שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   הגבלת שכר הבכירים? זינוק במספר הבנקאים שמרוויחים יותר ממיליון שקל בשנה
   לפי סקירת מערכת הבנקאות שפרסם הפיקוח על הבנקים, מספר העובדים שעלות שכרם עמדה על יותר ממיליון שקל בשנה עלה ב-18%; השכר הממוצע לעובד בבנק: כ-25 אלף שקל. ועל אילו נושאים התלוננו הלקוחות הכי הרבה?

   אצל 313 עובדים בבנקים עלות השכר השנתית עמדה על מעל מיליון שקל. מדובר בזינוק של 18% לעומת השנה הקודמת. כך עולה מסקירת מערכת הבנקאות שפרסם היום (ב') הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל.

    

   דו"ח ועדת הטייקונים: "ליקויים משמעותיים בפיקוח על הבנקים"‏

   היפוך מגמה: הוזלת עמלות העו"ש נבלמה

   בנק ישראל: אלו הבנקים הכי פחות מומלצים על ידי לקוחותיהם

    

   >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

    

   על פי הנתונים, כ-2,400 עובדים קיבלו משכורות והוצאות נלוות של מעל 600 אלף שקל בשנה לעובד וכ-11,250 עובדים בבנקים קיבלו משכורות ברמת שכר שנתית של מעל 360,000 שקל בשנה.

     (צילום: shtterstock) (צילום: shtterstock)
   (צילום: shtterstock)

   מספר המשרות בבנקים בישראל הסתכם בשנת 2018 ב-40,828, ירידה של 1.8% בהשוואה לאשתקד והמשכורות וההוצאות הנלוות הסתכמו ב-12.29 מיליארד שקל, ירידה של כאחוז אחד בהשוואה לשנה שעברה. על פי הסקירה, השכר הממוצע לעובד בבנק עמדה על קצת יותר מ-25,000 שקל.

   אינפו כלכלה סקירת מערכת בנקאות ()
    

   פרק נוסף בסקירה השנתית מסכם את פעילות הטיפול של הפיקוח בכל הקשור לתלונות הציבור. מהנתונים עולה כי בשנת 2018 טופלו ביחידה לפניות הציבור שבפיקוח על הבנקים 8,394 תלונות ופניות של לקוחות - מדובר בזינוק של כ-60% מאז שנת 2016.

    

   התלונות שהיחידה לפניות הציבור טיפלה בהן ב-2018 עסקו בכלל הנושאים שבהם ניתן השירות הבנקאי, והבולטים שבהם: איכות השירות בבנקים, אמצעי תשלום - בעיקר צ'קים וכרטיסי חיוב; חשבונות עובר ושב ואשראי לדיור ושלא לדיור (אשראי צרכני).

   אינפו כלכלה סקירת מערכת בנקאות ()
    

   במסגרת כלל הפניות שטופלו בשנה החולפת הוחזרו ללקוחות כ-3.4 מיליון שקל. עוד עולה, כי בשנים 2018-2019 הטיל הפיקוח קנסות על הבנקים וחברות כרטיסי אשראי בסכום מצטבר של חמישה מיליון שקל, בנושאים צרכניים שונים.

   המפקחת על הבנקים חדוה בר מופיעה בוועדת הטייקונים (צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי)
   המפקחת על הבנקים, חדוה בר(צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי)
    

   נכון לסוף 2018 היו 260,700 לקוחות מוגבלים בבנקים. כ-32 מהם בגין הגבלות בנקאיות והרוב הוגבלו בשל הליכים כגון הוצאה לפועל. בנוס, הוטלה הגבלה על 488,282 חשבונות.

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים