שתף קטע נבחר

שריפה בשמורת כרמיה, תושבים פונו; הפסקות חשמל באזור

לא ברור מה הגורם לפרוץ הדליקות באזור עוטף עזה, שהובילה לפינוי קו הבתים הראשון בקיבוץ כרמיה. במקביל, שריפות גדולות באזור בית שמש הובילו לפינוי תושבים מכמה יישובים וסגירת כביש 443

 

 

שריפה פרצה בשעות הצהריים (ה') בשמורת כרמיה שבעוטף עזה. לא ברור מה הגורם לפרוץ השריפה. בעקבות השריפה, קו הבתים הראשון בקיבוץ פונה. וצוותי הכיבוי פועלים באזור, ובשלב זה טרם הושגה שליטה על האש. אין נפגעים. הפסקות חשמל מורגשות בכרמיה ובזיקים עקב השריפה. כביש 3411 נחסם לתנועה לכיוון מערב בצומת זיקים בעקבות השריפה. מהמשטרה נמסר כי יש לנהוג בדרכים חלופיות.

 

אלי כהן, דובר מחוז דרום בכיבוי אש התייחס לשריפה שפרצה באזור כרמיה ואמר בריאיון לאולפן ynet: "יש לנו כרגע שריפה מאוד גדולה בתחום של המועצה האזורית חוף אשקלון. יש פה צוותי כיבוי רבים מתחנת אשקלון ומתחנות שכנות. מפקד המחוז יגיע לבצע הערכת מצב. יש כאן סיוע של שופלים, טרקטורים למיניהם, קק"ל כל מי שיכול לסייע הוזנק למקום".

שריפה משתוללת בכרמיה ()
השריפה בשמורת כרמיה
 

כהן מבהיר כי יש להבדיל בין שריפות שנגרמות מבלוני תבערה לבין השריפות שפורצות בגלל החום הכבד ובגלל מדורות שהושארו ללא השגחה. הוא אמר כי חלק מהשריפות שפרצו אכן החלו כמדורות ל"ג בעומר. "נכון לרגע זה לא היו שריפות בגזרת העוטף בכלל מבלונים. השריפה שאני מדבר עליה כרגע עדיין נחקרת, יש חוקר שריפות שנמצא במקום".

 

אחרי ל"ג בעומר, ועקב השרב הכבד, פרצו בכמה מקומות בארץ שריפות גדולות. באזור בית שמש פועלים צוותי כיבוי רבים בסיוע מטוסים מנסים להשתלט על ארבעה מוקדי שריפות גדולים. בנוסף, כוחות כיבוי פועלים להשגת שליטה על שריפה גדולה המשתוללת משעות הבוקר ביער נחשונים שבאזור אלעד. בעקבות התפשטות השריפה בבית שמש לאזור מטה הראל החלה המשטרה בפינוי קיבוץ הראל כולל כמה גני ילדים. בנוסף, פרצו שריפות רבות בכל רחבי הארץ ובעיקר באזור ירושלים.

שריפה משתוללת בכרמיה ()

 

בעקבות שריפה ביער בן שמן בסמוך ליישוב מבוא מודיעים וכביש 443, כוח משטרה החל בפינוי תושבים מבתים בישובים מבוא מודיעים, גימזו וכפר דניאל, הסמוכים לאזור השריפה. כביש 443 נחסם לתנועה מצומת גימזו בשני הכיוונים. כוחות הכיבוי וההצלה פועלים במקום לכיבוי השריפה בסיוע כוחות המשטרה ומסוק משטרתי.

 

היום שורר שרב כבד ולמעשה מדובר ביום החם בשנה עד כה, עם יותר מ-40 מעלות שנמדדו באשדוד ובחולון וחום קיצוני שנמדד בכל רחבי הארץ. בבית"ר עילית חולצו תינוק ושני אחיו מדירה שבה פרצה שריפה. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בעקבות שאיפת עשן.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים