שתף קטע נבחר

כבר לא ממלא מקום: ישראל כץ מונה לשר החוץ

מכיוון שלא ניתן היה להאריך יותר את מינויו של כץ, שכיהן כממלא מקום למשך 90 יום, החליט ראש הממשלה להפוך את המינוי לקבוע. הממשלה תתבקש לאשר הערב את המינוי במשאל שרים טלפוני. כץ: "מודה לראש הממשלה"

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: אמיל סלמן)
בנימין נתניהו וישראל כץ(צילום: אמיל סלמן)

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את השר ישראל כץ לשר החוץ. הממשלה תתבקש לאשר הערב את המינוי במשאל שרים טלפוני. כץ כיהן כממלא מקום במשך 90 יום, המקסימום שמותר לפי החוק. 

 

כץ, שמכהן במקביל כשר תחבורה וכשר לענייני מודיעין, ישמור על תפקידו כשר החוץ עד שתורכב ממשלה חדשה. אם תפוזר הכנסת ויוכרזו בחירות חדשות, הוא צפוי להחזיק בתפקיד למשך מספר חודשים לפחות.

 

כץ הגיב למינוי ואמר: "אני רואה חשיבות רבה במינויי כשר החוץ של מדינת ישראל, אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון וזאת בתום 3 החודשים של פעילותי כממלא מקום שר החוץ. בכוונתי לפעול יחד עם ראש הממשלה ועם חברי בממשלה ובכנסת כדי לקדם ולחזק את מעמדה של מדינת ישראל מול האתגרים העולמיים והאזוריים החשובים בפניהם אנחנו ניצבים".

 

נתניהו החליט למנות את כץ לממלא מקום שר החוץ בפברואר, לאחר שכיהן כשר החוץ בעצמו מאז מאי 2015. מינויו של כץ, שהגיע אז לאחר שסיים במקום השני בפריימריז של הליכוד, הפך אותו לבכיר שרי הליכוד. כץ שמר לעצמו כל העת בסיס תמיכה עצמאי בליכוד, וגבר במרוץ לתפקיד ממלא מקום שר החוץ על השר יובל שטייניץ. 

 

שטייניץ עצמו, שהפסיד במירוץ לתפקיד, הגיב אז על מינוי כץ בכניסה לישיבת הממשלה וסינן: "שיהיה לו בהצלחה". השר לבטחון פנים גלעד ארדן בירך אז את כץ ואמר: "אני מברך את השר ישראל כץ ומאחל לו הצלחה רבה. אנחנו כמובן לא מתערבים לראש הממשלה איך הוא מחלק את התיקים והמינויים". 

  

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו וכץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים