שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הגילוי החדש על עד המדינה בפרשת ישראל ביתנו
  הותר לפרסום כי אחרי שנחקר וימים לפני שחתם על ההסכם עם הפרקליטות, יועץ התקשורת אמנון ליברמן ניסה להתאבד. הפרקליטות: קשיים פסיכולוגיים לא הופכים אדם לבלתי מהימן
  בית המשפט התיר היום (ה') לפרסם כי אמנון ליברמן, עד המדינה בפרשת ישראל ביתנו, ניסה להתאבד לאחר שנחקר ובטרם חתם על הסכם עד מדינה.

   

  ליברמן, שהיה יועץ לשרי התיירות והחקלאות מטעם ישראל ביתנו, הפליל במסגרת הפרשה גם את יועץ התקשורת רונן משה. נגד משה הוגש כתב אישום בגין מתן שוחד והלבנת הון, זאת בנוסף לשורת כתבי אישום נגד אישי ציבור ובעלי תפקידים ברשויות שלטוניות. צוות ההגנה של משה טען לא פעם כי ליברמן לא היה כשיר לביצוע פעולותיו כעד מדינה, ובמשך תקופה ארוכה נאבק לחשוף פרטים עליו ועל ההסכם עימו.

   

  מתוך תיעוד הפגישה בין מסינג (מימין) לרונן משה

  גיל מסינג רונן משה תיק ישראל ביתנו סוכן משטרתי מצלמה נסתרת ()
  גיל מסינג רונן משה תיק ישראל ביתנו סוכן משטרתי מצלמה נסתרת ()
  גיל מסינג רונן משה תיק ישראל ביתנו סוכן משטרתי מצלמה נסתרת ()
   

  הפרשה עלה לאחרונה לכותרות עקב הגילוי שהמשטרה הפעילה לצד ליברמן את חברו גיל מסינג כסוכן. מסינג, יועץ תקשורת בכיר, אירח את ליברמן בביתו ולבקשת המשטרה הקליט את משה בפגישה עמו והיתל בו על מנת להפלילו. הוא גם סייע לליברמן במשימה בהלוויה שבה הוקלט בין היתר גם השר אביגדור ליברמן.

   

  מסינג היה מועמד הרמטכ"ל לתפקיד דובר צה"ל עד שוויתר על המינוי. הוא כתב כי "אינני נמנה על אלו שמתקשים להאמין שאזרחים שומרי חוק נכונים לסייע לרשויות אכיפת החוק ללא כל תמורה אישית זולת טובת הציבור, ופעולותיי גם כאן, כמו בעבר, מוכיחות שאני מוכן להקריב הקרבה אישית בכדי לשרת את האינטרס הציבורי ולהיטיב עם החברה הישראלית ושלטון החוק".

   

  הפרקליטות: הוא נמצא כשיר לחקירה

  אמנון ליברמן נחקר כחשוד עם הפיכת החקירה בפרשה לגלויה, בסוף שנת 2014. בהמשך לבקשת מקור ראשון מבית המשפט להסרת חיסיון בעניין, הותר לפרסום כי במקביל למגעים עם עורך דינו על חתימה על הסכם עד מדינה, הוא ניסה להתאבד והובהל לבית חולים. כמה ימים אחר כך נחתם עמו ההסכם, לאחר בדיקה פסיכיאטרית.

   

  מהפרקליטות נמסר בתגובה: "ליברמן אכן ביצע ניסיון התאבדות מספר ימים לפני שנחתם עמו הסכם מקדים למתן עדות בתנאי חסינות. לאחר האירוע נבדק ליברמן ע"י פסיכיאטר ונמצא כשיר לחקירה. הסכם עד המדינה עם ליברמן נחתם כחודש לאחר מכן. ליברמן היה מיוצג על ידי סנגור לאורך כל ההליך. מתחילת החקירה ועד היום משתף ליברמן פעולה באופן מלא עם גורמי אכיפת החוק. המדינה דוחה כל טענה לפיה התמודדות עם קשיים בתחום הפסיכולוגי הופכת אדם לבלתי מהימן".

   

  עו״ד רווית צמח המייצגת את רונן משה מסרה: "אנו מברכים על כך שלבנה נוספת בחומת ההסתרה העובדתית הוסרה, אך החומה עדיין קיימת ונמשיך לפעול לחשיפת האמת במלואה. גם ביחס לנסיבות שחרורו החטוף מבית החולים ביום 29.12.14 אל ביתו של מר גיל מסינג בערב אותו יום בו הגיע אל בית החולים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים