שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "מתפללת בשבילו": "קרייזי ננסי" מטריפה את טראמפ

  יממה אחרי שטראמפ נטש בזעם פגישה שנמשכה 3 דקות ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי אמרה שהיא "מתפללת בשבילו", היא רמזה שוב שהיא מודאגת ממצבו הנפשי: "כדאי שמשפחתו תתערב". טראמפ קרא לה בתגובה "קרייזי ננסי": "משוגעת לגמרי". על עצמו הכריז: "אני גאון ויציב"

  העימות בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ליושבת ראש בית הנבחרים, הדמוקרטית ננסי פלוסי, ירד ביממה האחרונה לפסים אישיים במיוחד, וכל אחד מהם מביע כעת ספק בנוגע לכשירותו של השני למלא את תפקידו. אמש הגיעו העלבונות לשיא כשפלוסי אמרה דברים שמהם משתמע כי לדעתה טראמפ אינו יציב נפשית, והנשיא כינה אותה בתגובה "ננסי המשוגעת".

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  ארה
  פלוסי וטראמפ. "כן, אני דואגת לו"(צילוםן:EPA, רויטרס)

  פלוסי וטראמפ הרבו להחליף עקיצות בעבר, אבל השבוע הגיעה המתיחות ביניהם לשיא חדש, כשטראמפ נטש פגישה עם פלוסי ועם מנהיג הדמוקרטים בסנאט צ'אק שומר אחרי שלוש דקות בלבד. מנהיגי הדמוקרטים טענו כי נטישת הפגישה הייתה הצגה מתוכננת, וכי זו דרכו של טראמפ להתחמק מהתחייבותו למצוא מימון להשקעה בתשתיות, הסוגיה שבה היו אמורים הצדדים לדון בפגישה. טראמפ מצדו טען כי נטש את הפגישה משום שפלוסי האשימה אותו באותו בוקר ב"פעולת כיסוי" במסגרת פרשת "רוסיה-גייט".

   

  אחרי פיצוץ הפגישה ביום רביעי הכריז טראמפ כי מעתה לא יסכים לעבוד עם הדמוקרטים כל עוד הם אינם סוגרים את החקירות שהם מנהלים נגדו בוועדות בית הנבחרים, ואילו פלוסי הצהירה שהיא "מתפללת בשביל הנשיא ובשביל ארה"ב", אמירה שכבר אז היו שפירשו אותה כהבעת רחמים למצבו הנפשי של הנשיא. זמן קצר אחר כך עוד ענה לה טראמפ בטוויטר "תודה על התפילות, ננסי, אני יודע שאת באמת מתכוונת לזה".

  ארה
  פלוסי עם צ'אק שומר אחרי פיצוץ הפגישה שלשום(צילום: AP)

  אמש כבר לא היו תודות ומילים יפות. במסיבת עיתונאים הביעה פלוסי תקווה שאנשי הסגל של טראמפ או בני משפחתו "יתערבו" – אמירה שגם ממנה השתמע כי פלוסי רומזת שטראמפ אינו כשיר לתפקיד. "אני מקווה שמשפחתו, הממשל שלו או אנשי הסגל שלו יתערבו, למען טובת המדינה", הצהירה. "אולי הוא רוצה חופשה ללא תשלום". כשכתבים שאלו אותה אם היא דואגת לשלומו של טראמפ היא השיבה: "כן".

   

  זמן לא רב עבר, והנשיא הגיב: הוא כינה אותה "קרייזי ננסי" ("ננסי המשוגעת"), ועל עצמו הכריז: "אני גאון יציב באופן בלתי רגיל". "צ'אק הבכיין, ננסי המשוגעת... צפיתי בננסי, והיא הייתה אתמול משוגעת לגמרי", אמר במסיבת עיתונאים.

   

  פלוסי: טראמפ רוצה הליך הדחה

  במפלגה הדמוקרטית גוברים לאחרונה הקולות הקוראים לנצל את הרוב שבו מחזיקה כעת המפלגה בבית הנבחרים כדי לפתוח בהליך הדחה נגד הנשיא טראמפ. הדחה של ממש אינה תרחיש סביר, משום שהיא צריכה לקבל את אישור הסנאט, שבו שולטים הרפובליקנים, והתומכים במהלך במפלגה הדמוקרטים טוענים שבכל מקרה הם אינם מתכוונים להדיח את טראמפ בפועל, אלא רק לזכות ביתרונות שתיתן להם הפתיחה בהליך הדחה במסגרת המאבקים המשפטיים שהם מנהלים נגד טראמפ. ממשלו של הנשיא, נזכיר, מסרב זה חודשים להיענות לדרישתם של דמוקרטים בקונגרס לספק מסמכים ולשלוח את אנשיו להעיד בוועדות בית הנבחרים בנוגע לשלל נושאים, מההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב ב-2016 ועד להחזרי המס של טראמפ.

  שרה האקבי סנדרס דוברת הבית הלבן (צילום: MCT)
  הדוברת סנדרס. "אי אפשר להמשיך כאילו כלום לא קרה"(צילום: MCT)

  אמש אמרה יו"ר בית הנבחרים פלוסי כי הבית הלבן מנסה לדחוק את הדמוקרטים ולאלץ אותם לפתוח בהליך הדחה נגד הנשיא – מתוך הנחה שמהלך כזה יסייע לו פוליטית. חלק מעוזריו של טראמפ מעריכים שאם הדמוקרטים יפתחו בהליך הדחה נגדו ואז הוא יזוכה על-ידי הסנאט, הנשלט על-ידי הרפובליקנים, הדבר יחזק את טענתו שהוא קורבן של ציד מכשפות דמוקרטי ויסייע לו לנצח בבחירות לנשיאות בשנה הבאה. טראמפ מצדו מכחיש שהוא מנסה לגרום לדמוקרטים לפתוח בהליך הדחה נגדו. "אני לא חושב שיש מישהו שרוצה להיות מודח", אמר.

   

  פלוסי, בשבתה כיו"ר בית הנבחרים, היא השנייה בתור למלא את תפקיד הנשיא במקרה שבו הנשיא אינו יכול להמשיך בתפקידו. קודם לה סגן הנשיא, מייק פנס.

   

  דוברת הבית הלבן שרה סנדרס טענה אתמול בריאיון ל-CNN כי "הזוי ולא שפוי" מצד הדמוקרטים לחשוב שכולם יכולים להמשיך להתנהל כרגיל אחרי שפלוסי האשימה את טראמפ בפעולת כיסוי לפני הפגישה ביום רביעי. "קשה מאוד לקיים פגישה אחרי שאתה מאשים את נשיא ארה"ב בפשע, ושעה אחר כך מתייצב לפגישה ומתנהג כאילו כלום לא קרה", אמרה לכתבים מחוץ לבית הלבן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילוםן:EPA, רויטרס
  פלוסי וטראמפ. תפילות ואבחנות
  צילוםן:EPA, רויטרס
  מומלצים