שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כחלון בליכוד: נשמור על ערכינו. הליכוד: ליברמן מושך זמן

  יו"ר כולנו הודיע רשמית כי ירוץ עם הליכוד אם הבחירות יוקדמו: "מקווה מאוד שנתניהו יצליח להרכיב ממשלה עד מחר בחצות ולא נבזבז לשווא מאות מיליונים". הליכוד: "אין שום התקדמות עם ליברמן, הוא דוחה כל הצעה ומנסה למשוך זמן"

   

  כחלון בליכוד: "נשמור על ערכינו"

  כחלון בליכוד: "נשמור על ערכינו"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השעון הפוליטי ממשיך לתקתק לכיוון של בחירות ב-2019, בפעם השנייה השנה: שעה קלה לאחר שמזכירות הליכוד אישרה את האיחוד עם מפלגת כולנו ואת ביטול הפריימריז, הודיעו בליכוד כי אין פריצת דרך בשיחות עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "לא נקבעה פגישה ואין כרגע שום התקדמות עם ליברמן. הוא דוחה כל הצעה ומנסה למשוך זמן", אמרו בליכוד. מקורבי ליברמן הכחישו קיומן של הצעות פשרה: "לא מכירים שום הצעות פשרה, הכול משחקים. אנחנו חוזרים להצעה המקורית שלנו - שהחרדים לא ישתתפו בהצבעה על חוק הגיוס". 

   

  במקביל, הודיע רשמית יו"ר כולנו משה כחלון כי אם יוקדמו הבחירות, מפלגתו תרוץ בבחירות ברשימה משותפת עם הליכוד. לפי ההסכם, אנשי כולנו ישוריינו ברשימת הליכוד במקומות - 5, 15, 29, 35. "השיבוץ של משה ואנשיו ייתן לו תוספת כוח מסוימת, את זה בדקנו", אמר נתניהו בישיבת המזכירות. "אני אגיד לכם משהו נוסף, אני אמרתי לכם אז '40 מנדטים', אנחנו נהיה אפילו יותר עכשיו". לצד זאת אמר נתניהו: "הפרדוקס הוא כזה שככל שיודעים בצד השני שנלך לבחירות, כך גדל הסיכוי שמשהו יקרה, ואני לא רוצה לפרט. ככל שברור שאנחנו הולכים לבחירות כך גדל הסיכוי שלא נצטרך ללכת לבחירות".

   

  נתניהו: "עם כחלון נהיה יותר מ-40 מנדטים"    (מתוך הפייסבוק של מפלגת הליכוד)

  נתניהו: "עם כחלון נהיה יותר מ-40 מנדטים"    (מתוך הפייסבוק של מפלגת הליכוד)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  משא ומתן קואליצוני בחירות 2019 משה כחלון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  כחלון. חוזר לליכוד(צילום: אלכס קולומויסקי)
   
  ישיבת סיעה ישראל ביתנו (צילום: אלכס קולמויסקי)
  ליברמן. "דוחה כל הצעה"(צילום: אלכס קולמויסקי)

  בהודעת כחלון, זמן קצר לאחר אישור האיחוד, נאמר כי "כולנו תמשיך להיות מפלגה חברתית, ימנית, לאומית וממלכתית ותשמור על הערכים שלשמם קמנו. אני מאוד מקווה שראש הממשלה יצליח להרכיב את הממשלה ב-30 השעות הקרובות, אחרת כשר אוצר אני יכול לומר בביטחון מלא - הרבה מאוד מיליוני שקלים יבוזבזו לשווא. אין טעם להגיע לבחירות פעמיים תוך זמן קצר. מדובר על מאות מליונים שאנחנו צריכים אותם למקומות אחרים".

   

  אבל בינתיים, נראה כי אכן יתקיימו בחירות נוספות. הבוקר תקף ליברמן את הליכוד וכתב בפייסבוק: "שמעתי הבוקר את דוברי הליכוד מדברים על 'הגמישות המופלאה' של המפלגות החרדיות שמוכנות להעביר את חוק הגיוס, אבל עם הסתייגות קטנה, שסוגית היעדים ופקיעת החוק יעברו להחלטת ממשלה ולא יהיו בחקיקה ראשית. זאת לא גמישות, זאת רמאות. חוק הגיוס הוא רק סימפטום של הקצנה חרדית, הכוללת בין היתר סגירת מרכולים בשבת, גשר יהודית, חרם צרכני על מפעל פניציה בירוחם וניסיון להפסיק את מכירת הכרטיסים בשבת בגן החיות התנ"כי".

   

  השרה רגב וח"כ ביטן על האיחוד עם כחלון    (צילום: גיל יוחנן)

  השרה רגב וח"כ ביטן על האיחוד עם כחלון    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  חברי מזכירות הליכוד מתכנסים לדון בביטול הפריימריז בליכוד ואיחוד בין הליכוד לכולנו ()
  ישיבת מזכירות הליכוד
  הצעת חברי מזכירות הליכוד מתכנסים לביטול הפריימריז בליכוד ואיחוד בין הליכוד לכולנו ()

  ליברמן כתב כי "המניע היחיד של ישראל ביתנו הוא עמידה על העקרונות וההתחייבויות שניתנו לציבור לפני הבחירות, תוך כדי הבחירות ולאחר הבחירות. אנחנו לא מחפשים להפיל את נתניהו ולא מחפשים מועמד אלטרנטיבי, אבל לא נוותר על העקרונות ועל ההבטחות שלנו לאזרחי מדינת ישראל".

   

  בתוך כך, הערב קבעה הוועדה המסדרת את סדרי הדיון בדיוני מליאת הכנסת בהצעת חוק פיזור הכנסת ה-21. על פי ההסכם אליו הגיעו נציגי הסיעות, הדיון בהצעה יחל מחר בשעה 12:00 ויסתיים בחצות. סיעות האופוזיציה יוכלו לבקש לקצר את הדיון ולסיימו מוקדם יותר. סוכם שיהיו עד שלוש הצבעות שמיות. לבקשת ח"כ אבי ניסנקורן מכחול לבן, הקואליציה תאפשר לאופוזיציה להאריך את הדיון אף מעבר לחצות לכמה שעות נוספות. 

   

  אייל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת, הבהיר לבקשת הח"כים בוועדה המסדרת בכנסת כי "מחר בשעה חצות היא שעה קדושה לעניין פקיעת המנדט שקיבל המועמד להרכבת הממשלה מנשיא המדינה. זה אומר שאם בנימין נתניהו לא יודיע לנשיא שום דבר או יודיע שהוא כשל בהליך הרכבת הממשלה, לנשיא יש שלושה ימים בהן הוא רשאי להתייעץ ולהחליט - או שהוא לא מטיל על אף אחד את הרכבת הממשלה, או שהוא מטיל על חבר כנסת אחר".

   

  ינון הוסיף לצד זאת כי "ברגע שחוק ההתפזרות יעבור בקריאה שלישית תאריך הבחירות לא ישונה ממה שנקבע". מועד הבחירות עדיין לא אושר סופית ומעורר ויכוח בין הליכוד והחרדים לבין ליברמן. בליכוד הציעו שני תאריכים - 27 באוגוסט או 3 בספטמבר. ליברמן התנגד לתאריכים ודרש לקיים את הבחירות ב-10, 17 או 24 בספטמבר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים