שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מפעלי ים המלח תובעת את נמל אשדוד ב-3.5 מיליון שקל

  החברה טוענת כי נזק נגרם לרציף שלה באשדוד, בעת שנתבי הנמל כיוונו אונייה לעגינה. לטענת החברה, הנמל מסרב לשלם על הנזק ומתכחש לעצם האירוע

  מפעלי ים המלח, נמל אשדוד והדולפין: חברת מפעלי ים המלח הגישה תביעה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד חברת נמל אשדוד בע"מ בסך 3.5 מיליון שקל, וזאת משום שלטענתם, נתבי הנמל גרמו לנזק בסך 2.7 מיליון שקל לדולפין (כלונס עגינה, המחובר לרציף ומאפשר ריתוק אונייה לרציף) המשמש את המפעלים.

   

  עבודת נמלים: לראשונה זה עשור נמל חיפה השאיר קצף לנמל אשדוד

  הסתיימה הבוררות על מפעלי ים המלח: כיל שילמה למדינה עוד 250 מיליון שקל

  חברות זרות יוכלו להתמודד על הזיכיון על ים המלח, מועד סיום הזיכיון ב-2030 יוקדם

   

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

   

  על פי כתב התביעה, בחודש אוקטובר 2017 ניתבו הנתבים של נמל אשדוד אונייה לרציף, זו פגעה בדולפין והם מצדם לא תיקנו אותו בזמן וסירבו לפצות את החברה בגין הנזקים.

  אוניות עוגנות בנמל אשדוד (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  אוניות עוגנות בנמל אשדוד(צילום: אבי רוקח)

  מפעלי ים המלח: "רשלנות הנמל גרמה לנזק"

  חברת מפעלי ים המלח משתמשת בשטח בנמל אשדוד לצורך טעינה של מוצריה על אניות ייצוא. נתבי הנמל מנתבים אוניות לעגינה ברציף, ובין היתר גם ברציפים שחוכרת חברת מפעלי ים המלח. "ההליך כולו מנוהל על ידי נתב מוסמך ומורשה אשר קיבל רישיון לכך בהתאם לתקנות הנמלים והוא הגורם היחיד המוסמך המורשה לנתב אנייה בשטח הנמל. רב החובל של הנמל הוא הגורם המאשר את כל מהלך הניתוב, מראשיתו ועד סופו". לטענת מפעלי ים המלח, כשניתבו את אחת האוניות לרציף לצורך המשך טעינה, פגעה האונייה בדולפין המזרחי של רציף 12 וגרמה לו נזק רב.

   

  במפעלי ים המלח דרשו מנמל אשדוד לשלם על הנזק, משום שלטענתם, החברה נאלצה לרכוש דולפין חדש: "עלות תכנונו של דולפין חדש, החלפתו וכל הכרוך בכל מסתכמים לסכום של כ-2.7 מיליון שקל". לטענת החברה, למרות מו"מ מול הנמל - אלה סירבו לשלם, והשיבו להם בדואר אלקטרוני כי הם מתכחשים לעצם האירוע וכן לנזק הרב שנגרם. "משבחרה נמל אשדוד להתכחש לאירוע שהצריך את החלפת הדולפין, לא נותר למפעלי ים המלח אלא להגיש תביעה זו".

   (צילום: עופר מאיר) (צילום: עופר מאיר)
  (צילום: עופר מאיר)
    

  על פי התביעה, בנמל אשדוד לא הפעילו את אנשי המקצוע המתאימים לצורך ניתוב כלי שיט לעגינה, לא פעלו במהירות הנדרשת לתיקון הנזק ולא עשו כל שיכלו כדי למנוע את התאונה. "בית המשפט מתבקש לקבוע כי רשלנותה של הנתבעת היא זו שגרמה לנזקי התובעת". בנוסף, דרשו לפצותם ב-900 אלף שקל בגין נזקים נוספים, בין היתר בגין העובדה כי נאלצו לצמצם את הפעילות שלהם ולדחות הזמנות ספקים בעקבות הנזק. בסך הכל דורשים במפעלי ים המלח פיצוי של 3,575,781 שקל.

   

  טרם הוגש כתב הגנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי רוקח
  מפעלי ים המלח, נמל אשדוד והדולפין
  צילום: אבי רוקח
  מומלצים