שתף קטע נבחר

פרשת המעונות: שרה נתניהו תשלם 55 אלף ש'

במסגרת הסדר טיעון תודה רעיית ראש הממשלה בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה. חלק מהסכום היא תחזיר לקופת המדינה והשאר ישולם כקנס. עזרא סיידוף יודה בפרשת הארוחות ובפרשת המלצרים וייגזר עליו מאסר על תנאי. פרשת החשמלאי אבי פחימה נמחקה

 

כתב אישום מתוקן להסדר טיעון (צילום: מוטי קמחי)
שרה נתניהו וכתב האישום המתוקן להסדר הטיעון(צילום: מוטי קמחי)
 

הסדר טיעון בפרשת המעונות : פרקליטות מחוז ירושלים וסניגוריה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הגיעו היום (ד') להסדר טיעון במסגרת הליך גישור. על פי ההסדר, נתניהו תודה בכתב אישום מתוקן בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה, ותשלם 55 אלף שקל: 10,000 שקל כקנס ו-45 אלף פיצוי למדינה. הצדדים צריכים להציג את ההסדר בפני נשיא בית משפט השלום בירושלים, אביטל חן.

 

נתניהו תודה בעבירה על סעיף 416 לחוק העונשין ("תחבולה") בהיקף של 175 אלף שקל. בנוסף להליך הפלילי, המדינה תבחן הגשת תביעה אזרחית שבמסגרתה ניתן יהיה לתבוע את יתרת הסכום שבו הודתה רעיית ראש הממשלה.

 

נתניהו הואשמה ביולי 2018 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, לאחר שהזמינה ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של יותר מ-350 אלף שקלים, על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה.

 

בעבר, טרם הגשת כתב האישום לבית המשפט, הסכימו הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעסקת טיעון עם נתניהו. אולם היא ועורכי דינה סירבו להכיר ולהודות באחריותה לעובדות האישום, וגם לשלם סכום כסף משמעותי שיכסה את חובה למדינה וההסדר נפסל. בפברואר האחרון הודיעה הפרקליטות שלא הצליחה להגיע להסכמות עם נתניהו במסגרת הליך הגישור ונקבע שהמגעים בין הצדדים יימשכו.

 

תחילת הפרשה בפברואר 2015, עם פרסום דו"ח ביקורת של מבקר המדינה על הוצאות מעונות ראש הממשלה. בסמוך לכך נגבו במשטרה הודעות ממי ששימש בעבר בתפקיד אב הבית של מעון ראש הממשלה, מני נפתלי, לאחר שלבקשתו ועל דעת פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה דאז, ניתנה לו חסינות מפני הפללה עצמית. למעשה, החלה "בדיקה מקדימה" בפרשה.

 

כעבור חמישה חודשים קיבל היועץ המשפטי לממשלה דאז, עו"ד יהודה וינשטיין, את עמדת פרקליט המדינה והחליט לעבור לחקירה פלילית ביחס לנושאים מסוימים, שלגביהם התגלה חשד סביר (ענייני מימון הארוחות הפרטיות והשפים לאורחים פרטיים, עניין הטיפול הסיעודי, ופרשת החשמלאי פחימה) . החקירה הוטלה על יאח"ה, בליווי פרקליטות מחוז ירושלים פלילי.

 

גם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף הגיע להסדר טיעון: נגזר עליו מאסר על תנאי ותשלום קנס של עשרת אלפי שקלים. סוכם כי סיידוף, שהואשם בתחילה בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וכן זיוף מסמכים, יודה ויורשע בעבירה הקלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בהם מרמה בפרשת הארוחות.

 

עוד הוא יודה בפרשת המלצרים, שבמסגרתה זייף את שעות העבודה של מלצרים בחברת "מיקוד" בארוחות משפחת נתניהו כך שנגבו כ-29 אלף שקל במרמה. עם זאת, פרשת החשמלאי אבי פחימה תימחק מכתב האישום המתוקן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שרה נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים