התנהלו החקירות נגד הנשיא, והדבר לא מנע ממנו להיפגש איתם: "עכשיו טראמפ נאלץ להגיד איך הוא ישלם בפועל על התשתיות, והוא החליט לברוח".

  התובע הכללי של ארה
  התובע הכללי באר. ניקה את טראמפ(צילום: רויטרס)

  הפגישה בבית הלבן נקבעה כבר לפני שבועות ארוכים, אחרי שטראמפ ומנהיגי הדמוקרטים הסכימו להעמיק את הדיון באפשרות לקדם תוכנית תשתיות בשווי שני טריליון דולר. טראמפ היה אמור להציג לדמוקרטים את רעיונותיו בנוגע לאופן שבו אפשר יהיה לממן זאת.

   

  כאמור, קודם לכן היום אמרה פלוסי לכתבים כי טראמפ מעורב בפעולת כיסוי בפרשת "רוסיה גייט", אולם גם הפעם היא לא מיהרה לאמץ את עמדתם של חברים במפלגתה המעוניינים לפתוח בהליך הדחה נגד טראמפ. לאחרונה התרבו הדמוקרטים הקוראים לפתוח בהליך הדחה נגד הנשיא בעקבות חקירתו של התובע המיוחד רוברט מולר בנוגע להתערבות של רוסיה בבחירות לנשיאות והקשרים שהיו לכאורה לרוסים עם אנשי הקמפיין של טראמפ. מולר קבע כי טראמפ ואנשיו לא קשרו קשר עם רוסיה, אך בשאלה אם טראמפ ניסה לשבש את החקירה שלו נמנע מקבלת הכרעה. התובע הכללי וויליאם באר, שמונה על-ידי טראמפ אחרי שמתח בעבר ביקורת על מולר וחקירתו, החליט לקבוע במקומו שאין ראיות מספיקות נגד טראמפ בעניין שיבוש ההליכים – טענה שרבים מהדמוקרטים אינם מקבלים.

   

  שקרים, תרנגול ו-KFC: התובע של טראמפ על המוקד

  ארה"ב במשבר חוקתי? "טראמפ שובר נורמות היסטוריות"

   ()

  הדמוקרטים המעוניינים בפתיחת הליך הדחה נגד טראמפ כבר עכשיו טוענים כי מטרתם אינה בהכרח להדיח אותו בפועל מתפקידו – אלא לחזק את עמדתו המשפטית של המחנה הדמוקרטי לקראת העימותים הצפויים בינו לבין הממשל בבית המשפט. הדמוקרטים וטראמפ צפויים לקיים כמה וכמה קרבות משפטיים קשים בעקבות סירובו של טראמפ לשתף פעולה עם החקירות שמנהלים נגדו הדמוקרטים במסגרת ועדות בית הנבחרים, ועל רקע דרישתו מגורמים נוספים בממשל שלא לשתף איתן פעולה. יותר מ-20 חברים דמוקרטים בבית הנבחרים כבר חתמו על הקריאה לפתוח בהליך הדחה.

   

  פלוסי אמרה לדמוקרטים התומכים בהליך הדחה כי להערכתה טראמפ מנסה לגרום לדמוקרטים לפתוח נגדו בהליך כזה, מתוך הנחה שצעד חריף כזה יפגע דווקא בהם. פלוסי הביעה בעבר חשש שאמריקנים רבים יראו בצעד כזה מהלך בלתי לגיטימי ויענישו אותם על כך בבחירות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילוםן:EPA, רויטרס
  פלוסי וטראמפ. "מוזר מאוד מאוד"
  צילוםן:EPA, רויטרס
  מומלצים