שתף קטע נבחר

הבת נפצעה קשה בפיגוע, אמה תתייצב מול המחבל בבית הדין

ארבע שנים לאחר הפיגוע שהכניס את משפחת סופר לטראומה, תבקש האמא סיגל להחמיר בעונשו של המחבל שיידה את בקבוק התבערה על מכוניתם. היא מוחה על כך שנחתמה איתו עסקת טיעון שבמסגרתה ירצה 16 שנות מאסר: "הוא בא במטרה לרצוח"

 

סיגל סופר ובתה תהל (צילום: חגית יוספי)
סיגל סופר ובתה תהל(צילום: חגית יוספי)

זה קרה לפני כארבע שנים. תהל סופר, ילדה בת שלוש, נפגעה קשה מבקבוק תבערה. הבוקר (יום ג') תתייצב אמה סיגל בבית הדין הצבאי מול המחבל, תמחה על ההחלטה לחתום איתו על עסקת טיעון ותבקש להחמיר בעונשו.

 

אוקטובר 2015: בני משפחת סופר מהיישוב ניצן - האמא סיגל, האב אוריאל וילדיהם תהל, מתן ותאיר - נסעו במכוניתם לעשות את השבת בבית אל. בדרך הושלך על רכבם בקבוק תבערה, שהבעיר את המושב האחורי שבו היו הילדים. מחשש לפגיעה נוספת המשיך האב בנסיעה מהירה, ורק אחרי זמן־מה עצר. האם ההמומה יצאה והבחינה לחרדתה בבתה תהל נשרפת לה מול העיניים. ההורים חילצו את הילדים. תהל נכוותה קשות ועברה סדרת ניתוחים. עד היום היא ואחיה הקטנים נתונים בטראומה.

תהל מגישה פרחים לחיילים שתפסו את המחבלים  (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
תהל מגישה פרחים לחיילים שתפסו את המחבלים (צילום: דובר צה"ל)

במהלך הדיון היום, שבו תתייצב לראשונה מול המחבל, תבקש האם סיגל מהשופטים להקריא דברים שכתבה על האירוע הטראומטי, במטרה לשכנע אותם להחמיר בעונשו: "בתוך שניות הכל החל להישרף, האש שורפת את גופה הקטן מלמעלה עד למטה, תהל צועקת ובוכה ואיתה האחים. היו ניסיונות קצת כושלים לכבות את תהל. לעצור את הרכב לא יכולנו. ארבעה מחבלים עם שנאה בעיניים עמדו על הכביש, מחכים שהטרף שלהם יעצור".

 

כשנה לאחר האירוע עצר השב"כ ארבעה פלסטינים בחשד למעשה. בתום חקירתם הוגשו נגדם כתבי אישום בגין ניסיון לגרימת מוות בכוונה. בעסקת טיעון שגיבשה איתם הפרקליטות הצבאית סוכם שעל המחבל שיידה את בקבוק התבערה ייגזרו 16 שנות מאסר, על אחד מחבריו 14 ועל השניים הנוספים 12 שנות מאסר כל אחד.

 

הבוקר יתייצב בבית הדין המחבל שיידה את בקבוק התבערה. למרות הקושי העצום החליטה האם סיגל להגיע לבית הדין, להתייצב מולו ולדרוש להטיל עליו ועל חבריו (שמשפטם מתנהל בנפרד) עונשים כבדים יותר: "הרי ארבעתם באו במטרה אחת - לרצוח יהודים. הבטן מתהפכת מהמחשבה לחזור ולדבר על האירוע הקשה בחיינו", תאמר עוד לשופטים, "הרצון להחמיר בעונש הוא שהביא אותי לעמוד מול המחבל הנתעב".

 

האם סיגל כבר חוותה לפני 25 שנה את אימת הטרור בעת שגרה ביישוב נוה דקלים שבגוש קטיף. מחבלים תקפו אותה בפתח ביתה, כאשר יצאה לבית הכנסת, ודקרו אותה עשרות פעמים. היא נפצעה קשה, התאוששה, הקימה משפחה - ואז הטרור הכה שוב. "קמנו, התאוששנו, הבאנו עוד ילדים לעולם - וגם הפעם אנחנו מרימים את הראש וממשיכים בכל הכוח קדימה", היא תספר לשופטים.

 

המשפחה מיוצגת על ידי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו. "אין ספק שמעורבותם של נפגעי האיבה בהליכים המשפטיים מביאה לתוצאות של החמרה כלפי המרצחים", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגית יוספי
סיגל ותהל סופר
צילום: חגית יוספי
מומלצים